Kaj piti?

daja17  

član od: 11.8.2009

sporočila: 46

8. jun 2010 14:37

Hvala za nasvete zanima pa me če ima katera recept za melisin ali metin sirup. No saj verjetno se vsi sirupi delajo potem približno podobno tako samo sestavine prilagajamo sezoni? Zanima pa me koliko je kaj razlike med zeliščnimi in sadnimi sirupi v izdelavi seveda. Pa se opravičujem če sem malo nerodna, razen bezgovega nisem še nikoli delala nobenga sirupa. daja17

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

8. jun 2010 14:58

http://www.kulinarika.net/recept/napitki/Metino-melisin Tole iščeš. Je sicer metino melisni sirup, ti pa se boš odločila katerega od njiju boš naredila. Sem slabe volje, ker ne znam prenest teksta, pa kaj čmo. Tudi to bom pogruntala. zeta

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

8. jun 2010 15:10

Za žejo se nam zdi najboljša sveže stisnjena limonca v približno 1,5 l vode. Sobna temperatura. Za najstnico in odrasle. Našega tamalega (12 let) navajamo že dalj časa na to vodo, vendar se ne da. Okus "limonaste" vode mu ni prijeten, zato ponavadi pije pol kozarca sadnega soka - pol vode. Pa gre lažje po grlu.

V zvezi s pitjem domačih sokov pa je bil hec pri sosedovih. Stric se je vedno jezil, ker otroci niso hoteli piti domačih sokov - stisnjenih iz jabolk. Sok je bil zelo dober, iz domače delavnice. Pa se je domislil in sok začel (preden jim ga je ponudil) prelivati v plastenke, tiste s kodo. Otroci so nato popili vse. Zvito.

mamka

HejHoj  

član od: 14.2.2008

sporočila: 135

8. jun 2010 19:35

daja17 je napisal/a:
Hvala za nasvete zanima pa me če ima katera recept za melisin ali metin sirup. daja17
Izvoli, z malo iskanja se marsikaj najde: http://www.kulinarika.net/iskanje.asp

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

8. jun 2010 20:56

Jaz sedaj te dneve, ko je vročina pritisnila popijem tudi 3 l vode na dan. Se še sama sebi čudim, ker sem tako žejna. Otroci in mož pa najrajši pijejo Pingo sok za razredčit, včasih ko soka zmanjka skuham sadni nesadkani čaj. kleo

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

11. jun 2010 15:28

Sodim med vodopivce, vendar se mi občasno "zlušta" pivo. Ker pa imamo pri hiši AA, kupujem pri Hoferju brezakoholno pivo, ki ga ob napadu hude želje, mrzlega z veseljem popijem. Vem, da najbrž ni zdravo, vendar ne bi rada zdrava šla na oni svet.Užitek ob okusu hmeljeve grenčine mi pač ugaja.

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

11. jun 2010 19:12

Vikica, zakaj ni pivo zdravo? Kozarec, dva je vsekakor zdravo.Če ga bi pa popila vsak dan en sodček, bi bilo pa že narobe!!! V zmernih količinah in če nam paše je sigurno zdravo za telo! naor

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. jun 2010 10:10

Mi imamo za žejo vodo - vsi 4je. Tudi pri babici, ki ponuja sok, hočeta vodo, če sta žejni. Za pocrkljat pa tudi sok. Sicer pa pijemo tudi šabeso (bezgov sirup, to je domače), cedevito (kupljena, seveda;), pa limonade (domače, seveda) in stisnjen sok iz pomaranč, včasih, čeprav bolj redko si privoščimo celo kak gosti sok. Kakšen ledeni čaj (domač, recimo metin ali kaki sadni) je lahko tudi dober za žejo, če ni presladek, mi pijemo v gl. kar nesladkanega. Voda iz kompota mi je presladka, tega nihče ne pije za žejo, tudi razredčenega ne. Navadno uporabim za namočit biskvit, če že kdaj ostane, da ne pojemo skup s kompotom. Smoothieje veliko delam, ampak tega nimamo za žejo, bolj za neko mini malico vmes ali pa da lažje počakajo na kosilo. Imamo sokovnik, pa ga nič ne uporabljamo, ravno zato, ker se mi zdi, da je preveč odpadka in to ravno vlaknin, ki se mi zdijo fajn - za nas in za otroke. Tako da pri nas jemo sadje rajši celo in ga pač zgrizemo in za žejo vodo. Res pa je, ad sta mali nori na sadje in nimam s tem problema. Če ga ne bi hoteli drugače kot v sveže stisnjenem soku, bi jima pa verjetno naredila tudi to... Ampak gotovo bi najprej poizkusila s smoothijem, kjer vse not ostane;)

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

16. jun 2010 8:16

Prisegam na vodo. Migla

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. jun 2010 12:00

Sem nedavno slišala kako pripravljajo osvežilno pijačo v Mostarju:

v vodo namočijo veliko sveže mete in pustijo stati 48 ur. Potem meto odstranijo, tekočini pa dodajo limonin sok in sladkor (po okusu; gre tudi brez sladkorja).

Smo potem doma poskusili in res: pijača je odlična, osvežilna, idelana za poletni čas.

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti