Zakon privlačnosti

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. apr 2010 16:01

Tisto, kar danes imenujemo znanost, v kontekstu akademskega delovanja, je delovanje izobraženih ljudi, ki s pomočjo definiranih/dogovorjenih metod zbirajo podatke in na temelju zbranih podatkov izvedejo trditev. Ni nujno, da je trditev tudi pravilna v smislu vseh preverk resničnosti, ampak pomembno je, da je bila ta trditev izvedena skozi en znan in dokumentiran postopek. Kerče bi bile vse trditve "pravilne in neovrgljive", kam bi pa potem bilo z znanostjo, ker bi bilo že vse znano ali pa dostopno in radovednosti ne bi bilo več mesta...., kje bi bil akademska prerekanja, če bi znanost vedno "iz prve" našla odgovor? Bi bilo kar dolgčas..... Z znastvenimi metodami se da odkriti veliko, vsega pa ne. Na svetu je veliko nerazložljivega, nekaj je tudi magičnega in mističnega in kakšne stvari se "nam kar zgodijo", pa to še ne pomeni, da so se v resnici "kar zgodile". Z lufta nič neotipljivega ne pade, ovire smo si pa več-ali-manj zgradili sami. Je pač bridka resnica, da si človek največ škode naredi sam. Ne čisto sam, samo njegov delež pri tem je večji, kot smo sposobni premisliti in prebaviti. Ker, c'mon, res nas je kdaj kdo poklical po telefonu, ko smo ravnokar razmišljali o tej osebi, ampak v resnici nas tudi velikokrat ni. Pa v resnici nas je poklicalo precej ljudi, za katere bi radje, da nas ne bi - ali ne bi vsaj v tistem trenutku. Pa verjetno ima vsak od nas izkušnjo, da je kdaj za kratek hip srečal kakšno osebo, pa so šla leta mimo, potem pa sta se čez nekaj let po kakšni drugi shemi srečala in ugotovial, da se lahko pogovarjata o marsičem (ne govorim o partnerskem odnosu, tako tudi spoznaš kakega kolega in prijatelja, pa ugotoviš, da smo bili na faksu v podobnih krogih, samo kaj več od površnega srečevanja ni bilo, sedaj se pa kar fino razumemo....). Pa še je takih primerov. Razlika je samo v tem, da če človek aktivno živi svoje dneve, potem bo opazil več in potem ga ne bo čudilo, kako to, da se dvajset let kasneje super pogovarja s kolegico s sosednjega faksa, takrat si pa nista imeli kaj silnega povedati. Pač, smo se razvijali vsak v svojem ritmu, a ne? Če se človek razvija, potem tudi več opazi. Če pa ostane na nekaterih vzorcih, ki jih je prevzel od okolice, svojega pa doda malo, potem ga bo premetavalo tja in sem.....in to nekaj časa, dokler pač ne bo, tako bi rekli v Srbiji, shvatio neke stvari.... Vendelina jr.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. apr 2010 19:08

Evo, danes sem dobila neizpodbiten dokaz, da zakon privlačnosti deluje (nisem privlačila osebe, ampak okoliščine, da se razumemo): Torej, gledam na kulinariki en album, občudujem slike rdeče jablane, njene drobne japčke in že kujem načrte, kako lastnico poprositi za nekaj cepičev. Ugasnem računalnik, kar k meni pride kolegica z vprašanjem, kaj za eno je ono čudovito rdeče grmovje, ki raste v enem neuglednem kotu za stavbo. Grem pofirbcat in kaj vidim - pravo pravcato rdečo jablano, po moje že častitljive starosti, bogato ogrnjeno v cel slap cvetja. Ha, nikoli prej je še nisem videla, pa hodim tam naokrog že kakih petnajst let. Saj vem, zdaj se bo našel kak njeverni Tomaž in rekel, da samo učk nisem dovolj intenzivno metala okoli in da me je lahko sram. Jaz pa vem, da ni to - zakon privlačnosti je čakal na ugoden trenutek in evo - ko sem videla japko na kulinariki, sem jo tudi zunaj - pa recite, če ni kulinarika ena fajn stran - na njej zakon privlačnosti vedno deluje.

lp

cervus

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

23. apr 2010 21:04

Pri meni zakon privlačnosti sigurno deluje. Sem prebrala knjigo skrivnost (ne 1krat) in od takrat deluje. Saj je deloval že prej, le da sem se ga začela zavedati po prebrani knjigi in bolj delati na tem. No, potem sem si napisala en velik barvni seznam želja in ga prilepila na hladilnik.....VELIKO jih je že prečrtanih ker so se enostavno že zgodile,uresničile. Imam kar nekaj zgodbic,ki so se izpeljale točno tako kot sem si zamislila in si želela. O njih pa drugič. ATNES

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

23. apr 2010 22:03

Nekaj še delam in moram dokončat ( mi študenti in študentsko delo ) imam še ene pol ure, mal pavze se prileže, pa pogledam kaj je na kulinariki, neki me srbijo prsti, da kaj odgovorim. Proximi nimam kaj, najraje bi kaj zabrusil Vendy, vendar se bojim, da me bo pogruntala, da nisem najbolj razumel kaj je hotela povedati v prejšnjem postu, pol pa preberem, kaj je napisala elaphus.

Torej, elaphus, a to ti nas mal ......vaš?

ežoj

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

23. apr 2010 22:08

Očitno bom morala prebrati knjigo. Vedno namreč, ko gledam stanine torte, si močno želim, da bi enkrat tudi meni naredila kakšno...

tulka

andrejcek  

član od: 3.11.2009

sporočila: 13

23. apr 2010 22:20

Vsi, ki ne verjamete, vedite, da se tudi vam zgodi, samo da tega ne opazite. Saj ni važno, uživajte svoje poslanstvo. Hvala vam, za vso znanstveno razlago. Jaz vas vidim zelo srečne in uspešne. Bodite srečni. Da še nekaj dodam iz knjige Ključ, Joe Vitaleja: ,, Če ste se danes zjutraj zbudili bolj ali manj zdravi, imate večjo srečo kot milijon ljudi, ki ne bodo dočakali konca tedna. Če imate hrano v hladilniku, oblačila na sebi, streho nad glavo in posteljo, v kateri lahko spite, ste bogatejši kot 75 odstotkov ljudi. Če imate denar na banki ali v denarnici, ste med 8 odstotki bogatih ljudi. Če držite glavo pokonci, imate nasmešek na obrazu in ste resnično HVALEŽNI, ste lahko res veseli, kajti večina bi to zmogla, a tega ne počne. ,, To besedilo imamo obešeno v kopalnici in dnevni sobi, da se spomnimo in smo hvaležni. Hvala vsem, ki ste prispevali vaše pozitivne izkušnje. andrejcek

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

24. apr 2010 10:36

tulka je napisal/a:

Očitno bom morala prebrati knjigo. Vedno namreč, ko gledam stanine torte, si močno želim, da bi enkrat tudi meni naredila kakšno...

tulka

 

Tulka, a bove medve v kompaniji empirično dokazovali, da pa se želje vselej ne uresničijo???, četudi še tako obožujeva stano.r, sva pozitivki in si tako srčno želiva??? Po moje namaje edina rešitev, da nama stana.r kako torto pusti za vogalom, pa se namazgodi kot elaphus ....

 

mamamia

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

24. apr 2010 13:31

@ mamamia, a se vama lahko pridružim (vsaj pri čakanju za vogalom ). Imam pa en fajn predlog: če bi recimo Stani pred vrati pustile en empirično dokazano dober šampanjček v kombinaciji s škatlo taboljš čokolade ... kaj misliš, bi bile bolj blizu uresničitvi želje? [pribor] Mojca

neznan uporabnik

24. apr 2010 14:46

Se mi zdi, ja, da je Zakon Korupcije še tanartabol ziher, hehe.. japaja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

24. apr 2010 15:59

mamaF je napisal/a:
@ mamamia, a se vama lahko pridružim (vsaj pri čakanju za vogalom ). Imam pa en fajn predlog: če bi recimo Stani pred vrati pustile en empirično dokazano dober šampanjček v kombinaciji s škatlo taboljš čokolade ... kaj misliš, bi bile bolj blizu uresničitvi želje? Mojca

 

Ja pa sveda, stana.r bi potem sčarala šampanjsko-čokoladno torto , me bi pa itak samo jedle in pile . Kaj češ lepšega? ?

Mamamia

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti