Dietetna peciva

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

29. okt 2010 10:52

anamarija1 je napisal/a:
Sergej, zakaj pa ne pošiljaš recepte tam kjer spadajo? Zelo zanimivi recepti!

Če sem odkrit, kakšne pametne razlage nimam. Zdaj se precej intenzivno ukvarjam z baobabom in iskanjem njegovih uporabnih vrednosti in se mi zdi, da bom tukaj na forumu prej in lažje dobil kakšno uporabno mnenje. To so recepti eksperimentov z malo ponovitvami in je verjetno potrebno povsod še kaj popravit.

 

Drugače morate upoštevat, da nekateri enostavno ne smejo ali nočejo sladko zaradi zdravja!

 

Sergej

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

29. okt 2010 11:27

Jaz se tudi strinjam z nekaterimi izjavami, če jem sladice, ne gre brez masla, bele moke, sladkorja in vsega v pravih količinah, ponavadi to pomeni v velikih. Dietetičnih sladic ni, raje pojem potem kaj drugega.

Nekaj sem jih imel že priložnost poizkusiti, pa ni to.

 

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

29. okt 2010 11:27

Sergej C je napisal/a:

Drugače morate upoštevat, da nekateri enostavno ne smejo ali nočejo sladko zaradi zdravja!

 

Točno tako!

 

P.s. Sej več ali manj vsi eksperimantiramo in taki recepeti, so po mojem mnenju zelo zanimivi,še posebej, če imajo dve sestavini... tako, da kar razveseli nas s tvojimi recepti! ( ne bodi škrt no)

Nikoli ne reci nikoli

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 29.okt 2010 11:28

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. okt 2010 11:31

Sama uporabljam sladilo, rastlinsko smetano ipd kadar vem, da bodo med odjemalci peciva tudi ljudje s povišanim sladkorjem, pa s presnovo, ki jim naredi hitro preveč holesterola v krvi itd... Tudi je fino, da človek ve, s čim se da kaj nadomestiti, če kakšne sestavine ravno ni na polici ali pa si doma sredi dela in misliš, da nekaj imaš, pa ugotoviš, da je zmanjkalo in takrat je dobro, da znaš najti dober substitut.

 

Moke uporabljam blazno malo in če se le da, recept prikrojim tako, da v njem ni moke. Nekako mi "ne sede" .

 

Glede light in not light:

Ne vem, koliko sem za light recepte, vem pa da definitivno nisem za heavy in tudi kak kulinarični hard core v obliki žgancev, praženega krompirja, mastnega, paniranega, cvrtega in kar je še ostalega kleja za črevesje - temu se izogibam. Mi ni teknilo v otroštvu in mi tudi sedaj ne.  Zaradi česar mi tudi nikoli ni bilo treba hujšati.

 

Vendelina jr.

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

29. okt 2010 11:32

 

Drugače morate upoštevat, da nekateri enostavno ne smejo ali nočejo sladko zaradi zdravja!

 

Sergej[/citat]

 

Seveda, Sergej, to pač upoštevamo. Tudi sama sem diabetik in vem, da ni zveličavna rešitev kar en malo večji šus insulina.

Ampak to pač ne pomeni, da bom do konca življenja žvečila otrobove piškote, pa ne da bi bilo s tem kaj narobe. Jaz si pač enkrat ali dvakrat na mesec privoščim baklavo ali kaj podobnega, nekdo drug pa rajši poje kos light peciva vsak dan. Obe navadi sta popolnoma neškodljivi za obstoječi družbeni sistem in okolje.

Zato sklepam, da je razglabljanje o tem izguba časa.

Sem pa tudi jaz nekaj napekla in nakuhala z baobabom (hvala za material), pa nisem vedela, če je prav, da pošljem recepte v bazo. Če ti je prav, jih pa bom.

nola

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

29. okt 2010 11:35

anamarija1 je napisal/a:

Sergej C je napisal/a:

Drugače morate upoštevat, da nekateri enostavno ne smejo ali nočejo sladko zaradi zdravja!

 

Točno tako!

P.s. Sej več ali manj vsi eksperimantiramo in taki recepeti, so po mojem mnenju zelo zanimivi,še posebej, če imajo dve sestavini... tako, da kar razveseli nas s tvojimi recepti! ( ne bodi škrt no)

Nikoli ne reci nikoli

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 29.okt 2010 11:28

Ne morem se strinjat, sam sem trenutno tudi na "dieti", in teh stvari enostavno ne jem, ker ne vidim smisla. Si pripravim kaj drugega namesto kosa torte, kakšne dobre olive, malo domačega olivnega olja, kakšno začimbo, in mi je to večji posladek, kot neki mafini ki jih potem prestavljaš po ustih, da se potem počutiš kot da bi bil na ustnem fitnessu.

 

Tako kot Nola, enkrat na teden kak pregrešek nikomur ne škodi, razen seveda če kdo katere sestavine res ne sme jesti. Pa tudi tu poznam punco ki ima v stanovanju muco, čeprav je alergična kar precej na njih.

 

Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 29.okt 2010 11:38

neznan uporabnik

29. okt 2010 11:35

Kadar fizikalimo, jemo pri nas sladko, mastno, težko.... veliko take hrane.

Kadar sedimo, jemo lahko, pusto...malo take hrane.

 

japaja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. okt 2010 15:33

Vendelina jr. je napisal/a:

 

Ne vem, koliko sem za light recepte, vem pa da definitivno nisem za heavy in tudi kak kulinarični hard core v obliki žgancev, praženega krompirja, mastnega, paniranega, cvrtega in kar je še ostalega kleja za črevesje - temu se izogibam. Mi ni teknilo v otroštvu in mi tudi sedaj ne.  Zaradi česar mi tudi nikoli ni bilo treba hujšati.

 

Vendelina jr.

 

Sem pa res vesela, da je še kdo, poleg mene in mojih članov družine, ki res ne mara žgancev, PRAŽENEGA KROMPIRJA ( ) in ostalega, kar je naštela Vendy.

 

Glede na to, da kuham, v nasprotju z mojimi sokrajani, tako rekoč vsak dan, sem sama naredila svoje light recepte. In sicer čisto enostavno, zmanjšam ali celo totalno izpustim maščobo pri stvareh, ki je dejansko ne rabijo (res ne vem, zakaj bi moral delati pečenko v pečici na masti ali olju ali delati pot roast ali ragu na maščobi).

Namesto smetane pogosto  dodam grški jogurt, ne delam podmeta ali prežganja za jedi kot so polnjena paprika, sarma itd.

Vedno pa kupujem samo in izključno maslo, pa še, verjeli ali ne, organsko. Sem pred leti ugotovila, da ima dosti boljši okus kot tista, ta poceni , sladkor pa oklestim če le morem. Rastlinske smetane ne maram (odkar sem prvič slišala zanjo, jo kličem plastična ). Četrt litra dobrega olivnega olja je tudi vedno v shrambi (res ga porabim čisto malo), bučno olje za paradižnik in fižolovo solato in belo olje za čiščenje žara in res občasno peko.

Sladkor, ker sem res sladkosneda, nadomestim s sladilom, kot sem omenila, in pasto, riž, kot priloge, nadomestim zase z zeleno zelenjavo. Tako vsaj delno ostajam na neki, zame normalni teži, krvni izvidi so pa tudi zavidljivi. V genih naj bi imela vse, od sladkorne, do visokega pritiska, infarkta in povišanega holesterola. Ampak meni je bolj všeč paziti, kaj pojem, kot pa celo življenje jesti zdravila za tisto, kar zdravniki pravijo, da se da preprečiti.

Sem tudi velika ljubiteljica mešanih solat, takih, ki so dejansko cel obrok, z nekaj proteini in samo kisom ali salso kot polivko. Jim pravim kar hladne enolončnice in res pašejo v naši vroči klimi.

Po letih takega načina prehranjevanja, je "nekdo drug" napisal knjigo Southbeach diet. To je dejansko moj življenjski stil.

Rekreiram se redno. Vse omenjeno počnem tudi zato, ker še vedno rada nataknem nase lepo ukrojene cunje.

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 29.okt 2010 15:35

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

29. okt 2010 15:53

Dietetna peciva

 

Ma tuki je govora o sladicah ne o slanicah...vsak ve zase!

lp!

Nikoli ne reci nikoli

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. okt 2010 15:58

anamarija1 je napisal/a:

Dietetna peciva

 

Ma tuki je govora o sladicah ne o slanicah...vsak ve zase!

lp!

Nikoli ne reci nikoli

 

Mah, Anamarija1,  mi ja vedno, tako ali drugače, skrenemo s poti oz. začnemo smetiti. Tamle je ena pipsala, pa je bilo govora o smrčanju.

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti