Dieta krvnih skupin

NETTY  

član od: 26.9.2010

sporočila: 49

13. dec 2010 20:43

Sama imam krvno skupino B in se težko zadržujem, da ne jem paradižnika, ki ga obožujem. Pa piščanca naj ne bi smeli jesti. Kolikor se spomnim, naj bi bili A-jevci pretežno vegetarijanci, tako da je namesto mesa zelo priporočljiva soja oz. izdelki iz soje (npr. tofu na različne načine pripravljen). Pa zdi se mi, da tudi ni priporočljiv paradižnik, pa mleko in mlečni izdelki,od sadja pa banane in pomaranče. Na tešče je priporočljivo piti vodo, v katero daš sok limone - dobro razkisa telo, deluje tudi na maščobo v telesu in nikakor ne škodi želodcu, kot bi človek najprej pomislil (sploh ker imate A-jevci menda preveč želodčne kisline). NETTY

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

13. dec 2010 21:02

Hja, kako naj limonin sok (citronska kislina) razkisa telo? Hmmmmmmm.

Kako deluje na maščobo? Katero? Kis je vodna raztopina, polaren, se ne meša z nepolarnimi maščobami. Hmm.

Paradižnik je v naših krajih 500 let, v evolucijskem smislu (ko razlagajo nastanek krvnih skupin, povezano s poljedelstvom, živinorejo, lovom,....) je to komaj več kot nič časa, 20 generacij, recimo.

In kako pojasniti tole: ABO blood types are also present in some animals, for example apes such as chimpanzees, bonobos, and gorillas.[1] (vir: wiki ) Hmmmmmm.

Pa dober tek, privošči si paradižnik (čeprav je zdaj tako voden, palstičen, da....), NETTY.

rimljanka

NETTY  

član od: 26.9.2010

sporočila: 49

13. dec 2010 21:26

Ja, res je, da ljudje radi poenostavljamo, zato si zapomnimo le, da nobena zakisanost ni v redu in se začnemo izogibati vsemu kislemu, oziroma začnemo iskati le alkalno hrano in pijačo.Če ne vemo, kaj počnemo, si lahko pri tem naredimo veliko škode. Npr. sladkor ni kisel, pa nas močno zakisa. Limona je zelo kisla, pa nas odlično razkisa. Ne gre za to, kaj začutimo v ustih, gre za bilanco, ki nastane potem, ko živilo prebavimo. Kajti, bazotvorna živila so tista, ki za seboj pustijo presežek alkalnih rudnin v telesu (natrij, kalij, magnezij...). V to kategorijo sodi skoraj vse sveže sadje in zelenjava, ne glede na to, ali je kislega, sladkega ali grenkega okusa. Izjema so le borovnice, brusnice, slive in suhe slive, saj vsebujejo kisline, ki se presnavljajo drugače in zato spreminjajo učinke baznih snovi, vendar so občasno za telo zelo koristno sadje iz drugih razlogov. (VIR: Resnice in zmote o osteoporozi , in sicer iz poglavja NAPAČNO RAZUMEVANJE ZAKISANOSTI). Sicer pa moram še povedat, da pozimi, ko ni sezona za paradajz, le-tega ne uživam, pač pa le tistega s svojega vrta. Lep pozdrav tebi, rimljanka NETTY

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

14. dec 2010 0:49

Netty, mene pa zanima ta knjiga o osteoporozi. Če jo imaš, prosim napiši avtorja, da jo bom vzela v knjižnici. Zadnjič so namreč na mrtvo iskali knjigo Erike Johnson Debeljak, ker sem napačno povedala naslov in sicer sem prosila za Tujko v domači hiši, namesto Tujko v domačinovi hiši. So me hoteli prepričati, da je nimajo ne oni, ne njihove enote. To pišem zato, če me bo kdo hotel opozoriti, da je dovolj samo naslov. Že vnaprej hvala. In lep pozdrav tudi tebi!

naor

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

14. dec 2010 6:34

Naslov je Tujka v hiši domačinov sicer.

Knjiga, ki te zanima, naor, je pa tale. Je edina s tem naslovom na netu, bo že prava. Koliko so avtorji res strokovnjaki s področja osteoporoze, ne vem, glede na izobrazbo zanesljivo niso.

rimljanka

menola  

član od: 30.8.2010

sporočila: 126

15. dec 2010 9:47

Rimljanka hvala za link o placebu, si mi odkrila vir zanimivih informacij. Pa res še kaj pametnega izpade iz take debate. Diete se pa tako ali tako ne morem prav držati .... menola

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

15. dec 2010 20:45

menola, me veseli, cela Kvarkadabra je vredna branja, se strinjam.

rimljanka

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

15. dec 2010 22:51

Netty, imam krvno skupino A in imam premalo želodčne kisline. Kot sem že na začetku foruma napisala, se prehranjujem po tej dieti. Na morem rečt, da se držim 100%, vendar sem črtala iz mojega jedilnika krompir, redče meso, pomaranče, mandarine, zelje, banane in paradižnik. Lahko pa povem, da se res bolje počutim. Po obroku nisem utrujena in nasplošno imam več energije, če bom pa še shujšala, sem na konju. Pa tudi do kosila jem samo sadje.

Vem, da je za marsikoga to larifari. Kakor za mene kakšna druga stvar. Sosedje bi rekli."Sto ljudi, sto čudi"

Važno, da smo srečni!

karnak

NETTY  

član od: 26.9.2010

sporočila: 49

16. dec 2010 20:51

Res je, da je važno, da smo srečni, a da to postanemo , je potrebno kar nekaj truda vložiti v to, kajti sreča ne pride kar sama od sebe. Ja, tudi sama sem poskusila to 90 dnevno dieto in to že 4 leta nazaj, pa sem uspela v 2 mesecih ( nisem vztrajala do konca) shujšati 14 kg, vendar sem dobila 3 kg gor, to pa še ni taka kriza, a ne ? Predvsem zaradi težav s hrbtenico pa z nogami sem se odločila za to. Pa tudi lažje sem se poleti oblekla v kopalke, ko sem vsak dan preplavala od 30 do 40 dolžin po 50 m. To je postalo v zadnjih letih ena od mojih velikih strasti oz. počutila sem se srečno ob tem ali kot sama rečem, prijetno utrujena. Večina ljudi po 35. letu ima premalo želodčne kisline. Zaradi te motnje razgradnja beljakovin na aminokisline ni popolna. Prebava je slaba in neprebavljene snovi pričnejo v črevesju dobesedno gniti ali vreti. Tako počasi začnemo zastrupljati sami sebe. Običajna znamenja tega so napenjanje v trebuhu, huda napihnjenost, utrujenost po jedi, pekoč občutek v želodcu, vetrovi in zaprtje. Pri pomanjkanju želodčne kisline se moramo izogibati beli moki, belemu rižu, in belemu sladkorju, saj vse našteto zmanjša izločanje želodčne kisline. Pred obrokom je priporočljivo popiti kozarec limoninega ali jabolčnega soka, najbolje oboje skupaj, saj to okrepi delovanje želodčnih encimov. Meso je priporočljivo pred obrokom pokapati z limoninim sokom ali mu priložiti žlico brusnične marmelade. Izločanje želodčne kisline spodbujajo rdeča pesa, avokado, zelena zelenjava in hrana, ki vsebuje veliko vitamina B7 ali holina (jetra, jajčni rumenjak, kvas, lecitin). Vse v tem odstavku je prepisano iz knjige z naslovom ZDRAVJE JE NAŠA ODLOČITEV, avtorici sta Marija Merljak in Mojca Koman. Avtorji knjige RESNICE IN ZMOTE O OSTEOPOROZI PA SO Sanja Lončar, Matjaž Kološa, Dario Cortese in Adriana Dolinar. Veliko užitkov ob iskanju svoje poti do sreče . NETTY

mojcavirgo  

član od: 16.12.2010

sporočila: 2

30. dec 2010 15:53

Pozdravljeni! Jaz sem že 4 tedne na tej dieti. Shujšala že 3kg in kar nekaj cm. Smo pa vsi spremenili prehranjevalne navade. Jemo ajdove testenine, ajdovo kašo, kruh smo črtali iz jedilknika in jemo riževe vaflje, kekse pečemo iz ajdove, sojine in riževe moke,.... Meso jemo enkrat tedensko. V glavnem mi se kar držimo in moram reči da je moje počutje fenomenalno pa tudi moj mož, ki je strasten mesojedec se mi je prilagodil. Nam čisto nič ne manjka. Najbolj uživamo ko zvečer pred TV jemo korenček na palčke narezan. Nam je odlična dieta! mojca mojcavirgo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti