Ribe - prosim pomoč!

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

2. jul 2010 11:33

Mateya :) je napisal/a:
Še nekaj me zanima, kaj pa limona? Kdaj z njo poklapljaš ribo? Pred pripravo, med ali po? Vem da je to ful dobro, pa me zanima ali lahko uporabim tudi limeto? Ali lahko zmešam olivno olje in limonin sok ter polivam ribo med pečenjem? Lahko limono uporabljam za vse ribe? LP, Mateya :)

 

Ribo poliješ z limoninim sokom pred pripravo, ker z njo učvrstiš ribje meso. Če imaš zelo zelo svežo ribo, je to celo dovolj (limonin sok jo takorekoč malo pokuha) in tako ribo (rakca, kalamara ali školjko) lahko ješ tudi surovo.

Tudi po pečeni ribi lahko pokapljaš malo limoninega soka, limetin bo še boljši, ker ima tak svež okus.

In seveda je olje z limono odlična kombinacija.

Limona je še posebno dobra na kakšni bolj mastni beli ribi.

Drugače je pa z dodatki tako, da bolj kot je riba sveža in kvalitetna, manj jih je treba.

Ko je pa že malo utrujena, pač dodaš tržaško ali kakšno drugo omako.

Poskusi kdaj namesto česna uporabiti ingver, namesto peteršilja pa koriander. Ampak ne na fini, frišni ribi, rajši na kakšnem odmrznjenem filetu.

nola

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

6. jul 2010 13:30

mene pa zanima kako najbolj ucinkovito oluskas ribe  Obicajno sem izkoristila prodajalce v ribarnici, zdaj sem pa parkrat kupila pakirane sveze ribe v nasem lokalnem Mercatorju in sem se morala s tem spopast sama bolj ali manj uspesno  

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

neznan uporabnik

6. jul 2010 14:41

Jo s servieto primeš za rep in z nožem ostrgaš kontra luskam? japaja

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

6. jul 2010 15:50

to sem naredila - pa me zanima ce obstaja pri tem se kak trik

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

6. jul 2010 16:06

Če ne maraš, da luske letijo po zraku in se lepijo na pult, ploščice in očala, napolni skledo s slano vodo in luske strgaj pod vodo.

Obstaja tudi zelo učinkovita pripravica, namenjena temu opravilu - izgleda kot kvadratasta zajemalka, na spodnjem delu ima strgalo, na zgornjem pa pokrovček. Luske se nabirajo v zajemalki, po uporabi jih enostavno streseš ven.

 

 

nola

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

6. jul 2010 19:18

Nola, kje to dobiš? (meni namreč letijo luske naokoli in se lepijo povsod kjer jih je težko odstraniti) Lisa

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

6. jul 2010 19:40

jaz bi tudi tako oluskevalko - kako se sploh imenuje? in kje jo iskati, je še nisem zasledila. Nola, prosim za pomoč. 5rusa

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

6. jul 2010 21:23

Pri nas pa najraje jemo lososa s pršutom. naredim ga pa tako, da na pekač od pečice dam peki papir, nanj kapnem malo olivnega olja, položim lososa s kožo na pekač in po vrhu še par kapljic olja. Potem to roma za cca 15 min v pečico na 200 stopinj, nato ga vzamem iz pečice , po njem položim par rezin pršuta in še za cca 5 min pod žar v pečico. zraven pa krompir v kosih (pečen ali kuhan), solata in za preliv česen s peteršiljem v olivnem olju.

Če ga  pa sam spečem v ponvi, pa kožo 2x zarežem in ga samo malo naoljim, ter s kožo položim v segreto ponev, za 5 min na eno in 5 min na drugo stran, lahko je še malo rožnat v sredini. Nikoli ga ne pečem tako, da plava v olju 

andreja č.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. jul 2010 21:24

Jaz sem včasih oluskala z navadnimi kronskimi zamaški. Za boljši oprijem jih lahko nabiješ na deščico.

lp

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

6. jul 2010 21:28

elaphus je napisal/a:

Jaz sem včasih oluskala z navadnimi kronskimi zamaški. Za boljši oprijem jih lahko nabiješ na deščico.

cervus

Evo, patent mojega očeta, pa še eno desko, da so ribe pri miru stale, je naredil na ta način. Ja, strasten ribič je bil.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti