Šivanje in izbira primernega šivalnega stroja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

3. maj 2015 10:09

Na spletni strani PINTEREST je mnogo predlogov tudi za šivanje. Od preprostih rešitev, do skrivnosti, do katerih se je težje dokopati. Meni je najljubše prebiranje prekrojevanja starih stvari in narisi "kompliciranih" krojev, ki sem jih nazadnje našla pri "osinki". Priporočan tudi to pomoč. ( In dovolj časa za ustvarjanje.)

F r i n a

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

3. maj 2015 16:48

Jaz sem si zelo dobro pomagala s knjigo Šivajmo z Burdo, čeprav sem bolj pri štorastih - jo najdeš po antikvarijatih in bolšjakih. 

Sonja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

6. maj 2015 12:25

Obstaja tudi knjiga Krojim in šivam sama, ki jo je mogoče dobiti celo na našem bolšjaku. Oranže barve.

F r i n a

olivica  

član od: 8.5.2015

sporočila: 1

8. maj 2015 14:31

Ko sem pred leti kupovala šivalni stroj, mi je neka druga tema na Kulinariki bila v veliko pomoč, zato se želim sedaj tudi sama malo oddolžiti tej krasni skupnosti. :)

Takrat nisem še nikoli sedela za šivalnim strojem in nisem imela pojma o šivanju, kupila sem Bernina Bernette stroj in se lotila učenja. Začela sem s preprostimi projekti, da sem se navadila stroja in kako sploh držati blago pri šivanju. Uničila sem nekaj starih kosov oblačila, ampak sem se toliko naučila, da sem se lahko suvereno lotila zahtevnejših projektov. Pri tem mi je bila v pomo čknjiga The Sewing Book (Alison Smith), zato podobno priporočam vsem začetnicam in začetnikom.

Malo testirajte sami, sledite navodilom in potem sami eksperimentirajte. Postopek ponavljajte v nedogled. :)

olivica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti