Oblačilni report za jesen-zimo 10-11

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

2. mar 2011 13:00

Je pa moj mož imel hecne situacije, ko je hodil naokoli s šefom, tipom z nasmejanim obrazom in kavbojkami na riti - kamorkoli sta prišla, povsod so se obračali na mojega moža, mu odpirali vrata in ponujali fotelj.

 

Evo, tu jaz pogrnem na celi črti, ker bi mi bilo čisto vseeno, kako je kdo napravljen in bi obema ponudila fotelj ...

Ves point mojega pisanja je bil v tem, da ja, se strinjam, na večino ljudi delaš vtis z obleko ...  na vse pa vendarle ne. In tega se je dobro zavedati.

 

Pa ko sem ravno pri besedi. Atic, če že imaš željo modno ozavestiti del ljudi v svojem podjetju in vplivati na spremembo njihovega oblačenja, si kaj razmišljala, če je to res na mestu? In v tvoji domeni?



sara

Sporočilo je spremenil(a) sara.vidmar dne 02. 2011 13:01

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. mar 2011 1:18

Mnenja sem, da je še kako zelo pomembno, kakšen vtis daš z obleko v poslovnem svetu.

 

Tole se mi je zgodilo nedavno: Prvič srečam nekega moževega znanca, bilo je na precej vroč poletni dan, tip je imel oblečene obupne krate hlače z žepi na hlačnicah, obupno preveliko polo majico in pivovski trebuh (sem skoraj napisala trebušček, pa je bil kar oreng trebuh). V glavnem, prav fino se je bilo pogovarjat z njim... Nakar mi moj dragi ni pošepne, da ta možakar (bi rekla, da ima tam enih 55 let), vozi Jumbo Jet na relaciji USA - Beijing.

Nakar sem seveda pripomnila, da letalske firme že vedo, zakaj imajo posadke v uniformah. Če bi ga videla takole kažual oblečenega maširati proti pilotski kabini, bi verjetno na hitro zapustila letalo. Pilotska uniforma mu da izgled kompetentnosti. Poleg tega se mora razlikovati od potnikov. Kako bi ga sicer drugače na prvo žogo razpoznali in tudi resno jemali, če bi se karkoli zgodilo, da bi moral delati mir po kabini?

 

 



Vanja



Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 03. 2011 05:03

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

3. mar 2011 10:20

Dosti sem razmišljala o reku, da obleka naredi človeka. Meni je veliko lepše pogledati lepo urejeno osebo, kot nekoga v zlizanih kavbojkah ipd. Človek, ki je navzven urejen, nehote da občutek, da je tudi sicer zaupanja vredna oseba. Ima odnos do tebe kot sogovornika in do tega kar dela. Ni mu treba biti v najdražjih štofih, v vrtoglavih petah in s pol kile farbe na obrazu. Urejen, čist, da kar dehti, obleka, v kateri se ravno ne valja popoldne po kavču, dopoldne pa gre na pomemben sestanek. Tudi na poroko ali na pogreb običajno gremo v drugačnih oblačilih kot smo doma. Pa na rojstne dneve, v gledališče in na vaško veselico. Sami ljudje smo si nekako postavili pravila, kako in kaj. Nekateri jih pač ne priznavajo, tudi ok. Pa nič. Če se dobro počutijo tako, prav. Ampak v primeru, če bi bila jaz lastnica podjetja, bi postavila pravila oblačenja in obnašanja, če bi videla, da oseba sama tega ne uvidi. Človek je lahko velik strokovnjak in mu oblačenje res nič ne pomeni. V tem primeru moraš malo korigirat, če preveč izstopa iz sredine in "kvari" povprečje.

P.S. Tale pilot iz Vanjine zgodbe mi je dal misliti. Njegov "trebušček" pove, da je rad komot, da rad kaj dobrega popije in poje. In si to privošči v prostem času. Najbrž mu pa na misel ne pride, da bi prišel tak na letalo. Oz. mu tudi ne more priti na misel. Tako bi moralo biti po moje tudi sicer v poslovnem svetu.

To je moje skromno mnenje.

 

naor

repica  

član od: 2.10.2008

sporočila: 27

3. mar 2011 11:29

Vandelina,hvala za vse,nasvete glede mode, oblačenja in ostalih nasvetov, mislim da je danes moda tako široka,da se res za vsakega nekaj najde,zbodla pa me izjava o "vaškem frizeraju"mislim da je bila zelo nekorektna in izven konteksa ,namreč,tudi jaz imam vaški frizeraj in moje stranke so večina zadovoljne,prihajajo tudi iz prestolnice,ker sem oddaljena samo 15 km,imam primerne cene ,kvalitetne izdelke in strokovno potkovane usluge,tako da govoritina na pamet o kvliteti frizerajev na vasi ali v mestu je popolnoma neukusno in ni v modi pa še veliko veselja z nasveti repica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. mar 2011 19:03

Repica, ruralnost je stvar mentalnega stanja in ne geografije. Razumela?

Vendelina jr.

franciska  

član od: 15.2.2011

sporočila: 144

7. mar 2011 20:47

Na prvo roko rek drži, mislim pa , da vsa obleka ni dovolj, če ni karizme v človeku. franciska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti