Oblačilni report za jesen-zimo 10-11

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. sep 2010 16:08

No, ker ni perja, so pa lasje Meni je že v osnovi žal, da sem sploh omenila Sonjo Lokar za to, da se je kratko lahko tudi prekratko... Ne bom več. Niti nobene druge ne najbolj anonimne ženske v tej državi. Ne želim, da bi se tale prijazna tema spremenila v nekaj, kar to ni. Zlasti, ker se bližajo volitve. Je masa drugih forumov, kjer se lahko o tem izražamo. Kdor pač hoče. Okusi so seveda različni in mnenja tudi. Samo, dejstvo je, da je CBK stilska ikona tudi mnogo let po smrti. O njeni hladnosti ali ne - tega ne vem nič. Vsekakor ji je uspelo poročiti najbolj iskanega samca ZDA - resda je bilo potem hitro vsega konec. Res je bilo mnogo lepših žensk, ampak ona je svoj videz organizirala tako, da so opazili njo. Zaposlena je bila kot piarkovka pri Calvinu Kleinu in urbana legenda pravi, da so z nestrpnostjo čakali, kako je ona skombinirala kakšne njihove kose v svoji garderobi. In to je smisel dobrega oblačenja in organiziranja videza - da človek ni neopažen. In če že ni neopažen, naj vsaj uporablja prave adute. Karakter Madonne v American Pie je bila učiteljica joge. Od učiteljice joge človek ne pričakuje poslovne kode oblačenja in izgleda. In razpuščeni kodri v tem kontekstu so tako no, malo bohemski in film vse prenese. Spuščeni lasje v resničnem življenju, pa stalno dvigovanje otrok in vrečk in lovljenje otrok ....to pa samo za sabo potegne večno zatikanje svojih las za ušesa in spravljanje proč z obraza. Te geste pa še nikoli niso prepričale. Ne glede na to, kaj delate in ali potrebujete poslovno oblačilno kodo ali pa bolj svobodno-umetniško, za vse velja: če imate lase za to, da jih stalno spravljate z obraza ali pa jih non-stop zatikate za ušesa ali pa stalno segate v njih - to je zelo malokrat seksi, večkrat kaže negotovost. Tudi je treba biti pri estradi in celebrity hairstyle malo pazljiv. Estradnice imajo, če nič drugega, malo drugačen urnik in delovnik kot ostali. In več časa za vlaganje v svoj videz - pa kljub temu vedno ne uspe. In ob tem se spomnim volumizirane frizure Cindy Crawford (ki je rekla, da večino časa ne izgleda kot Cindy Crawford), ki jo v tem stoletju posnema tudi princesa Leticia - ampak onidve imata vsak dan čas za to, da ju frizer počeše. A ve ga tudi imate? Jaz ga nimam (tečejo bridke solze po licu). Ergo, je treba izbrati nekaj, kar je za vzdrževanje bolj obvladljivo. Dolgi spuščeni lasje z malo mastne primesi, tako da se vidi, da je že minilo nekaj časa, odkar je bila frizura organizirana - to je znak, da ne obvladujemo svojega časa (in čisto nobeno boljše sporočilo ne pride iz tega ven) Repi so super za športne zadeve. Meni so to poletje lasje zrasli do te mere, da se jih je dalo lepo krotiti z gumico in je bilo športanje in sončenje z vidika las bolj obvladljivo. Tudi je rep čisto praktična rešitev za dneve, ko si nismo zmogle oprati las. Nošnja repa 365 dni v letu je pa znak, da ne vemo točno, kaj bi počele z lasmi (njihove erotične moči ne uporabljamo, skrajšati se pa ne upamo). Meni osebno so bolj kot repi všeč fige. Tiste bolj v smeri tilnika (ne na temenu). Nekako se s figo daje slutiti, da je v tej ženski še nekja več in da ravno takoj tega ne pokazala. Plus se ta frizura dobro kombinira tako s poslovnim oblačilom kot tudi z bolj romantično ali bolj bohemsko zadevo kot tudi s črnim usnjem. Spagon, tale frizurica - če ti je okej, se kar tako postriži. Stopničasta striženja so itak okej za to, da pomagajo, da se psiha prepriča za to, da postopoma sprejme novo frizuro. Bodisi krajšo ali pa daljšo. Drastičen rez s sredine hrbra na nivo ramen je resda precej velik šus. Se da tja tudi postopoma priti. Kot sem že omenila enkrat: dolge lase enačimo z mladostjo. Dolgi lasje so znak zdravja (jasno, če ne bi bili, bi bili ofucani, čeprav je tudi tega ogromno). Ampak mladost naša kultura prebere tudi kot pomanjkanje izkušenj. In zaradi tega se zgodi, da bo mlajša ženska z dolgimi lasmi percipirana kot "manj izkušena in ergo od nje kaj veliko ne gre pričakovati". Ni pravično, ampak tako deluje kolektivna percepija. Takisto bo ženska v ne-več-najstniških letiha (izvrsten izraz, ga kopiram od sare) z dolgimi lasmi utegnila dajati videz, da hoče na vsak način izgledati mlajša,kot je njena biološka starost (Chopra loči med kronološko in biološko starostjo) in taki poskusi znajo včasih delovati precej ponesrečeno. In je seveda tudi dejstvo, da na eni točki moramo sprejeti to, da eno je to, kar je nam všeč in kaj želimo nadeti nase, drugo je pa percepcija okolice. In da je tu vmes treba najti neko srečno rešitev, ozrioma znati prenesti posledice svojih izbir. Vendelina jr.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. sep 2010 16:17

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

.

O okusih se sicer ne prereka, ampak na kaj so mislili profesionalci, ko so dali Julio takole naštimano za večstranske časopisne reklame, mi ni jasno. Le kaj vidijo na njej.... Če drugega ne, je lahko tale slika dobra lekcija za temnolaske.

Samo, slika v reviji izgleda še bolj obupno, kot pa na računalniku. [obup Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 09. 2010 16:08

Ti tele pri tem brandu ga pa fino biksajo. Najprej da lastnica Bettencourtova blazno veliko denarja svojemu ljubimcu, potem jo hči poskuša razlasiti za manj prištevno....potem se izkaže, da je ljubimec dajal denar v kešu Sarkozyjevemu štabu....potem pa še TOLE. Ajoj. Sem še dolžna odgovor tulki glede dveh konjskih repov v večerni izvedbi. Tista frizura od Kate Winslet je dizaster (visok rep nosijo punčke, to je frizura za osnovno šolo). Tisti črni dolg rep pa funkcionira recimo v kakšni bridal-gown varianti in na sceni (oder, pista). S tem, da ponavadi za to pripnejo že narejen čop /zalsti se do dela na modnih revijah), ker ima redkokatera take lase v naravni izvedbi (pa da ni iz estrade ali drugače celebrity). Služba od 8 do 16 ure s takim repom se pa težko kombinira. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 09. 2010 16:18

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. sep 2010 16:33

Ma, kaki, vendelina, ne bližajo se samo volitve. Bližajo se maturantski plesi. In meni gredo lasje pokonci. Heci bodo še, heci.

lp

cervus

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

9. sep 2010 23:15

Ojoj, hvala. Bo kar držalo, da nosim rep zato, ker sicer znorim, ko mi lasje padajo na obraz in se povsod zatikajo... ampak ali ni stvar še hujša pri srednje dolgih laseh? Če dolge lase spneš v rep, te ne motijo več - za tiste srednje dolge si moraš pa vzeti kar nekaj časa, da stojijo tako, kot je treba. Ali pa sem imela doslej vedno napačne frizure .

tulka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

10. sep 2010 6:29

Zanimiva tema, lasje.

Ampak ce pomislim, jih poznam zelo malo, ki pridejo od frizerke, pa naj si bo vaska  ali znana stilistka, v kar so se zadnje case preimenovale, popolnoma zadovoljne...

Vendy,  kaj ko  bi natresla nekaj osnovnih pravil ki bi jih morali poznati. Frizerji in stranke.

 

Recimo to, da za ponesreceno frizuro(skoraj vedno) krivimo frizerko in niti pomislimo ne, da se nismo dovolj jasno izrazili, koliko naj nas postrize(" sam mal" je lahko pri dolgih laseh eden ali  pa deset centimetrov) , da nismo tocno in jasno definirali  barve , ki jo zelimo , pa tudi

o tem, kaj lahko storimo, ko imamo na glavi  namesto bakrene, ki smo jo zeleli, barvo korenja ?  Ali namesto blond pramenov barvo oprane repe?

Sama imam  sreco, da imam odlicno frizerko, koliko placam, raje ne povem, ker boste fous  in prav zato me jezi, ko vidim "dizastre" za vrtoglave cene. Kako prepoznati resnicno profesionalnost? Glede na cene bi to moralo biti povsem normalno, praksa in zveneca imena pa velikokrat tega ne opravicujejo.

Velja za to in ono stran Alp.

 

 

lp lučka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. sep 2010 9:20

Ah, lasje in frizure. Priznajmo, narava nam je dala težko nalogo. Lasje so znak erotičnosti, zdravja in ženske bi morale lasje uproabljati kot svoje orožje v žlahtnem pomenu besede....pa vemo, da ni vedno tako. Sicer je do neke mere okej, ker se lahko izgovorimo na frizerja/ko, ki da ne zna, kot je rekla lučka. Ampak kaj posebej pa to ne pomaga. Prva stvar: Imejmo se rade. Saj vem, da je to že malo ofucano govorjenje, ampak bo treba še kar ponavljati. Poglejmo se v ogledalo (to pot samo glava, ni treba celega telesa) in dajmo pogledati, kaj je na obrazu in glavi vobče prelepo in kaj je daleč najboljše. Ne samo iskati pike na levem licu, pa gube, ki vleče dol, pa nekaj kao podbradek, pa tisti mozolj, ki se je naredil in bljaki bljak. Ker stvar je taka: sprejmimo videz svoje glave (obraz in lase), ker stvar je taka, dokler ne bomo sprejele svojega obraza in las, do takrat ne bo nobena frizura ta prava. Pa bo vedno masa izgovorov, da lasje niso ta prave kvalitete, pa da tale pramern ne pade dol. Tudi je z ličenjem podobna zgodba: dokler ne vzljubimo svojega obraza, do takrat je tudi ličenje muka in vsled tega se temu marsikatera izogiba. Ker manj kot se to gleda, manj je neprijetnega. Mimogrede, punce, a se sploh zavedate, kako ste seksi takrat, ko stojite pred ogledalom in si popravljate frizuro in mejkap in se zadovoljno nasmehnete, ko je te procedure konec? Moški, vredni svojega imena bodo vsi po vrsti povedali, da čisto paše malo vojerizma, ko gledajo ženske, v tej rutini. Zakaj pa, konec koncev, mislite, da moški hodijo v frizerske salone, kjer ni delitve na moško-ženske frizerje? Think again. Druga stvar: Lasje, dokler jih imaš, zahtevajo skrb in dnevno nekaj časa. Kratki ali dolgi. Če kdo želi frizuro, s katero ne bo dela - take ni. Tudi, če se obrie na nulerico, to bo potem treba vsak dan obnavljati, ergo...? Zelo kratki lasje zahtevajo dnevno umivanje (ker tisti mastni mišji repki en enti proč od vratu, ki nastanejo drugi dan, to je nesprejemljivo - se je že zgodilo, da so v pisarnih kakšno tako poslali domov in to se ni zgodilo samo v LJ, tudi v manjšh krajih se) in oblikovanje frizuro. Ne najbolj kratki lasje- pa ne še srednje dolgi - če vmes ni športanja in potenja in mastenja - po 72 urah je skrajni čas, da prideta šampon in balzam v uporabo.... Tretja stvar: ko akceptiramo prvo (imam se rada sistem) - lasje niso za to, da se jih nekam zapne stran, za to, da ne motijo. Oziroma, nekam se jih zapne, da ne motijo pri kuhi in športanju, pa pri kakšnem fizičnem delu. V vseh ostalih aktivnostih so pa zato, da so naše erotično orožje. Zato jih v osnovi tudi imamo (je imela Mother Nature to v mislih, ko je dizajnirala). In od tu naprej vsaka sama premisli, koliko erotičnosti je v njej. Da ne bo nesporazumov: seksi so tako kratki kot srednje dolgi in dolgi lasje - samo v primeru, da so na glavi, katere lastnici je točno jasna ta žlahtna erotična komponenta in ji je zravne tudi točno jasno, kakšno komunikacijska sporočila še pošilja z lasmi. Da dam primer zadnjih dveh strani. lepi dolgi blond lasje so prelepi, samo njihova lastnica jih mora z znati nositi s pokočnim hrbotm in glavo in relativno diskretno šteti vse nesrečnike, ki so obstali, medtem ko je šla mimo (punce, ko štejete, ne premikat ustnic in ne si pomagat s prsti). In vedeti, kdaj se jih zvije in zapne, če noče, da "se jo pošlje fotokopirat" Četrta stvar: poglejte, koliko ste spretne s feni, krtačami, navijalkami itd...In prosim, ne recite, da tega ne zmorete. Punce, ki zmorejo narediti figurice iz tičine, pa ni vrag, da ne bi zmogle tudi nekaj zamahov s krtačo in fenom in da ne bi znale nečesa naviti. Vaja dela zelo dobrega amaterja,da ne rečem mojstra. Te veščine potrebujemo pri dnevnem oblikovanju frizure. Če pa imate hčerke, pa sploh. Vaše hčerke se ženstvenosti učijo pri vas in ne tule zeznit, prav? Peta stvar: Če ste večno nesrečne zaradi svoje frizure in to ni zaradi tega, ker malo jamrati je pa treba (poznam ženske, ki stalno malo stokajo zaradi frizre in sem ugotovila, da je to zaradi tega, ker je to njihov rahlo manipulatorski manever, kako da so uboge revice, skratka bolj ritual kot kaj drugega) - zajemite sapo, malo evrotov na stran - in se naročite v res profesionalnem salonu. Saj ni treba, da potem postane tam redna tedenska stranka, ampak vsake toliko časa pa, kolikor denarnica dopušča (čeprav, poznavajoč cene v Lj in manjšem obljubljanskem kraju, razlika v ceni ni ne vem kakšna, medtem ko je pa v storitvi kar razkorak) - in se naročite pri mojstru frizerju. Kako spoznate mojstra: Tako, da vas bo najprej posedel na stol, pogledal kakšni so vaši lasje, kakšne je otip las, kako las pada, kje so vrtinci, se z vami lepo pogovoril - in šele nato bo sledilo vse ostalo. Če pridete k frizerju prvič in vas takoj pošljejo k umivalniku - se kar obrnite. Stranko, ki pride prvič se najprej temeljito pogleda v suhem stanju. Šesta stvar: ko ste pri frizerju - če vam ne pove, kaj dela in kakšne maske vam daje - izvolite vprašati. Sama imam sicer vedno stike s precej komunikativnimi v salonu - ampak smo ljudje različni - dajte vprašajte kaj o negi in o tem frizerskih temah. Se boste vsaj kaj naučile. Kar je vsekakor bolje kot tisti small talk v stilu "a že z dopusta?" Sedma stvar: Barve las - razen v najstniških letih in ko si še oblikuješ identiteto - izbirajte barve, ki niso daleč proč od vaše naravne barve las. Če greste v ekstreme, si boste izbrale nekaj, kar ne ustreza tenu, ki vam g je podarila Mati Narava. Naj navedem nekaj ekstremnih, ki ne pomagajo: svetlolaske se barvajo na črno (tega je zlasti več JZ od Postojne, pa kaj je puncam na primorskem koncu....?) V ljubljanskem prostoru videvam ogormno čudnih rdečelask, v SV Sloveniji pa veliko punc, ki so presvetlo blond (las je že skurjen od belila, one pa še kar....). Sem omenila že na začetku tega topica in bom še enkrat: poglejte se brez mejkapa v ogledalo (morate pa biti naspane in zdrave, ergo to testirajte v nedeljo zjutraj) če delujete sprano in utrujeno, je to zato, ker imate napačno barvo las. Če imate napačno barvo las, se poskušajte spomniti, kakšna je vaša naravna barva las. Še malo počakjte, da se bo narastek povečal in potem se naročite pri frizerju (glej tekst pod Peta stvar). Ne popravljajte tega doma. Ste to že počele, pa ni uspelo in tudi to pot ne bo. Osma stvar: če vam ni jasno, kakšno frizuro bi radi imeli in če fotografije frizur v salonih ne pomagajo (tiste so ponavadi tako ekstremno stilirane, da res ne pomagajo) - kopirajte frizure voditeljic osrednjih TV dnevnikov (glejte več postaj ne samo dveh slovenskih in btw, popova blond vremenarka - to ne velja). Štos je naslednji: voditeljice osrednje informacijske oddaje so praviloma stilirane tako, kot naj bi delovale urejene in samostojne ženske - kar pomeni, da jim delajo take frizure, ki jih zmore vzdrževati večina žensk. Skratka, če kopirate po medijih, za vsakdanjik se kopirajo rešitve v TV News, ne v TV Entertainment. Upam, da tole kaj pomaga v razmisleku. Vendelina jr.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. sep 2010 9:46

lucka52 je napisal/a:
kaj lahko storimo, ko imamo na glavi  namesto bakrene, ki smo jo zeleli, barvo korenja ?  Ali namesto blond pramenov barvo oprane repe?

Ne tega popravljati doma. K frizerju. Se zna zgoditi, da včasih tudi barva pri frizerju čudno prime. Meni se je ravno ta teden zgodilo, da mi je čudno prijela drugače preizkušena bakrena mešanica (je bilo pretemno). Sem šla takoj nazaj in so popravili (in to vnesli tudi v svoje zaznamke o strankah). Ampak tudi, če ste delale v domači kopalnici - lepo k frizerju, povejte, kaj ste uporabile in potem bodo tehniki za barvanje popravili, kolikor se največ da. V salonih imajo preparate za razbarvanje in tudi vedo, kako se zadeva uporablja. Amater tega ne ve in ne zna. Vendelina jr.

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

10. sep 2010 11:52

Vendelina jr. je napisal/a:
lucka52 je napisal/a:
kaj lahko storimo, ko imamo na glavi  namesto bakrene, ki smo jo zeleli, barvo korenja ?  Ali namesto blond pramenov barvo oprane repe?

Ne tega popravljati doma. K frizerju. Se zna zgoditi, da včasih tudi barva pri frizerju čudno prime. Meni se je ravno ta teden zgodilo, da mi je čudno prijela drugače preizkušena bakrena mešanica (je bilo pretemno). Sem šla takoj nazaj in so popravili (in to vnesli tudi v svoje zaznamke o strankah). Ampak tudi, če ste delale v domači kopalnici - lepo k frizerju, povejte, kaj ste uporabile in potem bodo tehniki za barvanje popravili, kolikor se največ da. V salonih imajo preparate za razbarvanje in tudi vedo, kako se zadeva uporablja. Amater tega ne ve in ne zna. Vendelina jr.
S tem sem mislila bolj na to, ali obstaja kaksen red, pravila ali kakorkoli ze to imenujemo, da bi nam "napako " poslihtali ne da bi morali storitev ponovno placati? Namrec -velika razlika je, ce gre le za odtenek, v primeru, ki sem ga navedla, pa bi po moje morali lase ponovno pobarvati zastonj. Iz prakse in pogovorov namrec vem, da je zelo zelo malo frizerk, ki to dejansko tudi storijo.Ce se motim, me prosim popravite. Tudi tale stavek se kako drzi/citiram: "Kako spoznate mojstra: Tako, da vas bo najprej posedel na stol, pogledal kakšni so vaši lasje, kakšne je otip las, kako las pada, kje so vrtinci, se z vami lepo pogovoril - in šele nato bo sledilo vse ostalo. Če pridete k frizerju prvič in vas takoj pošljejo k umivalniku - se kar obrnite." Koliko jih ima pogum, da bi to storilo, je pa druga zgodba. Sicer se pa strinjam z vecino povedanega, hvala. lp lučka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. sep 2010 12:15

Lučka, jaz sem do sedaj dvakrat prišla k frizerju reklamirat storitev (enkrat barva, drugič striženje) in reklamacija v osmih dneh se tako tudi razume - se ne plača še enkrat. In imava še vedno s frizerjem čisto lepo odnos. Ker čisto vedno ne uspe nikomur. Če se je pa nekdo zafušal doma, potem je pa jasno, da se bo profesionalno popravilo plačalo. Ni pa pri barvi las takih bližnjic, kot so v kuhinji, tipo: preveč soli sem dala, kako to popravim?, ker ne vemo, kakšni perparati so na lasu že od prej. Tudi se zgodi da enake barve različnih proizvajalcev včasih naredijo kak čuden rezultat, skratka do not do this at home. Ni pa treba iti k frizerju s pohlevno faco kot kak božji volek. Se pride v salon, usta od ušes do ušes, glasen dober dan, sem prvič tukaj, kje je mojster /zadnjih dvajset let hodim samo k moškim frizerjem, ker se mi zdi, da imajo moški več želje, da nas naredijo lepe), da me naredi še lepšo? Skratka, je treba dati tudi znak od sebe, da želiš pogovor s frizerjem. Je treba tudi videti, kaj ta frizer dela in kako dela. Če je žensko pred tabo naredil kot bi delal frizuro svoji mami, to ni dober znak Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. sep 2010 15:22

Ravno tako, kot je potrebno, da zna frizer(ka) vihteti škarje, mora znati POSLUŠATI. Pred leti me je ena naučila, kako dopovedati novemu frizerju, kaj nam je všeč, kaj bi rade imele in kaj nam absolutno ni všeč.

Punca mi je dala revijo s frizurami v roke, nekaj kosov paprija in rekla, naj vse omenjeno označim. Nobenih komunikacijskih težav ni bilo. Bila je moja frizerka, dokler se nismo preselili.

Po tem sem sama uporabila isto taktiko. Vaje kazanja, kaj mi je všeč in kaj ne, nisem nikoli ponavljala 2x. Če nisem bila postrižena tako, kot sem približno hotela, sem našla drugega. Frizerjev namreč mrgoli. Se mi zdi, da povsod.

No, zadnjih 10 let hodim samo k enemu. Včasih se zagovoriva , pa so lasje krajši, kot sem mogoče hotela, ampak postrižena sem vedno super. Na popravek sem šla pa samo enkrat, ko mi je, po moji želji, naredil asimetrično frizuro in so bili lasje preko čela predolgi. Je lepo gratis popravil in se režal: Saj sem ti povedal, da tole ne bo preveč praktično zate.

Kar se pa barv tiče mi tudi ni jasno. Menda ja ne "opišete" barve z besedami, ali pač? Če zgrešijo barvo (mene so že tudi naredili preveč blond in so na licu mesta popravili, še preden sem jaz videla, kaj se je zgodilo), jo bodo pa ja popravili.

Prehuda pohlevnost ni preveč dobra.

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti