Pomoč pri pripravi smetanove kreme !

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 28. nov 2003 8:39 | ogledi: 3.339 | odgovori: 10

Prosim za kakršni koli nasvet pri pripravi smetanove kreme za torto.

Uporabila sem 1/2 l sladke smetane, 400 g jedilne čokolade in 150 g masla vse skupaj zavrela, ohladila in zmiksala. Ali se bo krama ravno tako strdila če masla ne dam oz. če uporabim manj čokolade?Ali je potrebno dodati krmfix? Kako je z uporabo bele čokolade?

Klavdija

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

28. nov 2003 9:28

Že pred časom smo na forumu veliko govorili o čokoladno smetanovi kremi. 7,5 dcl smetane (ljubljanske mlekarne) segreješ in v njej raztopiš 350g jedilne čokolade, pustiš čez noč ohladiti in potem kremo stepeš. LP,

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

28. nov 2003 9:29

Pariška krema, kot jo nekateri imenujejo, jo narediš iz 1/4 l smtane in 20-25 čokolade(manj močno po okusu ali bolj), to v kozici na ognju počasi stopiš (smetana + čokolada), ne sme zavreti, potem preliješ v posodo v kateri boš potem kasneje stepala in postaviš v hladilnik za 2 - 3 ure, ni potrebna cela noč ali....... le dobro se mora ohladiti, lahko malce pogulfaš tako, da daš v zmrzovalnik, a ne pozabi večkrat premešat, potem jo stepeš kot sladko smetano, pa ne predolgo, da ne dobiš maslo......Za to kremo ne potrebuješ ne kremfiksa ne masla in se bo strdila, tudi z belo čokolado gre......

DEJA  

član od: 5.11.2003

sporočila: 30

28. nov 2003 9:33

Tako čudnega recepta za kremo še nisem slišala. Da zavreš smetano in dodaš čokolado ja, seveda je treba vse skupaj pošteno ohladiti (najbolje čez noč v hladilnik) in šele potem primešati margarino,oziroma maslo.Nikakor pa masla vmešati v vročo kremo! Jaz imam naslednji recept za smetanovo kremo:hitro,enostavno,za peke z bolj malo izkušnjami: Zavremo 1/2 l sladke smetane dodamo 20 dag jedilne ali mlečne čokolade, (če damo jedilno čokolado, je potrebno dodati sladkor v prahu - po okusu),mešaš,dokler se čokolada ne stopi in ohladiš v hladilniku čez noč. Drug dan kremo samo zmiksaš in namažeš na biskvit. Še en čisto preprost recept za biskvit: 15 dag moke, 15 dag sladkorja, 1 pecilni, 4 jajca. Stepeš sneg iz beljakov, posebej stepeš rumenjake,sladkor. Moko počasi in narahlo preseješ in s kuhalnico vmešaš v maso sladkor+rumenjaki in izmenično dodajaš tudi sneg ,dokler vsega ne porabiš.Namažeš na pekač,(bolj na tanko-če pečeš rulado) in v višji pekač,če biskvit potem prerežeš in namažeš s kremo. Veliko sreče pri peki,saj recepta nista zahtevna! Pa nobenega kremfixa ne rabite! Pri uporabi bele čokolade je postopek enak! ANDREJA

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

28. nov 2003 13:20

Jaz sem tole kremo naredila danes zjutraj. Zato ker naj bi bila do zvečer narejena. Zdaj je krema 3 ure v hladilniku. Koliko naj še počakam, preden jo stepem? Dana Sporočilo je spremenil(a) DanaS dne 28. nov 2003 13:21:08

DEJA  

član od: 5.11.2003

sporočila: 30

28. nov 2003 13:45

Kot je že nekdo na vrhu omenil,lahko , malo "spetrigaš" in daš v skrinjo. Na vrhu se naredi takšna skorjica, masa pa mora biti (na otip) popolnoma hladna,predno jo stepeš. Prijetno peko in dober tek želim!Jaz bom jutri pekla muffinčke. Njam,njam. ANDREJA

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

28. nov 2003 14:37

Važno, da je hladna kot naj bi bila stvar hladna iz hladilnika..... jagi

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

28. nov 2003 14:56

Aha.....jah hladna je.......ker je zdej že skoraj 5 ur v hladilniku...upam, da ne bo nič narobe če jo zmiksam in naredim torto...... Dana

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

28. nov 2003 16:00

Ok, krema je 100% ... ne 1000% uspela!! Najprej sem mislila, da se sploh ne bo strdila, ampak ko se je začela, je bila res kmalu super...čvrsta in odločna po okusu. Sicer mi jo je še nekaj ostalo, upam, da se ne bo utekočinila, ker jo nameravam imeti za okras na torti. Res, krema je super Dana

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

30. nov 2003 15:48

DanaS, po katerem receptu od teh tukaj si delala kremo? pa še nekaj me zanima: kolko časa si jo, potem ko si jo vzela iz hladilnika, miksala? a nastane potem takšana puhasta, kot bi npr stepel smetano, da še kar naraste, in potem dodal stopljeno čokolado? LP Zala Zala

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

30. nov 2003 19:16

Dala sem tri sladke smetane (2,5 dcl), se pravi 7,5 dcl, dodala pa sem 300 g čokolade. Smetano sem segrevala, da je zavrela, potem sem vanjo vmešala čokolado in pustila, da se popolnoma raztopi. V hladilnik sem dala za okoli 5 ur (kakšne pol ure je bila tudi v zmrzovalniku) in vmes ene dvakrat premešala. Stepala sem jo kakšno minuto, mogoče malo več. Krema izgleda kot smetana, ampak je veliko bolj kompaktna in primernejša za mazanje. V smetano še nisem daja stopljene čokolade, ampak mislim, da je tale krema boljša kot pa stepena smetana + čokolada. Res je lepo uspela, naslednji dan pa je bila krema šr trša. Nekaj mi jo je ostalo in smo jo pojedli kot mousse Dana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti