Skuta s sadjem

beatrice  

član od: 18.11.2009

sporočila: 137

13. apr 2012 9:37

Ko sem bila jaz majhna, sem pogosto jedla ovsen kruh, namazan s skuto, povrh pa pariško salamo. Obvezno kamniško.

Sicer si pa pripravljam zmiksano skuto (palični mešalnik) s sezonskim sadjem.

beatrice

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. apr 2012 12:48

PS Jaz se bom spotoma še pri Vendy ustavila.

Loni Makaroni

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

3. sep 2012 13:29

MMM ena izmed mojih klasik. DOMAČA TINJSKA skuta + domača marmelada + domač kruh (delam različne in jih zamrznem. Pol pa po željah odmrznem in uživam.
No, razen kruh z rdečo čebulo, gorčico in poprom ne odmrznem.
Če pomislim...

Še ena opcija pa je, hitro vkuhana marmeljad. Narežem sadje, vržem v ponev, malo vode, kuham tako dolgo da sadje samo spusti sok in povre, vmes dodam cimet in morda še kakšno drugo začimbo in je to to.
Pol pa v šalco in na mizo.
Kos kruha, na njega dam to vročo zmes, z žlico pa posebej zajemam domačo grudasto skuto in jo ali dajam na marmeljad, ali pa vgriznem v kruh in marmeljad, nato pa posebej skuto v usta.
NOM NOM

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

3. sep 2012 18:04

pred leti sem v trgovine kupil skuto z borovnicami. to ni bila tista skuta, ki ima na dnu lončka borovnice in borovničevo marmelado ampak je bila navadna skuta s pravimi borovnicami brez kakršnegakoli sladkorja. zadnje čase iščem ta izdelek vsepovsod ampak ga nažalost ne najdem. vem da si to lahko enostavno naredim doma, a me vseeno zanima če kdo pozna kaj podobnega in kje se morda prodaja?

mali kuhar

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti