Se gremo potepat?

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. mar 2014 0:49

Evo, par slikic iz Valparaisa:

evo, da ne rečete, bil pri noli na obisku, pa mu morski zrak udaril v glavo, pa si kar izmišljuje, da je v čilu.

sedaj boste rekli, kako se mu ljubi izrezovat vse one črke in znake iz stiroporja, da mi mislimo, da je v Čilu.

Ena od avenid v Valparaisu.

pristanišče ( zgoraj )

ma vsepovsod so takšni " nakupovalni centri ", pa na sploh se na cesti vse prodaja, od elektroinstalacijskega in vodovodnega materiala, do gat, nogavic........ mo kar češ, " nema šta nema ". Tudi je prodaja starih knjig, danes kupil ravno rabljeno knjigo pesem Pabla Nerude................

Pa ravno to s knjigarnami je zanimivo: recimo, naša vas premore dve knjigarni, ravno toliko videl v Puerto Montu, ki je cca osemkrat večji ( sicer ravno toliko videl tudi v Santiagu, ki je 300 krat večji ), v Valparausu videl do sedaj verjetno enih deset knjigarn, pa še veliko prodaje na ulici ( Moskvo niti ne bom omenjal, s knjigarno na vsakem vogalu ). Kaj se iz tega da sklepat, niti ne vem, nekaj zagotovo.

uf, sedaj se res poslavljam, upam, da vas danes nisem zamoril preveč.

ežoj

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2344

6. mar 2014 1:11

Dobro, da me je soseda prepričala, naj gledam Esmeraldo, pa Sužnjo Isauro. Samo par nadaljevanj sem ujela, a mi je jezik postal domač, tako da Ežojev potopis brez problemov berem. 

Drži se Ežoj za denarnico, pa na svoj korason tudi merkaj, da ga ne pozabiš v Čilu. Lepo se imej!

Katrca11

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. mar 2014 1:11

Ola, spet jaz,

pa, če že pozdravljam v foring lengviđizu, prav bi morda bilo, da napišem pravilno: hola, vendar se meni zdi da foring lengviđize lahko pišem tudi fonetično, pol vsi pravilno izgovarjajo in noben se ne čuti manj vrednega, če ne pozna foring lengviđiza. Druga je stvar pa tudi, če domačini požrejo kakšno bolj važno črko, lahko tudi jaz. Tukaj, pa še veliko bolj v Pt. Montu, zelo radi požrejo črko s. Na primer, dva otoka se po špansko reče " dos islas " in izgovori približno enako, tukaj izgovorijo " do ila ", pa ti bodi pameten in razumi kaj ti govorijo. Uf, kolk vas je pa to moglo zanimat............. ampak sedaj veste.

Danes sem vse bolj na izi, grem v smeri plaže, na poti je tudi asensor esprito santo, ki pelje v bližino  hiše Pabla Nerude, pesnika, dobitnika nobelove nagrade za poezijo, komunista............, ko je Pinoče prišel na oblast so hišo razdejali, sedaj je ponovno odprta............, najdem asensor ( ma nikoli ne vem kaj je to pravzaprav, kot en vagon vlakca, ki gre po tirih, vleče pa ga zajla ali veriga, zelo strmo navzgor ). Na poti me čaka tudi nekaj stopnic, tega se mal ustrašim, obeta se ( kar se je izkazalo zares ) zelo vroč dan. Opustim to za drugič, dovolj imam stopnic, se mi zdi, da tukaj samo hodim po stopnicah. KO sem prišel v Valparaiso, sem mislil, po opisu sodeč, da je hostel na ravnem, je vraga, sigurno je za enih štiri pet nadstropij višine, slabe vesti pa nimam, to je bil edini hostel ki je imel prosto singl-sobo, no, pa sem se tudi že navadil ( matr, kolk vam je to moglo bit zanimivo ). Torej, grem v smeri plaže, na poti je tudi mercado Cardonal, ogledam si vso tisto vpitje in gužvo, in se je seveda tudi udeležim, samo gužve, pri vpitju se pa nisem ravno izkazal. Sprehod ob plaži, nekaj fotografij spodaj, in to je to.

 

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. mar 2014 1:27

Evo, še obljubljene fotografije:

ma une posebne ribe, ki hodijo na kopno, se kregajo in prerivajo

in:

pa, da ne rečete, da nič ne cveti:

 

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. mar 2014 1:38

In:

iz ribarnice

na spodnji sliki je veliko nekih ptičev, po moje so kakšni lokalni vrabci, ono drugo večje, pa so verjetno lokalni golobi, vendar tega ne vem zagotovo, zagotovo vem, da fajn serjejo in vse smrdi kot kuga

in:

in:

 

zzzzzzzzzzzz

Ja, seveda, da je prepovedano, ker vas bojo ptiči čist posrali.

ežoj

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

7. mar 2014 7:56

Ja, pa kaj pa pol, če se ti en takšen majhen golob vsere na glavo Stric gugl pravi, da je zelo dober za rast las

ursula-ce

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. mar 2014 13:22

matr, zelena zavist me daje, kolk je pa tebi lepo, ežoj! Fajn se imej, uživaj!!!!!!!!!  

lp

cervus

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

7. mar 2014 13:31

ursula-ce je napisal/a:

Ja, pa kaj pa pol, če se ti en takšen majhen golob vsere na glavo Stric gugl pravi, da je zelo dober za rast las



ursula-ce

aaaa, a si misliš, kako bi mu pol 30 cm nad glavo un klobuk stal na bujni pričeski .

ežoj, noge se ti bodo usmradile, čist nič si jih nisi v tisti vodi namočil...vsaj dokaza nisi poslal.

Tiste črne živali...pa čist zares kar tako tam naokol lazijo???  A to je kar playa za vse...???

Ognjič

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

7. mar 2014 15:03

Čudovita fotka ribarnice, sline tečejo v potokih.....ampak,  daj pozanimaj se a so une ribe ki hodijo na kopno in.......saj veš kaj tud za jest ? To me že dolgo muči , pa mi noben ne zna dati točnega odgovora. Eni pravjo da ne, ker jedo druge ribe in jim polsedično njihovo meso smrdi po njih ( čeprov ne vem, kako lahko neki po ribah sploh smrdi ) , spet drugi pravo da ja, so okusni sploh če nimaš glih kej druzga za pod zobe tko  da ne vem kaj je res na stvari. Pa še neki : kako je s pečenimi morskimi prašički- si kaj takega zaznal v lokalni kulinariki ? 

Uživaj še naprej in hvala , da deliš z nami tvoje dogodivščine :)) Aja, sej ptičev ti pa tud ni treba tolk grozn fotkat, pravo življenje prihaja ja iz vode in ne iz lufta :)

hedonist

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

7. mar 2014 15:59

hedonist je napisal/a:

Čudovita fotka ribarnice, sline tečejo v potokih.....ampak,  daj pozanimaj se a so une ribe ki hodijo na kopno in.......saj veš kaj tud za jest ? To me že dolgo muči , pa mi noben ne zna dati točnega odgovora. Eni pravjo da ne, ker jedo druge ribe in jim polsedično njihovo meso smrdi po njih ( čeprov ne vem, kako lahko neki po ribah sploh smrdi ) , spet drugi pravo da ja, so okusni sploh če nimaš glih kej druzga za pod zobe tko  da ne vem kaj je res na stvari. Pa še neki : kako je s pečenimi morskimi prašički- si kaj takega zaznal v lokalni kulinariki ? 

Uživaj še naprej in hvala , da deliš z nami tvoje dogodivščine :)) Aja, sej ptičev ti pa tud ni treba tolk grozn fotkat, pravo življenje prihaja ja iz vode in ne iz lufta :)



hedonist

 

Niso sicer za pojest, so pa za poduhat in obliznit ...

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti