Domače mleko

zanna  

član od: 2.2.2011

sporočila: 22

tema odprta - 7. jul 2011 14:13 | ogledi: 9.458 | odgovori: 15

hej

 

no po novem hodimo po mleko v sosednjo vas k kmetu. zanima me ali se uničijo vse bakterije, če mleko zavrem?

izkazalo se je, da sem noseča in zdaj me malo skrbi...no pa saj če mleko zavrem to je 100 stopinj, ne vem menda naj bi pomrlo vse kar je notri a ne?

 

lp

zanna

laik  

član od: 10.10.2008

sporočila: 156

7. jul 2011 14:20

Jaz domače mleko kuham tako, da ko začne vret ga mešam in še malo pustim (cca 2 minuti).

Če imaš pomisleke pol pač uporabljaj kupljenega za čas nosečnosti; če zaupaš kmetu glede čistoče in hrane govedi potem po mojem ni skrbi.

laik

katra55  

član od: 10.7.2007

sporočila: 198

7. jul 2011 17:59

Če domače mleko zavreš se sigurno uničijo vsi patogeni MO, ponavadi je za pasterizacijo dovolj že 72°C. Ti kar brez skrbi pij domače mleko, je sigurno bolj zdravo kot kupljeno. Tudi jaz sem noseča in pijem domače prekuhano mleko, in tudi v prejšnji nosečnosti sem ga.

 Lepo in zdravo nosečnost ti želim.

 

katra55

lucys  

član od: 29.10.2009

sporočila: 111

7. jul 2011 19:38

Če kmet oddaja mleko v mlekarno, tako ni panike, ker mora biti mleko shlajeno na 3,4 stopinje in je že zato malo možnosti za razvoj raznih bakterij. Pa še mleko je kontrolirano z odvzemom vzorcev. Mleko lahko piješ brez skrbi prekuhano, je dovolj, če samo zavre.

Uživaj v veselem pričakovanju!!!!

lucys

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

7. jul 2011 20:33

lucys, se povsem strinjam s teboj.

Balenka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

8. jul 2011 9:55

Zanna, jaz hodim k sosedom po mleko že par let. Dvakrat tedensko srečam kontrolorko, ki bdi nad oddajo mleka v vasi. Če bi bila kaka nepravilnost, mleka ne bi smeli oddati naprej. Tudi med nosečnostjo sem ga pila, surovega sicer ne.

 

Pa ne delaj si preveč skrbi 'kaj ja kaj ne' v nosečnosti, ker tudi to ni dobro za otroka :)

Atina

zanna  

član od: 2.2.2011

sporočila: 22

8. jul 2011 14:17

ok. no potem je ok, če mleko prekuham.

pa za ziher vprašam tu, drugega ne morem, ker še nihče ne ve. ah saj se ne obremenjujem kaj lahko in kaj ne, samo malo bolj pa sem pozorna :)

 

lp

zanna

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

9. jul 2011 9:37

joj, kolko straha pred bakterijami !!! kok so pa včasih preživeli k so kravo ki se je pasla kr tam pomolzli in mleko popili...?? pa dejte no !!

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

9. jul 2011 10:05

ferda je napisal/a:

joj, kolko straha pred bakterijami !!! kok so pa včasih preživeli k so kravo ki se je pasla kr tam pomolzli in mleko popili...?? pa dejte no !!



 

Končno glas razuma. Pridružujem se!

lučica  

član od: 28.10.2010

sporočila: 174

9. jul 2011 11:54

Hm, nikoli v nosečnosti nisem niti pomislila, kakšno mleko lahko pijem! Sploh se nisem obremenjevala z tem kaj lahko jem in kaj ne! K večjemu sem lahko bila vesela, da sem to kar sem pojedla obdržala v sebi. Zaradi pretirane slabosti sem dobesedno živela od kokakole, (ki je sedaj niti videt ne morem- svinjarija) pa je moja hčerka povsem zdrava.

Hočem povedat, da se ne obremenjevat z takimi stvarmi!!!

Drugače pa ti želim zanna lepo nosečnost in uživaj, uživaj, ker prehitro mine teh 9 mesecev! Pa srečno!

lučica

katra55  

član od: 10.7.2007

sporočila: 198

9. jul 2011 15:11

ferda je napisal/a:

joj, kolko straha pred bakterijami !!! kok so pa včasih preživeli k so kravo ki se je pasla kr tam pomolzli in mleko popili...?? pa dejte no !!

Pač niso vedeli, da lahko z mlekom dobiš Listerio ali pa Toxoplazmozo, ki lahko povzročita hude poškodbe ploda ali povzročita splav. Jaz takih stvari ne prepuščam naklučju in raje kompliciram, kot pa da bi škodovala otročku. Saj res ni tak problem mleko prekuhat.

Pa v vednost kontrolorji gledajo samo skupno št. MO in št somatskih celic in ne patogenih MO, ker se v mlekarnah potem vse mleko pasterizira in potem šele izdelke testirajo na patogene MO (Listerio monocytogenes, E.coli, Salmonello, ...).

 

katra55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti