Gobe

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

28. sep 2011 8:55

Moja današnja bera.  

Mygrace

sporočila: 6506

28. sep 2011 8:57

Jao, majko mila!!!!!!!!

Welcome to the club!

Mygrace

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

28. sep 2011 12:27

Mislim, da je bila Sara samo pridna in je med sprehodom še malo "pucala".

sonci

kaja45  

član od: 29.6.2007

sporočila: 95

28. sep 2011 13:58

Moj deda je bil strasten gobar, ki je vedno pravil, da so gobarski geni zaobšli mojo mami in se vsi v meni naselili. Sva v moji mladosti oblazila bližnjo in daljno okolico, tako da še vedno vsako leto po najinih starih placih veliko gob najdem. Letos pa je tako slabo, da ne pomnim že dolgo. Še malo, pa bom družino prisilila, da bomo indijanske plese za dež plesali, drugače ne bo nič z gobami :)

Pa še to, mojega starega očeta bi še enkrat kap zadela, če bi take gobe prinesla iz gozda, kot so na fotografiji iz prejšnje strani. Gobo se v gozdu ODREŽE ne pa izpuli, porkaduš, drugače jih težko spet na istem mestu najdeš!

kaja45

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

2. okt 2011 22:39

Končno so začele rasti. Šel sem v gozd, kar tako, da malo preverim situacijo. Še noža nisem imel s seboj. No bil sem prijetno presenečen,kob je bilo ko toče.

 

hedonist

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

2. okt 2011 22:45

[citat=--kaja45--]

 

Pa še to, mojega starega očeta bi še enkrat kap zadela, če bi take gobe prinesla iz gozda, kot so na fotografiji iz prejšnje strani. Gobo se v gozdu ODREŽE ne pa izpuli, porkaduš, drugače jih težko spet na istem mestu najdeš!



Vidim, da je to na tej strani prej pravilo kot izjema! 

Goba se vedno očisti tam, kjer jo najdeš. Tudi če nimaš noža pri sebi vse se da. Sem že izdelovala provizorični nož iz lubja pa je šlo čisto ok.

Suzi

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

2. okt 2011 23:24

Ne pretiravajte no. Če gobo tam obrežeš, nič ne narediš. Goba je namreč tam že vsaj nekaj let doma in bo tam ostala. Vsaj dokler ne izčrpa tla. To kar mi nabiramo je samo 'cvet'. Goba je pod zemljo in baje precej obsežna zadeva.

Bistveno več narediš, če vzameš prestaro gobo s sabo in jo med potjo počasi drobiš povsod tam, kjer se ti zdi, da bi morale rasti pa ne. Če se ti ljubi, košček še malo poteptaš, da še s čevlji neseš nekaj trosov naprej. Dokler nisem tako naselil turke in jurčke so v mojih revirjih rasle samo sirovke, ježevke in nekaj medvedjih tac. Zdaj pa grem na obhod trikrat letno in naberem, da ne morem porabit.

LP

Sergej

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

3. okt 2011 8:18

Suzanaz, sej verjetno sama veš, da pišeš bedarije. Soditi takole na počez ni lepo nenazadnje odkod pa ti sploh ta pravica ? Tako da se malo umiri, ok !? hedonist

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

3. okt 2011 9:09

Nas so tud tako učil, da se goba odreže oz spuca v gozdu.

 

katti

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

3. okt 2011 9:33

Po zakonu je potrebno grobo očistiti že na samem terenu, na dan pa se jih lahko nabere največ 2 kg na osebo! http://www.uradni-list.si/1/content?id=7610 Tako so nas učili že naši starši in dedki! Lp Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti