Dario cortese - intervju

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

tema odprta - 9. jun 2011 13:43 | ogledi: 12.156 | odgovori: 15

Pozdravljen, Forum!

 Ugibam, da vas kar nekaj ve, kdo je Dario Cortese ter kaj počne. Ne nazadnje se nas kar dosti tu zanima za nabiranje rastlin, za hrano ali sicer, v naravi, konec koncev pa se tudi gospod Cortese ukvarja razen z divjo tudi s siceršnjo hrano - vlaganjem, peko kruha doma, enolončnicami ipd.

Tule je objavljen malo daljši intervju z njim. Verjamem, da bo marsikomu zanimivo branje! 

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

9. jun 2011 16:35

zelo zanimivo,imam nekaj knjig od Cortesea,so zelo dobre.Marsikaj zanimivega je v njih.Še ostale bi si kupila,pa ni stalno denarja za naše želje.Hvala ti ,da si objavil intervju.Škoda samo,da ima delavnice tako drage ,za nas preproste ljudi.

antonija7

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

9. jun 2011 17:14

To nedeljo ima ob 10h delavnico na Vojskem. Kolikor vem, stane 25 € - drago?

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. jun 2011 18:31

Pa ne, da se greš enmal reklamiranja na zastonjski način, 666? Ja, lahko je to drago, za nekoga ali za to, kar dobiš. Stane še pot in še kaj. Če je na delavnici 20 ljudi, je to za nekoga zelo na hitro zaslužen velik denar. Pa najsi bo davek obračunan ali ne.

rimljanka

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

9. jun 2011 18:43

Debate o tem, kaj je drago in kaj ne, nisem imel namena sprožati...

 

Vsekakor pa moram odgovoriti na vaš sum reklamiranja, saj nikakor nisem želel kompromitirati imena 'Dario Cortese'. Resnično bi se dalo reči, da se grem "reklamiranje na zastonjski način". Namreč: jaz sem avtor intervjuja, torej tisti, ki je bil Corteseju zastavljal vprašanja.

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

9. jun 2011 19:13

Zdi se mi drago,saj imajo  nekateri nizke prihodke,za ta denar pa dobiš že njegovo knjigo.Moral bi misliti tudi na tiste ,ki nimajo  toliko,da bi si to privoščili,saj bi jim njegovo znanje prišlo v teh kriznih časih zelo prav.Čestitam pa ti za dober intervju.

antonija7

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

9. jun 2011 19:15

Pa še nekaj 666,zdi se mi ,da imaš podoben stil pisanja kot Dario,da nisi ti morda on in on,da ni morda ti.Ha-ha

antonija7

kaja45  

član od: 29.6.2007

sporočila: 95

9. jun 2011 19:50

Ej, ej ne se kregat no, jaz sem Dario ;).

Njegove knjige so super, na tečaj pa naj grejo tisti, ki si to lahko privoščijo! Včeraj naredila divjo frtaljo po njegovem receptu. Mmmm.

 

kaja45

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

9. jun 2011 20:06

saj se ne kregamo,imamo samo debato,super bi bilo če bi bil 666 sam Dario,bi za kakšne nasvete izvedele iz prve roke.On je zame CAR.

antonija7

pehtranka  

član od: 9.10.2006

sporočila: 163

9. jun 2011 20:23

Zame je Cortese zakon, imam tri njegove knjige in sicer Divja hrana 1 in 2 ter Zelenjava. Imam tudi njegove članke, ki so izhajali v Odprti kuhinji. Iz te literature sem se veliko naučila sama, na tečaje ne hodim, me je pa ta divjost tako prevzela, da kamor koli grem, samo gledam kaj je za v skledo in ko vidim kakšen lep primerek te ali one rastline na neprimernem kraju sem žalostna, ker ne more končati v moji skledi. Čisto sem zasvojena s tem "divjanjem". Nekaj mojih solat je tudi v bazi.

pehtranka

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

9. jun 2011 20:34

draga Pehtranka,tudi jaz imam njegove knjige Divja hrana1 in 2 ,pa njegovo knjigo o vlaganju.On je res  kulski.Tudi mene je še bolj navdušil nad divjo hrano,poznala sem že od prej regrat,hmeljeve vršičke in podobno.On pa mi je odkril skrivnosten svet tako imenovanega plevela.Sedaj ima ta plevel časno mesto v mojem malce divjem vrtu,saj vsaj tega ,ki ga on opisuje pustim ,da svobodno raste,ob mojih vrtnicah,naprtecih rumenih in rdečo,belih(mimogrede ti so strupeni),mojih potonikah,ostrožnikihin podobnih kultiviranih raslinah.To pomeni,da ob njih na posebnih mestih raste tudi kopriva,regačica,breza,lipa(njeni listi so res okusni spomladi)in podoben užitni plevel.

antonija7

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti