Testo za pico nujno prosim.....

laralara  

član od: 7.5.2011

sporočila: 1

tema odprta - 7. maj 2011 12:25 | ogledi: 14.760 | odgovori: 9

Lep pozdrav!

Potrebovala bi testo za pico in sicer ne, da bi pekla pico doma, ampak v piceriji v električni pečici. Mogoče bi lahko omenila, da imamo težave z testom ker nam naslednji dan ne vztane oziroma se ne dvigne kot bi se moralo.

Lepo bi vas prosila če mi pomagate rešiti to uganko saj je v piceriji težko delati testo sproti.

Že v naprej se zahvaljujem za informacije

laralara

neznan uporabnik

7. maj 2011 18:35

Laralara,se ti pa mudi ne? Si lagala v službi,da si picopekačica izvrstna?

Če bi tako napisala, bi verjetno dobila tudi zelo konkreten nasvet, kako pa kaj. Tako pa se pač uči, dokler ti ne kapne.

 

 

Multivitamin

multivitamin

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

7. maj 2011 19:13

Testo v picerijah delajo iz mehke moke in ga delajo v naprej in  ga hranijo v hladilniku. Tako ga lahko imajo par dni in ga sproti za vsak dan pognetejo in dajo še enkrat vshajat. Poskusi.

irena66

laralara  

član od: 7.5.2011

sporočila: 1

7. maj 2011 21:38

Oprostite ampak nisem napisala da to ni moja služba ampak je naša picerija in sami delamo pice, ker je picopek odšel delat drugam. Žal pa nismo bili dovolj pozorni kako je naredil testo. Če kdo kaj ve naj prosim napiše bom zelo hvaležna.

laralara

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

8. maj 2011 8:24

O dio, po mojem tako ne bo šlo. Sej najbrž se bo ja najdu kak brezposelen picopek, pa ga lahko zaposlite. In pol se boste lahko od njega kej naučili. 

 

Dvomim, da je to kluč do uspeha, da maš odprto picerijo, da si brez picopeka, da sam ne znaš delat testa za pice, kar je osnova picerije oz najpomembnejša zadeva pri tem poslu,..

Kaj pa sedaj, ko ste brez picopejka oz nekoga ki zna pečt pice? a maste par dni zaprto al kako?

 

Jaz bi na tvojem mestu hitro hitro iskala novega picopeka. Pa brez zamere,..



Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 08. 2011 08:25

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

8. maj 2011 9:56

Pa saj je ja tule gor en kup receptov in forumskih tem na to temo. Sicer pa, picepek v piceriji mora biti najbolje plačan delavec! Poznam dve piceriji, ki jima je laufal biznis 100 na uro, pa je bilo šefu prehudo dati kakšnih 100€ več na mesec, no, pa so ostali brez picepeka, morali na hitro zaposliti enga x kuharja in je šlo vse k .

http://zaspancki.si/

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. maj 2011 11:06

Receptov za testo za pico je povsod dovolj, v vsaki kuharski knjigi ga najdemo.

Meni je malce čudno, da lastniki picerije nit osnovnega za to dejavnost ne obvladajo, testa namreč. Saj, peče picopek, ampak kako boš naloge dajal zaposlenemu, če sam nimaš pojma o tem? Mislim o osnovah, kar testo je, za ostalo, nadgradnjo, ne rečem ...

Da niste dovolj pozorno spremljali, kako je picopek delal testo? Daj no. A kar samega ste pustili ali kaj? Gostinci, ki jih poznam, i ni jih malo, so na začetku vsako minuto ob kuharju, dokler recept ni dodelan. Ker delodajalec mora zaposlenemu dati napotke, ne pa ga posatvit za pult in - delaj.  Ker če tako ravna, se mu zgodi še kajhujšega kot tebi.

Naj ti bo to dobra šola.

Pa nolin nasvet upoštevaj.

mamamia

mamamia

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

9. maj 2011 23:02

Pa res že vsak misli, da je lahko gostinec...

Tatjana

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. maj 2011 0:39

zakaj naenkrat takšno začudenje? takšnih picerij je veliko.. in očitno jim laufa,,dokler... 

www.mojalbum.com/naredilaana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti