Kaj se v tem času nabira v naravi ?

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

31. jul 2011 7:33

Andreja jaz ognjič porežem do zadnjega "očesa" iz katerega požene nova veja. Ognjič imam za obrobo zelenjavnih gred, tako kot tagetes. Ne porežem vseh naenkrat, da imam vedno nekaj cvetočih grmov. Dodam ga tudi v čajne mešanice, ki jih jaz delam poljubno, malo plankam pri Ašiču...

V poletnih dneh pa prija hladen namok zelišč preko noči. Zelišča vsak drugi dan zamenjam. Poizkusi, mogoče bo pomagalo pri tvojih težavah. Dodaj kak reženj neškopljene limone, plod robide, ali karkoli osvežino dopolni okus.

 

 

jovita

andreja62  

član od: 9.11.2010

sporočila: 24

31. jul 2011 21:43

jovita hvala za prijazno razlago. tudi sama imam ognjič za obrobe gredic, prav tako tagetes. Meni je to nekaj čudovitega, so okras vrta, pa še koristne žuželke privabljajo.

Glede težav z meno pa sem jih uspešno rešila z bioidentičnimi hormoni in so hotela kaj več svetovati sotrpinki.

Zanima me, kaj počneš  s tem namokom, za kaj je dober?

andreja62

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

1. avg 2011 13:55

Danes sem naredila namok z vejico petršilja,melise in mete, vejico jagod s plodovi (drobnoplodne mesečne), cvetnim latom sivke in ožepka in pestjo plodov robide v 2 litrih hladne vode. Piti začnemo po cca.4 urah. Ko popijemo 0,5 l vodo dolijemo.Dajem tudi rman, koprive, list divje robide ali maline, list plahtice, list artičoke...karkoli mi pride pod roke in vem, da je koristno. Namok koristi za odvajanje strupov iz telesa, pa bolj blagega okusa je kot čaj.

Ko je vroče, dodam na ploščice narezano korenino ingverja in neškropljeno limono ali limeto.

Vsi pridno praznimo vrč, ker drugače pozabimo, da smo žejni.

 

jovita

andreja62  

član od: 9.11.2010

sporočila: 24

1. avg 2011 23:35

Ej, sliši se čudovito. Jaz sem do sedaj probala samo vodo z vejico melise, bom probala še tvoje predloge. Nočka,

 

andreja62

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

7. avg 2011 18:10

Mmm,so lepe tele zgoraj...

 

Danes nad Planino Konjščica nabrala rman in pa kumino.

Po gozdovih Pokljuke pa zelo veliko ljudi še nabira borovnice in gobe.Borovnic je res kar veliko,le zelo sladke niso.

 

 

lp

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

11. avg 2011 14:14

anaeva je napisal/a:
Po gozdovih Pokljuke pa zelo veliko ljudi še nabira borovnice in gobe...

anaeva, prav res! 7. avgusta smo zobali borovnice v okolici Jezerskega...

kafetarca Sovica Oka & Buki Fejs

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

25. avg 2011 21:45

Vsem, ki še kaj počnete v tej vročini ideja:

naše jablane so potrebne redčenja, če želimo lepe in zdrave plodove. Drobne odvečne sadeže kislih sort narežite ali naribajte na lističe in posušite. Na zraku, v sušilcu, v pečici...pri čimmanjši porabi energije.

Bolj pozne sorte so odlične za sadni čaj, bolj zgodnje pa za suho sadje.Enako porabite neprezrele drobne hruške. Naj bo nekaj koristi od prevelike vročine!

 

jovita

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

13. sep 2011 20:51

sedaj se nabira zlata rozga (slovenska,ne kanadska),imam srečo in potrplenje,da jo pri meni letost raste res veliko,je zdrava za mehur.Nekaj sem jo posušila,veliko pa sem jo postila,da bo zasemenila,saj je drugje ni več videti veliko.

antonija7

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

13. sep 2011 21:03

Tudi kanadska in orjaška zlata rozga imata zdravilne učinkovine, kot naša, a menda v bistveno manjših količinah. Bi bilo upati, da bosta vsaj za zdravilni spoznani, da ne bo z njima ena sama zgaga.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti