Implantant

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

tema odprta - 17. maj 2010 23:32 | ogledi: 18.258 | odgovori: 21

pozdravljeni spet

imam problem z zobmi.

zgoraj imam mostiček iz dveh delov, levi se mi je začel majat in škripat tako da se sploh ne upam jesti in jem samo tekočo hrano!

vem da bi morala k zobarju vendar imam tak strah pred njimi, da bom verjetno čakala nda mi vse odpade potem pa bom šla.

zanima me če kdo ve koliko stane en implatant in koliko časa je potrbno čakati na zob ko ti izpulijo tvoj zob

čebulka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

18. maj 2010 3:20

Jaz imam nekaj implatantaov,ampak je od tega ze 15 let, kar sem jih dobila.Vem samo, da se mora celjust dobro zaceliti, potem gres na operacijo,kjer dobis nastavke (mislim, da so iz titana ), na to pa naredijo porcelanaste ali kakrsne ze zobe.Kar traja,tako da se brz odpravi. Zobarja se nimas kaj bati, boj se, da bos ostala brez vseh zob.Potem tudi hrana ni vec uzitek. Za ceno pa ne vem, takrat ko so meni to delali, je bilo se zastonj,saj sem jih dobila med prvimi v Sloveniji.Za sam porcelan pa sem placala, pa se ne spomnim vec koliko.Vem pa, da ravno poceni tole ni. Zavrti telefon in se pozanimaj! naor

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

18. maj 2010 8:51

Jst sem ravno včeraj prebrala odgovor enega zobozdravnika, da pri njih 1 implatant stane 700 eur, če jih je več, dobiš "količinski popust" ;) Tko mal, da boš vedela za občutek. Sicer ta zobar odgovarja na vprašanja tud preko interneta, ampak ne bom delala reklame. Če te zanima kje, mi piši na ZS. Lizzie

nina _  

član od: 31.10.2008

sporočila: 156

18. maj 2010 14:09

Hello! Implantant stane precej več (kot 700 evrov se šteje samo titanov "vijak", ki ti ga vstavijo v čeljust, potem pa se še doplača nadgradnja vijaka). Realno vse skupaj pride čez 1000 evrov, se pa da priti skozi precej ceneje (vprašaj na HR). nina _

dzeljan  

član od: 4.1.2004

sporočila: 79

18. maj 2010 20:46

moja prijateljica si ravno dela implatant in še neke druge zadeve v rovinju. sicer se mora tja voziti iz ljubljane, vendar je bo prišlo "samo" 3000 evrov, kar je za polovico ceneje kot v sloveniji. trenutno je čisto navdušena nad njihovo storitvijo. lahko jo povprašam, kje točno si to dela, če te zanima.

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

18. maj 2010 20:50

3000 Evrov, za koliko implatantov pa gre v konkretnem primeru? zoja2

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

19. maj 2010 8:51

dzeljan hvala lahko pa mi poveš kje točno se to dela lahko na zs lp čebulka

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

19. maj 2010 17:23

Kjer sem delala jaz, je en implantat 850EUR, krona pa še dodatnih 650EUR. Se pa res na količino dobi tudi popust. habibti

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. maj 2010 23:09

čebulka je napisal/a:
>vem da bi morala k zobarju vendar imam tak strah pred njimi, da bom verjetno čakala nda mi vse odpade potem pa bom šla.
/>čebulka
Takole ti bom povedala - in vsem, ki jih je "strah" zobozdravnika. Sama hodim po nesrečnem spletu okoliščin letos kar veliko na obiske v bolnišnico. Malo na nevrokirurgijo in malo na onkologijo. Tako, v povprečju vsaj dvakrat tedensko zadnjih pet mesecev. In tem sem srečala že veliko pogumnih in inspirativnih ljudi, ki prenašajo res hude bolečine in grejo čez hud diagnostični postopek in čez precej invazivne procese in morajo čisto vsak dan nekako zmotivirati čisto vse organe, da se kam premaknejo. Vidim ljudi, ki se s hudimi napori prebijejo sami od postelje do vecejke in jim to pomeni dnevno zmago in motiv za naprej. Vidim ljudi, ki jim je dan lep će zaradi tega, ker se malo bolje počutijo, kot se počutijo včeraj..... To so teme, o katerih se splača razmišljati. In svoje probleme in problemčiče vagati v odnosu do res pomembnih tem. Ti pa tule stokaš in smrkaš, da te je strah zobarja. Za začetek, reče se zobozdravnik. In da nadaljujem, pa koliko si pa stara, da tule glumiš nebogljenko? Odrasel človek pri zdravi glavi mora ugotoviti, da s prepihom v ustih pa res ne daje nikarkšnega dobrega vtisa, s črvivimi zobmi takisto ne....in da ni druge, kot da to popravi. In če je strah takšen, da se ga ne da obvladati, gre v tej državi človek lepo po strokovno pomoč in če je potem diagnoza taka, da se res ne da drugače, kot popravljati zobe pod anestezijo, se dela pa to. Ampak te možnosti je treba preiskati, ne pa več let stokati po forumu da "me je strah" in zdaj mi je pa kao vse odpuščeno, ker sem ubogica in me je tkoooooo strah. Pa tudi zgolj z zbiranjem infotov se zobje sami od sebe ne bodo popravili, bo treba v vsakem primeru do zdravnika. Odrasti in popravi si že te zobe, da bo mirna bosna. Vendelina jr.

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

20. maj 2010 10:33

Vendelina jr., se strinjam s tabo. Dlje kot človek odlaša, slabše je, bolj boli in stroški so višji. Mnogo mojim pacientom sem odpravila strah pred zobozdravniki. Razumem, da imajo nekateri strah še iz otroštva, a ta samo s čakanjem ne bo skopnel. V glavi si ustvarjamo še razne zgodbice, vizualiziramo bolečino in potem gre samo še težje. Potrebno se je spopasti s strahovi, se odločiti, da bomo nekaj naredili zase in to izpeljati. Tako- kar pogumno v boj!!! habibti

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

20. maj 2010 13:14

ej valentina jr. ti si pa res ena velika enciklopedija a si že razmišljala da bi zamenjala poklic? saj sem samo inf. spraševala koliko stane impantant ne se preveč razburjat ker od tega rit raste lp čebulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti