Kaj se v tem času nabira v naravi ?

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

26. apr 2013 7:49

ja draga mizarka, tisto drugo je dobra misel, podobna  je majronu, saj ima tudi eno izmed njenih imen: divji majaron. latinsko pa iz knjige : Origanum vulgare. Raste na malo višje ležečih travnikih. Plahtica po navadi raste na travnikih  bolj ob robovih, na ilovnatih tleh, vsaj pri nam je tako. Lahko pa si kupiš plahtico tudi pri ženskah na tržnici in si jo nasadiš. Za vijolico pa ti j tako odgovorila Milži.. pa še dva  link.

http://www.bodieko.si/vijolica

 

http://www.nasa-lekarna.si/clanki/clanek/skri

 

 

ob vseh zeliščih bi omenila še plešec. Zdravilnih rastlin je pa res ogromno, vseh ne nabiram in tudi težko je ve ki jih napisati tukaj. Je pa potrebna v vsem zmernost. 

antonija7

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

26. apr 2013 12:50

Hvala. Lansko leto sem bila zelo pridna glede zelišč. Sem kupila samo eno škatlico planinskega čaja.Letos pa sem tudi že začela z nabiranjem.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

paulinne  

član od: 15.9.2009

sporočila: 78

27. apr 2013 18:51

tavžentrože je vse manj med drugim tudi zaradi neprevidnega nabiranja, saj če se ne odlomi takoj, se ob rahlo močnejšem potegu zelo hitro izpukne s koreninami vred. Priporočam uporabo škarij. ;)

 

paulinne, tudi z žigosanimi znamkami smo lahko dobrodelni

Mygrace

sporočila: 6506

28. apr 2013 9:06

To je preslica.

Mygrace

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. apr 2013 9:11

Seveda, simond, to je plodni (fertilni) poganjek velike preslice (Equisteum telmateia), čez kak teden se bo ob njem pokazalo še kar nekaj neplodnih (sterilnih), a zelenih poganjkov, ki bodo tipično preslični.  Takole izgledajo.

 

rimljanka

simond  

član od: 6.4.2007

sporočila: 60

28. apr 2013 9:17

Aha, Se zahvaljujem za hiter odgovor.

V album sem dodal še 3 fotografije rastlin, če se komu mogoče ljubi pogledat, in če jih poznate in želite delit svoje znanje ;)

hvala

 

simond



Sporočilo je spremenil(a) simond dne 28. 2013 09:22

Sporočilo je spremenil(a) simond dne 28. 2013 11:00

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

28. apr 2013 19:29

ja simond, ne vem kaj je na drugi sliki, na 3 je spodaj levo na sliki je mrtva kopriva , potem pa tista rastlina z tremi listi kot pahlajča pa je  gozdni petelinček. , na 4 sliki pa je tista v spodnjem delu,ki ima velike liste regačica , zraven pa je Premenjalnolistni vraničnik (tista rumena)poleg Tevja v Angliji cenjena okrasna rastina.tista z okroglimi listi je neke vrste kalužnica ne vem točnega imena . Razen regačice,koprive in mrtve koprive ni nobena ta rastlina užitna.

 

antonija7

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti