Krema za torto

daši  

član od: 7.10.2007

sporočila: 39

tema odprta - 29. jan 2011 15:23 | ogledi: 11.259 | odgovori: 4

Pozdravljene!

Dala sem si nalogo,da za sinov prvi rojstni dan naredim torto.Pred nekaj časa sem za sodelavkin rojstni dan jedla torto z božanskim okusom vanilijeve in čokoladne kreme.Naj kot prvo navedem,da je bila torta delana v slastičarni v Italiji,kjer dela njena mama.

Zavedam se,da v slastičarnah delajo kreme,ki so bolj ali ne narejene iz instant praškov,a mi ne da miru ta okus.

Obedve kremi sta zgledali kot kupljen puding(povdarjam -izgled)okus pa-bombastičen.

Mi zna mogoče katera prilepit kakšen link tega približka ali celo,mogoče katera ve,če se da kje kupit pripravek za takšno kremo.

Ne mi zamerit,ker sprašujem po teh industrijskih pripravkih kljub vsem izvrstnim receprtom a mi žal ta torta ne da miru.

Naj mimogrede omenim še,da je ta sodelovka že bivša,da mi je takrat obljubila,da bo vprašala kaj za ena zadeva je to in iz tega ni bilo nič.Kontakta pa tudi nimava več.

Hvala in lp.

daši

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. jan 2011 16:06

Iz opisa bi rekla, da gre za ledeno torto z dvema okusoma. Je kar nekaj receptov v to smer v bazi.

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. jan 2011 19:44

Daši, kremin je pripravek, ki ga dobiš pri nas, in lahko okus vanilije okrepiš z dodatkom ekstrakta, za čokoladno kremo pa dodaš masi stopljeno čokolado in ga še dodelašpo svojem okusu.

sama sem to tudi že počela, a ko sem na kul slo odkrila  recept za kremo za kremšnite, uporabljam samo še tega, pač z dodelavami za trenutni navdih.

Sestavine so itak enake kot v kreminu - moka,jajca, mleko, sladkor, rum ...

Ali pa namesto moke uporabiš puding in ga dodelaš s sladko smetano, želatino, snegom ....(saj puding v vrečki je itak aromatiziran jedilni škrob).

 

Lahko pa da so uporabili kakšne na pol pripravljene industrijske kreme, tepa kupiš pri dobavtieljih slaščičarnam.

 

Mamamia

mamamia

EvaLuna  

član od: 22.6.2010

sporočila: 114

29. jan 2011 20:55

Meni sta za hitre rešitve zelo dobri vanilijeva in čokoladna krema za torte v vrečkah, dobi se v vsaki večji trgovini. Izboljšam ju z vanilijevim ekstraktom za vanilijevo kremo in nutello ali stopljeno čokolado za čokoladno kremo, včasih dodam malo stepene smetane ali mascarponeja, še vsak si je oblizal prste. EvaLuna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti