Novoletna darila

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

tema odprta - 13. dec 2002 13:11 | ogledi: 7.947 | odgovori: 26

Bliža se novo leto. Razmišljam s čim bi letos obdarila svoje najbližje. Lani sem kuhala čokoladni liker. Letos razmišljam o nečem drugem. Ker rada pečem se bom vrjetno odločila, da spečem različne kekse (okrog 10 vrst) malo večje količine in tako rešila situacijo okrog novoletnih daril.

S čim boste pa vi polepšali prihod v novo leto?

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

13. dec 2002 13:40

Rebeka, ali lahko podaš kakšno idejo za te kekse, lahko samo imena, ker meni idej že zmanjkuje! Hvala!

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

13. dec 2002 15:20

V mislih sem imela: žerbo rezine, mačje oči, linške oči - različne oblike, vanilijevi rogljički + holandski krapci, vanilijevi rogljički (polnjeni z marmelado), kokosovi rogljički, kokosovi poljubčki, keksi na strojček, nabrizgani keksi (lepita se po 2 skupaj), čajno pecivo, navadni novoletni keksi, čokoladni meseci, bombice, rafaelo, kokosove kocke. Zadnjič sem jedla tudi nekakšne posodice v katerih so bile višnje in nadevane z orehovo maso. Če bom dobila recept in modelčke pravočasno je tudi tisto v mislih. Nekaj receptov bom poiskala tudi še bazi receptov ter poizkusila narediti v manjših količinah za probo. Za kaj se bom pa dejansko odločila pa še ne vem. Mirjam, prosim še jaz za tvoje ideje. Če rabiš kakšen recept javi

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

13. dec 2002 15:34

Rebeka! Če se ti da, prosim za recepte za mačje oči, navadne novoletne kekse in holandske krape. Jaz ponavadi delam limonove tolarje, orehove vrtnice, bajadere, vanilijeve rogljičke, čokoladne tortice in cookije. Recepti za vse so v bazi. Najlepša hvala, Irena

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

13. dec 2002 16:46

MAČJE OČI (podobno kor bicikli iz baze) Testo: 40 dag moke 7 žlic mleka 4 rumenjaki 25 dag margarine malo kvasa - zdrobi 1 žlica sladkorja malo lmnonine lupine malo pecilnega praška Nadev: 4 beljaki - sneg 4 žlice sladkorja 10 dag narezanih orehov (lahko tudi lešniki ali mandeljni) 2 žlici drobtin Zgneti testo in razdeli na 4 dele. Vsak del posebaj razvaljaj na dolžino pekača. namaži z marmelado, zviješ proti sredini, katera ni namazana. Daš na pekač in po sredini nadevaš z nadevom. Nato speči. Še vroče razreži. HOLANDSKI KRAPCI NA enak način kot navadne vanilijeve rogličke, le da jih povaljam v mletih orehih. NOVOLETNI KEKSI Testo: 80 dag moke 1/2 pecilnega praška 15 dag margaine 20 dag sladkorja v prahu 1/4 litra sladke smetane 4 rumenjaki 1 vanilin sladkor Stepi rumenjake, sladkor in smetano. Dodaj ostale sestavine in zgneti v testo. Pusti počivat približno 1/2 ure, razvaljaj, z modeli oblikuj kekse (novoletne oblike).

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

14. dec 2002 21:48

Rebeka! Za dober konec leta prispevam ze skoraj mesec dni v kuhinji, za mojo zeno, s pospravljanjem in ciscenjem , kjer pece kekse in pripravlja vrecke za kasnejse obdaritve sorodnikov in znancev. V ospredje bom stopil sele za Silvestrovo, ko bom zgodaj zjutraj sel po naroceno raco in pripravil vse ostalo za praznicno vecerjo: ba-bao-ya = dusena raca z osmimi poslasticami Imel bom tudi cas za pripravo mize. Gosta bova sprejela ob 20.30, prihajata z vlakom. Takoj si bomo privezali duso z neohlajeno slivovko! V kuhinji imam vse pripravljeno, zacel bom z juhco s skampi, nato ponudil pomladanske zavitke in ba-bao-ya za glavno jed, za prilogo bo dusen riz in in spageti, za dezert sladoled iz jajcnega likerja prelitega z whiskijem. Ob vecerji bo pripravljen lepo ohlajen Zelen = belo vino in pivo, po zelji. Tudi caj, jasmin, bo na voljo. Za Silvestrovo bomo nazdravili s penino in odsli na sprehod v sveze jutro novega leta! Ideja za tako vecerjo je imela moja zena. Torej, amen Lep pozdrav vsem! Henri Sporočilo je spremenil(a) Henri dne 14. dec 2002 21:54:05

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

15. dec 2002 15:41

Henri, kakšne vrste keksov peče žena? V kakšne vrečke jih pakira? Lp Rebeka

ladybird  

član od: 17.2.2002

sporočila: 54

16. dec 2002 11:50

Rebeka! Letos bom naredila kakih 15 vrst keksov: božični keksi linške oči smrečice s pinijami orehove torbice spekulatius zvezde keksi z bonboni marcipanovi trikotniki rumove ploščice lešnikovi venčki srčki z marcipanom florentinerji z mandlji marcipanovi kometi češnje v marcipanu ananasovi makroni kroglice z jajčnim likerjem cimetove zvezde Za darila odrežem trši karton in ga zavijem v zlat, srebrn ali kak drug bleščeč papir. Nadevam kekse in zavijem s prozornim celofanom ter zavežem s tankim zlatim trakcem. Če te zanima kakšen recept, ti ga z veseljem napišem. LP Damjana

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

16. dec 2002 12:10

Damjana! Vsi tele piškoti zvenijo zelo, zelo dobro, tako da se kar ne morem odločiti, za kaj bi rada recept. Za začetek me mogoče zanimajo: lešnikovi venčki, ananasovi makroni, cimetove zvezde in florentinerji z mandlji. Pa najlepša hvala. Irena

cheyenne  

član od: 12.10.2002

sporočila: 42

16. dec 2002 14:14

Ja bi tudi jaz prosila, če lahko kakšnega pošlješ! :) Ne vem pa kateri recept! se ne morem odločiti

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

16. dec 2002 15:54

Rebeka = in ostali Moja zena pripravlja linske tortice (Spitzbuben), vanilijeve kifeljcke, kapucincke, rezine s kuhanim vinom, prhke kifeljcke (babicini), janezive upognjence, bele oblacke, cokolado in svicarske kolacke = Magenbrot. Vse, kar ni polnjeno ali glazirano, sproti zmrzne in po potrebi polni in pripravi. Prozorne vrecke kupuje pri nasem slascicarju in jih lastnorocno poslika. Posredujem se recept za t.i. Magenbrot: le ta je v pripravi zelo preprost in ne predrag: Testo: 1kg polbele moke, 1kg sladkorja, 2 jed.zlici cimeta v prahu, 2 jed.zlici zmletih nageljevih zbic, 2 zavojcka pecilnega praska, 2 jed.zlici cokoladnega prahu, 10 dag zmletih lesnikov ali mandeljev/orehov. Vse na suho zmesas. Dodasi pribl. 8 dl mlacne vode in 1cl (centiliter=naprstnik) kirsa (Maraska) ali rum/slivovko (lahko tudi brez dodatkov alkohola) in dobro premesas. Nastalo maso razdelis v z maslom prenamazan pekac oz. prekritega s papirjem za peko, in pribl. 30-40 minut na pribl. 180°C peces. Popolnoma ohlajen kolac razrezes v pekacu, pribl. na 4 dele, in vsakega posebej na deski za rezanje razrezes na 3-4cm dolge in 1-2cm siroke koscke. Premaz: 40-50 dag jedilne cokolade, 50 dag sladkorja v prahu, pribl. 2 dcl vode in maslo (za oreh veliko) raztopis previdno na nizki toploti (ne sme zavreti) v malo vecji posodi. V to tekoco maso das nekaj kosckov kolaca in previdno premesas tako, da so prekriti s cokoladoz vseh strani. S pomocjo dveh vilic jih polozis na priravljen papir za peko in pustis da se cokoladni premaz popolnoma strdi (1-2 dni) Moja zena pecene in narezane koscke, brez cokoladnega premaza, razdeli na porcije in jih v vreckah zmrzne. Po potrebi za odmrznjene koscke pripravi premaz, kot prej omenjeno. Dnevi letijo in staro leto je vse manjse! Pohitite s peko in pripravo daril! Lep pozdrav vsem! Henri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti