Atopični dermatitis

illusion  

član od: 20.6.2008

sporočila: 81

13. dec 2010 19:29

11111! Tako Aven kot Bioderma sodita med dermatološko kozmetiko. Biodermini izdelki so zasnovani tako, da niso vse kreme za vse, pač pa je za vsak tip kože in za vsak problem zasnovana posebna linija izdelkov oz. določena krema. Je pa priporočljivo izdelke vsake toliko časa zamenjati (recimo na eno leto), saj se koža navadi in izdelki ne učinkujejo tako dobro. Tako, da če sedaj uporabljate gel od A derme, lahko poskusite Biodermo in tako še vedno ostanete na dermatološki kozmetiki. Glede tanjšanja kože - pri atopičnem dermatitisu dermatologi pri hujših oblikah ponavadi predpišejo izdelek, ki vsebuje kortikosteroide - ti pa tanšajo kožo. Bioderma pa deluje kratko- in dolgoročno (na povrhnjici in v plasteh) in je namenjena tistim, ki ne želijo škodovati koži in predvsem tistim, ki imajo probleme s kožo. Zato je v izdelkih, namenjenim atopičnem deramtitisu namesto kortikosterodiov betasitosterol. Lp, K.
11111 je napisal/a:
Mene pa zanima, če so kreme in geli za tuširanje od Bioderma podobne kot od Avene ali A derme. Pri nas uporabljamo negovalno kremo in gel za tuširanje od A derme. Kreme za vneto kožo pa ne poznam - samo tisto, ki tanša kožo, pa bi poiskusila od kremo od Bioderme. lp 11111
illusion

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

14. dec 2010 9:52

Veš illusion, da vidim na spletu, da to kozmetiko drži samo lekarna Žuženberg. Lekarna Ljubljana je nima, tako da mi je ful čudno, kje potem, oziroma po katerih lekarnah so predstavitve kot si rekla? Naročila bom PO CINK in PP balzam za suho kožo.Bo vredu če kupim milo brez mil od EUCERINA? Teka

illusion  

član od: 20.6.2008

sporočila: 81

14. dec 2010 10:28

Teka, morda jo lekarna Žuženberg le bolj oglašuje ali izpostavlja, je pa sigurno tudi po lekarnah v Ljubljani Bioderma (zna se zgoditi le to, da trenutno nimajo vseh izdelkov, pač pa res tiste najpomembnejše, najbolj prodajane). Lahko pa se pozanimam in sporočim, kje in kdaj v Ljubljani bo katera od naših predstavnic (ali vas zanima za kak drug kraj?) ? Glede mila pa - glede na to, da boste uporabljali kreme in balzam od Bioderme, bi bilo po mojem mnenju bolje, da bi uporabili tudi gel, ki sem ga omenila, od iste znamke. Tudi ta gel je namreč brez mila (brez dišav in brez barve). Lp, K.
Teka je napisal/a:
Veš illusion, da vidim na spletu, da to kozmetiko drži samo lekarna Žuženberg. Lekarna Ljubljana je nima, tako da mi je ful čudno, kje potem, oziroma po katerih lekarnah so predstavitve kot si rekla? Naročila bom PO CINK in PP balzam za suho kožo.Bo vredu če kupim milo brez mil od EUCERINA? Teka
illusion

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

14. dec 2010 10:40

Sem klicala v centralno lekarno LJ., pa mi je rekla, da so kreme na seznamu, niso pa še v prodaji. Ne saj se ni treba nič zanimat za predstavitve, ker sem kar uro oddaljena od LJ, pri nas je pa bolj ena majhna lekarna in se nikoli ne dogaja kaj podobnega. Teka

martina_1x  

član od: 15.11.2009

sporočila: 19

14. dec 2010 17:52

Ga. illusion, hvala za vaš odgovor, tudi jaz sem se zanimala v naši lekarni, pa izdelkov nimajo na zalogi, niti ne testerjev. Če prav razumem vi to prodajate, zato vas prosim, da nam nekako vi to pomagate dobavit. Vidim, da ima tudi Teka podobne probleme. Če katera tu na forumu bolj podrobno pozna kolekcijo Eucerin, pa prosim, če mi lahko pove svoje izkušnje o uporabi. Rada bi primerjavo med kolecijo za atopike Bioderm in Eucerin. (predvsem izkušnje) Hvala, pa lep pozdrav. martina_1x

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

15. dec 2010 7:17

no tudi mi imamo adermo za atopijski dermatitis in nič nobeenga mila pri ktuširanju, ko pa sina kopam mu dam vodo brez vsega na koncu zadnjih 5 minut pa dodam malo olivnega olja ( lekarniškega ). drugače pa sem bila pri dermatologu ( po nasvetu pediatrinje) in sicer pri dr. Bartenjevu in mi ni povedal nič drugega kot že pediatrinja. In sicer nadaljna uporaba te kkozmetike in načina umivanja. Poleg tega pa mi je rekel, da je atopijski dermatitis kot začetni znal začetka astme , ki se kaže od zunaj se pravi na koži. In v kolikor nimamo pravilnega pristopa do te bolezni vse z leti prelevi v bronhialno astmo. Tako de se zraven priporočajo še ukrepi zoper astem. In sicer brez raznin tekstilnih oblog ( sedežne, tepihi ), alergijske prevleke v postelji, svež zrak, pogosta menjava posteljine ,.... in lahko potrdim, da se po vseh teh pravilih, ki se jih kar dobro držimo smo z kožo pri 32 letnem sinu zelo dobro vzpostavili. priv priv

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

15. dec 2010 7:27

priv, jaz sem izdelke naročila včeraj v naši lekarni. Se vse da dobit, je pa rekla farmacevtka, da prvič sliši za to znamko.

illusion kako se pa obnese s šampon proti prhljaju od te linije?

Teka

illusion  

član od: 20.6.2008

sporočila: 81

15. dec 2010 11:16

Teka in ostali! Hvala za informacije - bom posredovala naprej, da bodo povečali zaloge. Načeloma pa mislim, da se da farmacevtke prositi, če lahko naročijo izdelke in jih potem pridete iskat. Kot sem rekla, pa je Bioderma na trgu še bolj nova, tako da z izdelki seznanjamo tako farmacevtke kot stranke in mi je res čudno, da v Ljubljanskih lekarnah ni izdelkov. Je pa res, da ker je na novo, naročajo izdelke, ki so najbolj iskani in ne celotne linije. Za lase ima Bioderma dva šampona - in sicer je eden za tiste, ki si zelo pogosto umivajo lase (skoraj vsak dan), drugi šampon pa je za mastni! prhljaj. Tako, da če imate mastno lasišče, ki ga spremlja prhljaj uporabite šampon NODE DS+ ANTI-RECIDIVE. Ker masten prhljaj srbi, je v šamponu zanthalen proti srbečici. Za uravnavanje izločanja loja in njegovo kakovost skrbita cink in vitamin B6, proti kožnim rdečim madežem, ki spremljajo tak masten prhljaj pa je izvleček zlate morske alge. Za odstanjevanje lusk je dodana salicilna kislina (zaradi te pa izdelek ne sme priti neposredno v oči in ni primerno za mlajše od 3. let). Ta šampon je rahlo odišavljen. Uporablja pa se ga najprej prve 3. tedne po 3x na teden, kasneje pa le še 1-2x/teden in ga po potrebi kombiniramo z šamponom NODE fluide (ta pa je zelo blag, ne vsebuje detergenta, dišav in tudi ne peče). Lp, K.
Teka je napisal/a:

priv, jaz sem izdelke naročila včeraj v naši lekarni. Se vse da dobit, je pa rekla farmacevtka, da prvič sliši za to znamko.

illusion kako se pa obnese s šampon proti prhljaju od te linije?

Teka
illusion

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

16. dec 2010 8:32

pozdravljene moja hčera ima tudi at.derm. že od 6 meseca pa pride izboljšanje pa poslabšanje ,in sva zdaj končno dobile kremo ki je ne draži in ne srbi ,ki nama jo je predpisala zdr.,res najbolj izrazito pa ima kožo po obrazu in rokicah,groza koliko krem smo že poizkusili ,ampak res je težko najti pravo sem pa včeraj hotela v lekarni kupiti aucerinov šampon za lase ,pa mi je farmacevka svetovala BIODERMO ,ker je baje ta kozmetika kar dosti bolj kvalitetna od aucerina bomo videli,šampon se mi zdi kar ok res verjamem ,da ko človek ima probleme in iščeš vse mogoče poti pa ne najdeš obiskujema tudi homeopatinjo ,pa je rekla da v roku dveh let se bi naj stanje izboljšalo bomo videli lp harmonika

illusion  

član od: 20.6.2008

sporočila: 81

19. dec 2010 11:02

Pozdravljeni! Da ne boste mislili, da sem pozabila na vas :) Sem že naprej sporočila glede ljubljanskih lekarn in povpraševanja, trenutno pa čakam seznam lekarn, ki imajo na zalogi izdelke, da vam seznam posredujem. Če bo koga še kaj zanimalo, mi lahko tudi napišete zasebno sporočilo. Harmonika, ali uporabljate samo šampon od Bioderme? Za at. dermatitis ima bioderma tudi gel za čiščenje kože, ki kožo pomirja, jo nahrani in blaži srbečico. Po umivanju jo namažete z njihovo kremo, ki zdravi. Ko pa se stanje izboljša, pa nadaljujete nego z balzamom za suho kožo. Šampon je pa res zelo dober - jaz uporabljam Bioderma Node Fluide, ker si skoraj vsak dan ali vsak drugi umivam lase. Ta pa je zelo blag in ne vsebuje mila - na začetku sem pogrešala močno penjenje (ki drugače samo izsušuje kožo), a sem se kmalu navadila in bila zelo presenečena, kako dobro mi je očistilo tudi ves lak in ostale izdelke z las. Kar pa se tiče izboljšanja - mislim, da se bodo rezultati poznali že veliko prej, kot 2 leti. Po 2 letih bo pa koža "prebolela" dermatitis in bo stvar ščasoma izvenela. Lep preostanek vikenda vsem! illusion Sporočilo je spremenil(a) illusion dne 20.dec 2010 11:13

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti