Novoletno božični piškoti

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

tema odprta - 21. nov 2003 13:03 | ogledi: 8.985 | odgovori: 9

Da ne zapravljam denarja po nepotrebnem in iščem primerna darila, sem se že lani za božič vsem spekla in podarila piškote, v lično zaviti embalaži.

Odziv prijateljev in sorodnikov je bil odličen, zato vas prosim, da mi letos vi pomagate pri peki in sicer tako, da mi posredujete vaše najljubše recepte za piškote.

V naprej se vam zahvaljujem.

helenac  

član od: 3.4.2002

sporočila: 32

21. nov 2003 15:03

V neki slovenski reviji (ne spomnim se kateri), sem lani zasledila recept za vanilijeve rogljičke z mandeljni. Izdelava je preprosta, rogljički pa so božanski. Sestavine za testo: 22 dkg surovega masla (lahko margarina) 10 dkg rjavega sladkorja 30 dkg moke 12 dkg madneljnov (olupljenih, mletih) 2 rumenjaka 1 zavitek vanilin sladkorja 25 dkg rjavega sladkorja v prahu (za posipanje) Priprava: Iz navedenih sestavin testo pripravim kar v mulitpraktiku. Najprej dam vanj mandeljne in sladkor ter oboje zmeljem, nato dodam vse ostale naštete sestavine. Testo dam za približno pol ure v haldilnik. Iz testa oblikujem rogljičke in jih zlagam v pekač obložen s peki papirjem. Čas pečenja je odvisen od velikosti rogljičkov, oz. cca 20 min. pri 180 stopinjah. Pečene rogljičke še tople povaljam v sladkornem prahu. Preizkusila sem tudi z belim sladkorjem. Razlika je le v tem, da so rogljički, pečeni iz belega sladkorja, slajši. helena čarman

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

21. nov 2003 16:09

Ima kdo recept tza piškote z marcipanom? Doma ga imam 1 kg in bi ga rada čimprej porabila. Dana

sinja  

član od: 24.8.2003

sporočila: 66

21. nov 2003 19:08

Dana! Pošiljam recept, v katerem se sicer potrebuje samo 100 g marcipana, pa vendar: Potrebujemo: 250 g moke 100 g marcipana 150 g masla ali margarine 1 vanilin sladkor 2 jajci 100 g sladkorja v prahu 2 žlici ruma ali limoninega soka Moko, marcipan, zmehčano maščobo, vanilin, jajci, sladkor v prahu in rum zmešamo. Testo damo v vrečko s srednje velikim nastavkom za brizganje testa. Na pekač, obložen s peki papirjem, nabrizgamo pecivo poljubne oblike. Pekač damo v pečico, ogreto na 175 stopinj. Pečemo odvisno od pečice približno 15 min LP, Sinja

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

21. nov 2003 19:20

Sinja, hvala za recept. Sliši se fino. a si ga že preizkusila? Jaz ga vsekakor bom čet nekaj tednov... :) Dana

snorci  

član od: 2.8.2002

sporočila: 66

22. nov 2003 10:55

Živjo! Jaz sicer ne maram marcipana sem videla pa že ogromno zanimivih raceptov v katerih je tudi marcipan (podobni kot ga je napisla Sinja). Zanima me kako ta marcipan sploh izpade, kakšen je okus? snorci

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

22. nov 2003 16:17

Živjo! na linku, ki ga je napisala ribica mi je padlo v oči poročilo od Damjane - Ladybird, koliko različnih vrst peciva peče! mislim da jih je kar enih 15....!!! Ladybird, če boš slučajo brala tale post, lepo prosim za recepte: -spekulatius zvezdice -cimetove zvezdice -koglice z jajčnim likerjem -marcipanovi kometi in marcipanovi trikotniki -smrečice s pinijami Resnično te občudujem ob peki tolikih vrst peciva, vse se sliši tako slastno in že ko samo berem, mi pridiši pod nos po Božiču....:) lepo prosim za recepte, ko boš utegnila.... LP Zala

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

22. nov 2003 16:33

Pridružujem se ZALINIM željam, draga Damjana. Z veseljem bi pekla po tvojih receptih, saj vsako leto preizkušam nove in nove recepte. Veseli december pa se približuje.. LP,

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

22. nov 2003 20:03

Uh ... me je res zamikalo, da bi spekla kaj kar je napisano tam. Tudi jaz prosim za kakšen recept. Tako ali tako se vse sliši fajn... Dana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti