Kaj piti?

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

7. jun 2010 7:21

daja,sedaj lahko naredite tudi jagodni sok ali sirup,pa češnjev sok ali sirup,...

Moji imajo radi tudi melisin sirup,ki ga redčimo z vodo in pa naredili smo tudi rabarbarin sirup.

Ko bodo maline bomo delali malinovc in na jesen še korenčkov sok z jabolki.Ker veliko hodimo po hribih v steklenice ponavadi nalijem samo sirup,vodo pa sproti točimo pri studencih in koritih po hribih.

 

Včasih pa samo stisnem limono,dodam malo žličko sladkorja in dolijem vodo.

Pa seveda tudi cedevita pride včasih na vrsto.

anaeva

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

7. jun 2010 8:02

@daja17; voda, vse ostalo je pri nas priboljšek, pa še ta liter soka ki ga imamo se ponavadi pokvari, ko se navadiš na tiste 3 litre vode na dan, je vse ostalo samo sladkor, pa tudi ne odžeja, razen kak nekofeinskli čaj kot je dejala tudi Vanja paše. Ostalega se pa čimbolj izogibat. Naš otrok niti noče pit nič drugega kot vodo, in to od malega. Se ljudje zelo hitro navadimo. Namesto sokov, razni smutijev, malinovcev, jogurtov... pa kak kos sadja zraven pojest.

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

7. jun 2010 8:31

Voda, voda, voda.

tulka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

7. jun 2010 8:37

A ni zanimivo, ko smo bili mi majhni (generacija okoli 30 let), se vode skorajda ni pilo. Jaz se spomnim samo ene tete, ki je vedno na obisku prosila za vodo, pa se mi je zdela čudna :) Dandanes pa voda kot pijača spet pridobiva na veljavi - in prav je tako.

Atina

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

7. jun 2010 8:47

Če sem doma, obvezno skuham kompot iz domčaih jabolk, drugače pa sem že naredila bezgov sirup z zmanjšano količino sladkorja. Pri nas je bolj problem, da sploh niso žejni, in jih moram kar naprej opominjat in nosit dol pred hišo vrče s tem sokom ali kompotom. Malčica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. jun 2010 9:14

Ko sta bila otroka majhna smo poleti kuhali sadne čaje in dali v mlačen čaj še koščke sadja, to smo imeli vedno na sobni temperaturi, nikdar nisat pila hladnih pijač. Ali vodo od kompota, a seveda sladkano. Pa kak vrč cedevite je bil vedno pri roki (in je še sedaj, ko sta oba že krepko čez 20 let ).

 

Sin je od malega vedno pil čaj in to sladkan, pa kak sok (doma narejen, sta babici skrbeli), hči pa nenehno vodo, vodo in samo vodo (brez okusa, jasno).

Mamamia

mamamia

Yantares  

član od: 24.10.2009

sporočila: 111

7. jun 2010 9:19

Ohlajen nesladkan čaj mete + melise je letos naš hit. Oboje sveže iz vrta. Zjutraj nakuham 5 litrov in je ravno prav za en dan. Meni osebno je to edini čaj pri keterem ne pogrešam sladkorja/meda, sladkost ga celo pokvari. Našega najmlajšega smo pa na bolj pogosto pitje navadili s kozarčki, ki imajo gor natiskane slikice iz njegovih najljubših risank. Vsak dan smo izbrali novega pa je bilo manj prerekanja... Y.

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

7. jun 2010 10:24

Voda in še enkrat voda. Pa občasno sokovi za redčenje oz. sadni sirupi. Domači, pa tudi kakšni kupljeni so čisto OK. Sok iz sveže stisnjenih pomaranč za priboljšek in limonada, rahlo oslajena, za hudo žejo. Sicer pa smo imeli nedavno obdobje, ko smo vsi pili "jaboradensko"...to je da recimo dl 100% jabolčnega soka zmešaš z 2dl radenske light. Tako da ravno malo "pika" in fino odžeja.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

7. jun 2010 11:49

Voda. Da ni vedno enaka, namočimo včasih  vanjo sveža zelišča, ki jih sicer kuhamo v čajih. Za spremembo okusa je dovolj že ena vejica  recimo mete, melise, citronke  ...  na liter.

Cila

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. jun 2010 13:12

Jaz sem seveda pozabila na limonado, naravno, ali pa mešanico iz limon, limet in pomaranče ... mešano z veliko vode seveda.

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti