Čas je za nogomet!!!

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. jun 2010 15:21

Naor, enkrat sem brala v SP intervju z precej kurantim mislecem (se mi zdi, da je bil BHL, nisem pa čisto prepričana) in ta je razložil, da smo v sedanje življenje prinesli porive, ki so jih imeli naši predniki v kameni dobi in še prej. In sicer, ženske smo iz nabiralk sadežev postale potrošnice (moja pra-pra-mati je morala biti strahovito dobra v zibranju sadežev in kombiniranju okraskov, moški so pa prinesli neko bojevitost in naletavanje. In bojevitosti in naletavanja v današnji družbi ne morejo ravno izživeti. Nogomet je taka light verzija bojevanja (baje se, according to a male thinker, moški radi bojujejo, samo ne marajo posledic svojega bojevanja) in tekmovanja. Pa kar izčrpljujoča je. In zategadelj moška publika v nogometu vidi neke recidive taktike, prelisičenja in ne-vem-kaj-še in pač tako gledajo nogomet. Me tega sicer ne vidimo. Me gledamo 22 igralcev + 4 sodnike in potem so tudi seksi selektorji... Saj basket je tudi okej, samo tam imaš samo dvarat po pet igralcev in tri sodnike - pri nogometu je pa katalog večji. Na koncu itak zmagajo tisti, ki so bolj fotogenični in seksi. Samo moški tega ne verjamejo in se držijo teorije o taktiki. Bože moj... Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. jun 2010 15:23

Kar ne morem verjeti.... In kdaj se začne tale cirkus?

Vanja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

3. jun 2010 15:27

Vendelina,   hvala za zelo nazoren opis nečesa, kar mu rečejo nogomet.

Namreč, pri vseh svojih letih ne morem razumeti, kaj je v tem, da 22 fantov (jaz po domače rečem "22 bedakov") teče sem in tja po veliki travni površini za neko okroglo stvarjo, pri tem se jim celi svet klanja in jih dviguje med bogove.

Pozdravček!

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

3. jun 2010 15:28

Vanja, noooo, to pa še jaz vem. Čez 11 dni, no.

A veš kje? V Južni.

Pozdravček!

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. jun 2010 15:35

dragička je napisal/a:

Vanja, noooo, to pa še jaz vem. Čez 11 dni, no.

A veš kje? V Južni.

Pozdravček!

 

Dragiška, je bilo bolj retorično vprašanje, čeprav v resnici nisem vedela, kdaj se začne. Samo na malo drugačen način sem se izrazila, da mi res dol binglja. A so Američani tudi zraven? Katera država je Južna?

 

 

Vanja

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

3. jun 2010 15:47

Vanja!? Kako ti lahko "dol binglja"? In ja, Američani so zraven, v skupini s Slovenci :)

saša

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. jun 2010 15:50

spagon je napisal/a:

Vanja!? Kako ti lahko "dol binglja"? In ja, Američani so zraven, v skupini s Slovenci :)

saša

 

WOW! News to me!

Pri nas poročila po vremenu in pred športom prešaltamo na kaj drugega.

 

 

Vanja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

3. jun 2010 15:51

Pogovorno je pri nas čistem zadosti rečeno "Južna", se ve, da je "Južna Afrika". (To sem povzela od mojega 5-letnika, ko mi govori, da mora kupit slikice za Južno.... Kaj češ, geni so geni.)

Pozdravček!

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. jun 2010 16:18

V resnici se državi reče Južno-afriška repubilika. Tako se država imenuje odkar so zakonsko odpravili apartheid in imeli splošne volitve in izvolili predsednika Mandelo. Prej se je državi reklo Južna Afrika. Neodvisno od tega, kako spremljate ali pa ne spremljate nogomet, je pa to svetovno prvenstvo za vse lepa priložnost, da se naučimo kaj o tej zanimi deželi. In da razmislimo o inspirativnem Nelsonu Mandeli, ki je bil 27 let zaprt, pa po prihodu na prostost ni trosil sovraštva in zagrenjenosti vsenakoli, temveč je svojo izkušnjo transformiral v zgled, kako se gre naprej. Če kdo v teh stavkih kaj bere med vrsticami - to je bil tudi moj namen. Vendelina jr.

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

3. jun 2010 16:34

drejcek je napisal/a:

Panem et circensis - pizze in POP-TVja.

Vsem predstavnicam močnejšega spola želim obilo užitkov ob ocenjevanju prešvicanih tipov, ki vidijo smisel v preganjanju ene same žoge. Privoščite si.

LP

Panem et cirsenses je pravilno. Drejček

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti