Nakup avta

jocy  

član od: 12.11.2009

sporočila: 28

8. nov 2010 20:36

Moj brat pa se odloča za nakup Fiat Grande Punto? Kakšne so vaše izkušnje s tem avtom? jocy

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

8. nov 2010 20:49

Po mnogih letih Škode sem prešaltala na Fiata in preklinjam od dneva 0. Da se razumemo, je bil cenejši od Škode (ki si je v tistem trenutku nisem mogla privoščiti), ravno tako me pelje (čeprav rabi cel liter več kot moj prejšnji škodilak), ima klimo, 1,9 jtd motor s skoraj 30 konji več kot škodilak in kup gumbkov in lučk na armaturi, ampak ta armatura ves čas šklopota, ropota, trese, če hočem zamenjat žarnico spredaj, moram peljati na servis, da odstranijo pol sprednjega dela avtomobila, da tisto bogo žarnico menjajo in je pač... italijan.

Kolikor gnara, toliko muzike, definitivno :)

Če bi morala izbirat med 207-ko in modusom (pa raje ne bi, hvala  ).... modus ima boljšo prostornino (mali enoprostorec) in višje sediš, 207-ka boljši/močnejši motor. Ti veš, kaj ti več pomeni. Preračunaj tudi, koliko te bo prišlo zavarovanje (če z 1,4 slučajno padeš v višji zavarovalni razred).

Ne en ne drugi nista iz družine "najcenejših servisov", ampak dandanes kateri je še poceni, če greš na uradni servis...

V bistvu je tako, da bo katerikoli od naših nasvetov/mnenj relevanten na podlagi dveh podatkov - znamka in moč motorja. Bistveno je, za kaj boš avto uporabljala, kako pogosto, na kakih relacijah, ali je nov ali rabljen,.... etc.

tjas

selotejp  

član od: 2.6.2009

sporočila: 31

8. nov 2010 21:28

zsa zsa je napisal/a:

Hummer l. 2006, motor 6.0; vsa oprema, neprebojne šipe (6 cm), s prikolico z BD-5.

Mercedes ML63 AMG - terenec s športno dušo l. 2009, vsa dodatna oprema. Dvojna streha za puščavsko vožnjo.

BMW X5 xDrive 3.0sd l. 2010 s še prvim rezervoarjem goriva, prtljažnik, vsa dodatna oprema. Bleščice v črnem laku.

 

Nič ne prodajam, samo hvalim se.

zsa zsa
Kdu mi lohk rastajča s kirem s zaza hval? selotejp

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. nov 2010 23:31

Ja, najbolj pa vam bo pristojal, če ste (citiram):"....Stari  od 40 do 49 let, imate nadpovprečno izobrazbo in zelo visoke prihodke. Dovzetni ste za novosti, neradi sklepate kompromise. Med vaše priljubljene športe sodijo jadranje, golf in jahanje …" (konec citata)

http://www.avto-magazin.si/avtomobilski-testi

Hahaha - kako gre že tista pesem? Samo nasmeh je bolj grenak....

lp

cervus

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

8. nov 2010 23:49

No, še poročilo o modusu. Letos imam novega in ta je že moj drugi, torej mi je očitno všeč

Trdim, da je to "ženski avto": ima "vse, kar imajo veliki", samo tistega dodatnega metra pleha, ki ga rabi moški ego, ne vlači zraven.

Veliko prostora in svetlobe  znotraj, zaradi visokega sedišča imaš dober pregled nad cesto in se zlahka vsedeš, tudi kadar te kaj uščipne v hrbtu; odličen za parkiranje, saj ga spraviš v še tako majhno luknjo (ogledala se pa itak poklopijo...). (Splača se imeti premakljivo zadnjo klop (pazi pri nakupu), da lahko po potrebi prostor nameniš prtljažniku ali potnikom na zadnjih sedežih (lahko se jih pelje 4-5).

Servis - no ja...razen rednih pregledov ga nisem rabila (prvi je imel cca 80 000 km v petih letih)

Poraba: večinoma vozim izven mesta po avtocesti - 7,5 l  Potegne pa tudi na avtocesti brez težav, čeprav ima samo 1200 ccm.

Povečini je tudi že v osnovi dokaj dobro opremljen, bolje kot Peugeot in mislim, da je v cenejši kot Peugeot...

Nasja

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 08.nov 2010 23:53

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. nov 2010 2:47

elaphus je napisal/a:

Ja, najbolj pa vam bo pristojal, če ste (citiram):"....Stari  od 40 do 49 let, imate nadpovprečno izobrazbo in zelo visoke prihodke. Dovzetni ste za novosti, neradi sklepate kompromise. Med vaše priljubljene športe sodijo jadranje, golf in jahanje …" (konec citata)

http://www.avto-magazin.si/avtomobilski-testi

Hahaha - kako gre že tista pesem? Samo nasmeh je bolj grenak....

lp

cervus

 

Hell no, Elchi! Za take je ze kak "topless" avto bolj spodoben kot pa en allroad. Ce je "erdec" tolk bols.

 

Dejte ga ne srat, a zdej se bomo sli, kir ma bol douzga?  Glih kar bomo zacel se s tem, kolk parov cevljev imamo in kako velike omare imamo. Kaj omare, kuhinje, pa hise in se in se in se. Zalostno je samo to, da se vedno najde nekdo, ki ima vec. In potem so ti, ki se hvalisajo, samo zeleni od jeze, ker jih je nekdo v necem presisal. Tekmovanje res nima nobenega smisla. V tem smislu je skromnost res lepa cednost. 

 

Oprostite, ker mi nekaj s kljukicami na s,c in z ne dela.

 

 

Vanja

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

9. nov 2010 7:51

207 1,4 Premium, prvih 50.000 brez težav, le nekaj žarnic je bilo treba menjat - strošek -nakup žarnice. Pije med 6,5 do 7,5 odvisno od tipa vožnje. Dovolj prostoren tudi za dolge noge, za tiste na zadnjih sedežih z dolgimi nogami malce manj...

Vse ostalo je stvar okusa...

 

lp

robida

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

9. nov 2010 12:27

Vsak ima pravico napisati svoje mnenje, če le ni žaljivo. Kar pomeni, da se drži pravil, ki so objavljena tukaj, v točki 1.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

9. nov 2010 13:16

Kuharca, nihce te noce ne provocirat niti ne ponizevat - citat ki ga je dala elaphus je direktno kopiran iz testa tega avta. Cena - sitnis, cca 60.000E.

BTW - hyundai je bil ze omenjen kot dovolj kvaliteten, kaj pa KIA? LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Sporočilo je spremenil(a) rebecca dne 09.nov 2010 13:18

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti