Zakon privlačnosti

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. apr 2010 21:47

Ah, če človek v knjigi prebere, da mora misliti tako in tako in razmišljati o tem-in-tem in pri tem po možnosti pozitivno, ker bo potem ziher uspelo, potem bo uspeh takšen kot je uspeh, ko gre nekdo prvič delat torto in potem je razočaran, ker ni taka, kot na fotkah od stane.r. Ni nič simpl in tudi samega sebe človek ne bo spoznal zgolj čez branje knjig - čeprav je tudi self-help literatura v eni fazi dobrodošel pripomoček. Vendelina jr.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

21. apr 2010 22:05

Žal, Vendy, moram demantirat oba odstavka: v prvem primerjava ni posrečena. Gre enostavno za magijsko tehniko ustvarjanja realnosti. Knjiga tipa Skrivnost, prej omenjene R. Byrne je kot popravljanje televizorja po principu: en strokovnjak je bratu mojega znanca povedal............

Drugi odstavek tudi ni resničen: zadeve so ponavadi simpl, le tehnike je treba poznati. Zdi se mi, da ni nič narobe s self-help literaturo.

ežoj

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. apr 2010 22:23

Whatever. Bom eno metaforno: Ko se človek uči jadranja, se mu zgodi tudi to, da mora pač v blagem vetru in mirnem morj držati krmilo. To je tisto, ko je blazno dolgočasno in se v ostalih razmerah vedno da na avtopilota, ampak da dobiš "čutiš pod prsti premike krmila ob vsakem valu" pač narediš svoj n-ur tudi v takem. Tako sem bila nekoč "srečna dobitnica" krmarjenja od Brača do Visa in več kot 4 vozlje vetra ni bilo (skratka, počasi do muke). In potem tako usmerjaš plovilo tako, da je kljun usmerjen točno na sredino nevidne črte med Visom in Biševim. Ker so premiki plovila in vode majhni, se človek pri tem malo poleni...in potem ti čez kaki dve minuti plovilo že malo skrene s smeri (gleda preveč na eno ali drugo stran). Sama to izkušnjo, da moraš biti ves čas "pri stvari", ker če se malo poleniš, se hitro izgubi smer in potem se izgubiš tako ali drugače, poskušam aplicirati v vsakdanjem življenju in so me pač izkušnje naučile, da kadarkoli sem bila malo lena v "držanju kursa", so se posledice hitro pojavile. Kavelj je pa v tem, da mora človek vedeti, kaj v resnici pomeni "držanje kursa" v njegovem življenju. Te definicije pa ni v knjigah. V knjigah so metode za oblikovanje definicije. Vendelina jr.

andrejcek  

član od: 3.11.2009

sporočila: 13

21. apr 2010 23:22

V uvodu sem napisal, da pričakujem izmenjavo vaših izkušenj o Zakonu privlačnosti. Od nekaterih, ki so se oglasili v forumu, pa so se na veliko razpisali, še nisem dobil povratnih informacij. Bi pa na hitro razčistil tisto o okultizmu. Zakon o privlačnosti ni nekakšna črna magija, je zakon ki deluje, če ga priznavamo ali pa ne. Zakaj pa se ni prej govorilo o tem? Znanstveniki so bili obsedeni s tem, da v naš materialni svet vnesejo zakone, ki urejajo naše vesolje. Od Kopernika do Einsteina. Kar dolgo je trajalo, da se je vse postavilo na pravo mesto. Šele kasneje smo začeli razmišljati še o naši miselni naravnanosti. Za primer, tudi Kopernika je cerkev preganjala in njegov zakon se je uveljavil šele čez čas. Pa Newtnov zakon in tako naprej. Nihče ne more preprečiti, da bi se vedenje širilo naprej. NIHČE!! Sedaj, ko smo v dobi informacij in se te širijo z nesluteno hitrostjo, se vedenje o Zakonu privlačnosti zelo hitro širi. Vendar to ni nekaj novega. Zakon privlačnosti je bil prisoten že veliko prej. Omenil bi še enega avtorja, ki mene osebno velikokrat inspirira, Og Mandino. Največji prodajalec na svetu, Največji čudež na svetu itd. Ko preberete kakšno njegovo knjigo boste tudi razumeli Zakon privlačnosti. Še en Slovenec je zelo dobro poznal osnove tega zakona: Martin Kojc je že okrog leta 1930 spisal knjigo, ki govori o tem zakonu. Torej je ta zakon obstajal že veliko prej. Naj na koncu napišem še kakšno svojo izkušnjo.Tista, ko sem si vizualiziral parkirno mesto je že nekdo omenjal.Rad bi napisal izkušnjo, kako sem premagal osamljenost s pomočjo Zakona privlačnosti. Do svojega tridesetega leta sem bil precej osamljen v svojem življenju. Ob Božiču sem čutil še posebno močno osamljenost. Zaželel sem si, da najdem svojo življenjsko partnerko. In v moje življenje so pričele prihajati ženske. Seveda se moje življenje ni v hipu spremenilo. Trajalo je nekaj let, da sva se našla z mojo bodočo ženo. Kako močna je bila odločitev, da ne bom več sam preživljal Božični večer je prisotna še zdaj in ko pomislim na tisti čas, spoznavam, da sem se takrat odločil, da vzamem življenje v svoje roke. Sami smo gospodarji svoje usode. andrejcek

HejHoj  

član od: 14.2.2008

sporočila: 135

22. apr 2010 6:52

andrejcek je napisal/a:
Bi pa na hitro razčistil tisto o okultizmu. Sedaj, ko smo v dobi informacij in se te širijo z nesluteno hitrostjo, se vedenje o Zakonu privlačnosti zelo hitro širi. Vendar to ni nekaj novega. Zakon privlačnosti je bil prisoten že veliko prej. Sami smo gospodarji svoje usode. andrejcek
Moram se oglasiti. Vedno mi je sumljivo, kadar bi kdo kaj rad na hitro razčistil. Nesluteno hitro širjenje informacij, ja, preverjenih in predvsem nepreverjenih je pa res značilnost dobe interneta. Tudi Newtonovi zakoni so prisotni od začetka sveta, a ne? Pravzaprav je Newton samo ubesedil obstoj zakonitosti. No ja, kakor kdaj..... se tudi sami odločimo, kdaj bomo svoje življenje končali?

neznan uporabnik

22. apr 2010 8:27

Odkar mi kljub želji po denarju, ki mi je že dobesedno gledala iz oči, ni uspelo zadeti na lotu neke spodobne vsote, jaz tega Zakona Privlačnosti (al kaj že?) ne šmirglam. Verjamem pa v zakon aktivnosti...takoj, ko sem dvignila rit in odšla vplačat tisti listek, je nekaj kapnilo japaja

neznan uporabnik

22. apr 2010 8:35

Drugač pa, Andrejček, vidim, da bi malo poklepetal.. Ja, dobim parking vedno ob vhodu. Ja, vedno je lepo vreme, kadar kam grem. Ja, zame pravijo, da mi vse "rata". So že naši staroselci povedali, da je vsak svoje sreče kovač, Grki so šli pa malce višje in so rekli, da je vsak samemu sebi Bog . Sicer sem pa na šnelkurz priročnike alergična. Itak šnelkurza ni. Začnemo ob rojstvu in končamo(?) ob smrti. Marsikdo si tudi izbere čas smrti. Od samomorilcev do tistih legendarnih partizanskih mam, ki so živele do dne, ko se je heroj vrnil domov.. Tole o smrti je zate, HejHoj. japaja Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 22. 2010 08:39

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

22. apr 2010 9:31

Zakon privlačnosti, magija kot pravi Ežoj, sama bi rekla manipulacija. Že v samem poimenovanju. Bi mi bilo ljubše princip, filozofija (ali karkoli drugega) privlačnosti. Ampak ljudi je treba prepričat, da kupijo knjigo. Ampak zakon se veliko bolje sliši, ker poznamo fizikalne zakone, pa poznamo zakon med žensko in moškim, pa poznamo pravne zakone... skratka same trdne strukture. Da ne govorim, kakšno močno konotacijo ima beseda ZAKON. Ko hočemo zelo močno potrditi naše strinjanje uporabljamo to besedo. Npr.: "Andrejček tale tema, ki si jo odprl, je zakon" Pa mladina tako pogosto uporablja besedno zvezo "Zakon stari!"In da ne naštevam naprej. Če bi govorili princip privlačnosti ali pa filozofija, bi dosti manj ljudi zastriglo z ušesi. Sicer pa v vsaki stvari je nekaj dobrega, in verjamem, da ta knjiga uporablja metdoe pozitivne manipulacije. Ljudje smo si različni, tako kot so si različne poti, ki si jih izbiramo v življenju. In s tega vidika je Zakon privlačnosti definitivno ena izmed možnih poti za doseganje ciljev. Vsak po svoje, zelo mi je bila všeč Ežojev pogled na to temo. Vilma

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. apr 2010 9:32

Košuta, tista knjiga Carla Sagana mi ni znana ( sicer poznam le unga Sagana astrofizika iz programa SETI, verjetno gre za drugega Sagana  ). Drugač, okultizam je vtkan v vsakdanje življenje, če to priznamo ali ne ( pa če nam je všeč ali ne ), pa če verjamemo ali ne. Sicer, vsak ima pravico, da ne verjame v kar hoče.

andrejček, " zakon privlačnosti " je magija, ali je črna ali bela je odvisno od uporabnika ( tako bi ti odgovoril kakšen okultist ).

Drugač, NIHČE ne more preprečiti (tudi ), da bi se širile neresnice in dezinformacije. Če nekdo v ta zakon ne verjame, za njega ne deluje in tvoje navdušenje je za njega razširjanje laži, dezinformacij............pa še prav ima, ker je osebno preveril in ugotovil............

ežoj

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

22. apr 2010 9:45

Ežoj, sem ti poslala ZS, da ne smetim. Je pa avtor astrofizik Sagan, ne gre za soimenjaka. Košuta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti