Delo v adriaticslovenici

marec  

član od: 16.12.2009

sporočila: 208

tema odprta - 22. dec 2010 20:46 | ogledi: 9.374 | odgovori: 9

Pozdravljeni!

Mene pa zanima če kdo od vas ve kakšne so plače na zavarovalnici, kot zavarovalni kandidat.

Po novem letu imam priložnost začeti pri njih pa me zanima plačilo!

Hvala

marec

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

22. dec 2010 20:51

Kakor vem je vse odvisno od tebe. Ti niso še nič povedal? _tmickena_

marec  

član od: 16.12.2009

sporočila: 208

22. dec 2010 20:54

ja naj bibla fiksna plača, sam ne vem še kolikšna. Zato sprašujem kakšna je začetna plača? marec

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

22. dec 2010 21:10

No to ne vem. Vem samo, da naj bi bilo pri večini zavarovalnic po učinku oz. odvisno od tebe. Edino če boš za šalterjem. To je pa drugače. Upam da bo ;) _tmickena_

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

22. dec 2010 21:13

Pišuka, pa ja ne boš sprejela službe kot mačka v žaklju? Plača je vsaj zame eden od osnovnih podatkov, da sploh vem, ali ima smisel da se pogovarjamo dalje. Vprašaj in ti bodo menda ja povedali, tudi če izveš plačo nekoga drugega to še ne pomeni, da boš tako imela tudi sama.

Pa srečno.

tjas

marec  

član od: 16.12.2009

sporočila: 208

22. dec 2010 21:25

Seveda ne bom kar tako prestopila, zanima ma če se mi splača, glede na to da tu lahko zelo napreduješ, seveda po svojih komitentih, in to mi je zelo všeč. Bom pa vsekakor premislila. marec

Tany2  

član od: 1.2.2010

sporočila: 10

22. dec 2010 21:43

Plača zavarovalnega zastopnica/kandidata je pač odvisna od učinka. Več delaš, več imaš. Imaš osnovno plačo, ki predstavlja 100% tvojega mesečnega plana, ki ga moraš z provizijo ( to je zaslužek od sklenjene in plačane police ) tudi narediti. Kar je več, dobiš dodatno plačano. Ni tako enostavno, se pa da, če si priden. Glede na to, da si napisala, da ti je všeč delo z strankami, si na dobri poti. Je pa to delo na dolgi rok. Delovnik ponavadi traja več kot osem ur. Ima veliko prednosti ( delovni čas tako kot si ga postaviš, ne potrebuješ koriščenja ur za razne opravke, lahko tudi vsak dan skuhaš kosilo, ali pa zjutraj malo dalj spiš - a nadoknadiš popoldne ali zvečer ). Je pa tudi tako, da moraš svojim strankam biti na voljo tudi ob videndih, večerih... Dober zastopnik je zame gospod, ki se mu vedno poklonim. Z njimi namreč neposredno delam in jih zelo spoštujem.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. dec 2010 10:45

marec je napisal/a:
Pozdravljeni!
Mene pa zanima če kdo od vas ve kakšne so plače na zavarovalnici, kot zavarovalni kandidat.
Po novem letu imam priložnost začeti pri njih pa me zanima plačilo!

Hvala

marec

 

Ne vem, kakšne so plače pri AS.

Je pa tako, da pri finančnih organizacijah prvo leto za začetnike plače niso posebej spekakularne. Najprej je itak potrebno eno leto uka in spraševanja in učenja pri ostalih kolegih, pa poslušati tiste, ki imajo več izkušenj - vse to, da v resnici po enem letu znaš toliko, da vsaj zaslužiš tistih100% plače. Za to, da se "naredi več prometa" in kar je še tega, je pa itak potrebna kilometrina in za kakega dobrega zavarovalničarja so pomembna vsaj tri leta.

Tako da, marec, če misliš, da je služba, kjer bo po enem letu že blazno super in bo bistveno večja plača in bo vse tako, kot si pričakovala - newsflash, tega ni.

Oziroma, delo, v katerem v enem letu blazno zaslužiš in skočiš za dva potrošniška razreda in več navzgor, tako delo ima v sebi tudi komponento, ki te še hitreje tudi vrže za pet razredov navzdol.

Če imaš možnost dobiti službo pri omenjeni organizaciji, je plača, ki bi jo tam prejemala v prvih mesecih, popolnoma nerelevantna kategorija. Oziroma, če imaš možnosti primerjati to in kakšno drugo službo, se tehta predvsem to, kaj ti služba A in služba B ponujata v enem, dveh letih od danes naprej. Na tej bazi se odloča in ne na kakšni kratkoročni, hipni in tem, koliko je služba oddaljena od doma in ostale manj pomembne stvari.

Vendelina jr.

Tanaya  

član od: 10.12.2010

sporočila: 152

26. jan 2011 19:54

Zavarovalni zastopniki, ki delajo na terenu imajo osnovno plačo (minimalno plačo) in variabilni del plače, ki sta odvisna od produkcije (sklenjene ponudbe). Delo na terenu ni enostavno, je pa res da ni 8 urnega delovnika. Delo si razporediš sama oz v kolikor imajo klicni center(ga imajo? Ali si boš sama iskal stranke?)Ali ti delo razporedijo oni. Mislim, da ima AS karierne lestvice, po kateri se gldede na število sklenjenih ponudb vzpenjaš. Če si za tak posel lahko lepo zaslužiš. Je pa res, da je posel specifičen. In v tem kriznem obdobju ni enostavno skleniti ponudbe. Pozanimaj se kako je z storniranimi ponudbami? Prav tako se poznimaj koliko ti konkretno plačajo za zavarovanje npr 40 eur na 10 let, kolikšna je provizija. To je od zavarovlnice do zavarovalnice različno. Verjetno ti bodo dodelili mentorja, ki bo šel s tabo dva trikrat na teren. Če veš delati z ljudmi in verjameš v produkt, ki ga prodajaš potem lahko uspeš v tem poslu. Tanaya Sporočilo je spremenil(a) Tanaya dne 26. 2011 19:55 Sporočilo je spremenil(a) Tanaya dne 26. 2011 19:59

Tanaya  

član od: 10.12.2010

sporočila: 152

26. jan 2011 19:58

marec je napisal/a:
Seveda ne bom kar tako prestopila, zanima ma če se mi splača, glede na to da tu lahko zelo napreduješ, seveda po svojih komitentih, in to mi je zelo všeč. Bom pa vsekakor premislila. marec
Zdaj berem bolj podrobno. Ti si zaposlena in želiš prestopit? Tanaya

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti