Amc posoda

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

7. avg 2010 13:25

tjas je napisal/a:

... mojo mamo je danes dopoldne po parkingu pod njenim blokom nagovarjal "en temen z velikim beemvejem". tjas

Ej, tale tip je meen srečal že pred H. na Kodeljevem, pa povsem drugje na Štajerskem, pa po naši vasi se je vozil, pa....... skrajno sumljiv tip. No, vse to se je meni zgodilo lani. Očitno še uraduje. Ostalih izkušenj tvoje mame nimam, sem prej prekinila možnost zanje. K sreči.

rimljanka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

7. avg 2010 14:50

Včeraj sem o enem take patronu brala v kroniki, menda se je na eno gospo nekje v Ljubljani ali Celju fizično spravil, ker ni bila za biznis . Sem prav vesela, da se moji mami ni nič zgodilo.

tjas

sivakoba  

član od: 29.7.2010

sporočila: 20

10. avg 2010 14:31

Cila, hvala za nasvet glede polente. Bom poskusila. Kako pa prepražiš čebulo za golaž? Pričneš v hladni ali segreti posodi...dodajaš kaj tekočine ali celo maščobe? sivakoba

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

10. avg 2010 23:32

Sivakoba,bi jas povedala.Prazno,hladno in pokrito posodo postavi na vroče in,ko se premakne kazalec v rdeče polje ,daj not nasekljano čebulo,zlato rumeno zapeči,pa malo zmanjšaj temperaturo,dodaj čisto malo vode,pomešaj in daj not meso.Ni treba dodajat maščobe,daj začimbe,z vročo vodo zalij toliko,da je meso pokrito,pokrij z SQ in ,ko pokrovka zašumi,naj se kazalec premakne v zeleno polje,zmanjšaj temperaturo na najmanj in po25--ih minutah postavi pod hladni vodni curek,odpri in končaj golaž.Maščobo dodajaš na koncu ,ali pa tudi ne. Pa dober tek. zaja zaja

sivakoba  

član od: 29.7.2010

sporočila: 20

11. sep 2010 15:07

Ponovno pozdravljeni... Medtem sem kar osvojila kuhanje z AMCjem (in tudi doživela posledice preveč polnega lonca - zamašili so se mi namreč ventili spodnjega dela pokrovke). Opozorilo vsem, ki nabavljate AMC, v kuhinji pa ni prostora za pomivalni stroj. K AMCju obvezno potrebujete pomivalca, da vam vsaj enkrat tedensko očisti ventile. Če seveda kuhate. Menda je pa sedaj na voljo nova linija posode. Jo že kdo pozna? V čem je sprememba? Jaz vem le, da je novi auditherem opremljen z bluetooth, preko katerega (če uporabljaš atmosfero) uravnava tempareturo atmosfere. Očitno je sedaj res prišel čas, da sestavine naložimo v lonec, nastavimo čas kuhanja in narejeno. Je pa ta zadeva sigurno pregrešno draga, zato me zanima: ...če kdo ve ali so ročaji na pokrovkah vsa leta nespremenjeni. Oziroma da vprašam naravnost, ali bo audiotherm izpred približno dvajsetih let(zapiska le, ko doseže začetek kuhanja) deloval na SQ pokrovki izpred sedmih let. sivakoba

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. sep 2010 16:05

Jaz lahko odgovorim le za ročaje: v pomivalcu se malo izrabijo. So še uporabni, le na pogled so manj lepi (sivkasti postanejo).

 

O kakšnih ventilih pri AMC pa govoriš? A na SQ pokrovki?

Atina

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

11. sep 2010 16:22

sivakoba je napisal/a:
...zamašili so se mi namreč ventili spodnjega dela pokrovke). Opozorilo vsem, ki nabavljate AMC, v kuhinji pa ni prostora za pomivalni stroj. K AMCju obvezno potrebujete pomivalca, da vam vsaj enkrat tedensko očisti ventile. Če seveda kuhate. sivakoba
Zakaj so pa meni rekli, da SQ ne smeš prat v pomivalcu? No, mogoče je bilo to rečeno samo za zgornji del, tisti z audiothermom... mene takrat to niti ni zanimalo, ker nisem imela pomivalca... Prosim, če mi lahko kdo odgovori na vprašanje.

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

12. sep 2010 20:26

Ja, prav imaš. V pomivalec ne sme samo del s termostatom. Pa meni je rekla posrednica, da je bolje, da tudi navadne pokrovke s termostatom perem ročno. zoja2

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

13. sep 2010 11:10

Z navadnih pokrovk jaz odvijem termostat in perem v stroju (če imam prostor). Lahko se sicer perejo v stroju tudi s termostatom (novejši modeli), a jaz tega ne prakticiram.

Se pa delam silno pametno, AMC imam pa samo dva lonca in SQ :) Za moje pojme precenjena posoda.

Atina

sivakoba  

član od: 29.7.2010

sporočila: 20

20. okt 2010 15:01

Na navadni pokrovki odvijte termostat in jo lahko pomivate v stroju. Ravno tako pri SQ zgornjega dela s termostatom ne smete dati v pomivalni, spodnji del pa je priporočljivo enkat tedensko pomiti v stroju, da vam odstrani vodni kamen in vse nečistoče, ki se sčasoma nabere-jo pri kuhanju. Menda pri najnovejšem modelu (od letošnjega avgusta naprej) res lahko daš cel SQ v pomivalni. Je pa vprašanje...ponavadi potem ko kupiš ne drži več vse kot so ti prej rekli. Vsaj jaz sem po nakupu odkrila kar nekaj "novosti". Sem pa s posodo vseeno zelo zadovoljna....čeprav še vedno ne znam narediti enih navadnih zrezkov z omako. Na zadnji predstavitvi je svetovalka delala točno to..in naredila je kot jaz...zrezke malce zažgala in jih potem v drugi posodi delala naprej. Izgovorila se je, da meso prej ne bi smelo biti zamrznjeno, ker tako izpusti ogromno soka. Halo? Meni je pa vseeno škoda tistega okusa, ki je ostal v zažgani posodi, ampak mi jih ne uspe zapeči brez da se mi sok, ki ga zrezki spustijo ne zažge in potem če ga pustim omaka greni. Da se vrnem nazaj...Meni so sicer očistili ventile brezplačno(verjetno ker sem tolilo težila), menda pa je cena čiščenja enega ventila 8 eur. Pa jih je na pokrovki kar nekaj. Ravno tako ne varčujte s tesnilno gumo, ki je ravno tako 8 eur(vsaj tako so mi rekli). Ventile in tesnilo je potrebno na vsakih nekaj let zamenjati, če posodo uporabljate ali ne. Tesnilno gumo občasno nategnite, da ostane prožna. Praviloma vam jo mora malce ostajati, ko jo daste v pokrovko.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti