Shranjevanje torte

BLACKY30  

član od: 5.10.2008

sporočila: 246

tema odprta - 10. mar 2010 8:17 | ogledi: 3.214 | odgovori: 9

Pozdravljeni,

Konec meseca moram spečt dve torti za abrahama. sem hotela kar v pekaču iz pečice pečt, ker je veliko povabljenih. Zanima me, kako naj tako veliko torto potem spravim. če bo zunaj še hladno, jo bom dala ven na balkon, v hladilnik ne bo šla. Navadno jo spravim v plastični zvon, da je pokrita. Mislite, da se brez pokrivanja kaj osuši, če je dan prej narejena?

Hvala

BLACKY30

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

10. mar 2010 9:04

jaz bi jo pokrila, pa ne zaradi tega ker bi se lahko izsusila, ampak ker nikoli ne ves kateri nepovabljeni gosti se je bodo lotili LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

10. mar 2010 9:39

Okoli torte nekako pritrdi kakšne paličice  ali spodvit karton in potem na to rpitrdiš  alu ali prozorno folijo, tako se ne bo izsušila. Mamamia

mamamia

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

10. mar 2010 9:40

Odvisno iz česa je torta na vrhu. Če je prelita s čokolado, ali pa oblečena v tičino sploh ni problem. mislim, da bo tudi še dovolj hladno - dobro namreč kaže, tako, da ne bo problema. Če je pa smetana, pol je pa itak boljše, da se nardi zadnji dan ( samo na vrhu z smetano mislim). No jaz bi vseeno dala v kako škatlo ( vprašaj v kaki živilski trgovini, od kakega peciva, rogljičkov,...),pol pa prekriješ z papirjem in lepo "izoliraš", da ne pride res kak nenapovedan gost. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. mar 2010 10:39

BLACKY30 je napisal/a:
Navadno jo spravim v plastični zvon, da je pokrita. Mislite, da se brez pokrivanja kaj osuši, če je dan prej narejena?
Hvala

BLACKY30
Če se osuši? Hej, izhlapevanje na teh prostorih deluje in ker deluje, se čisto vse, kar pustiš en dan zunaj brez zaščite, osuši. Osuši se tudi s pokrovm, samo bistveno manj, ker pokrov zadrži hlape in zardi tega je prostor pod pokrovom bolj vlažen in torta obstane. Sušila se stvar ne bi samo v tropskem gozdu. Pa tudi, pokrov moraš imeti zaradi tega, da deluje kot zaščita za nedajbože situacije, da kakšna smet pade na torto. Vendelina jr.

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

10. mar 2010 11:11

Konec marca je lahko že zelo toplo, tako se ne zanašaj na mraz. Raje naredi dve običajni torti in ju spravi v hladilnik. Pokriti seveda. Noa

BLACKY30  

član od: 5.10.2008

sporočila: 246

10. mar 2010 14:16

hvala za odgovore. bom probal nekaj pogruntat, da bo ok. BLACKY30

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

10. mar 2010 15:47

Vendelina jr

Sušila se stvar ne bi samo v tropskem gozdu. Vendelina jr.

Pretiravaš, v vsakem okolju, ki je enako ali bolj vlažno od torte, se ta ne bo sušila. Fizikalni principi pač.

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

10. mar 2010 16:55

Vendelina jr. je napisal/a:
...Pa tudi, pokrov moraš imeti zaradi tega, da deluje kot zaščita za nedajbože situacije, da kakšna smet pade na torto. Vendelina jr.

Jaz bi bolj zaradi tega dala kakšno zaščito... Nam se je namreč zgodilo, da sem pozimi shranila torto na mizico, ki je na podstrešju - v dobri veri, da je na varnem. Kakšno uro za tem je moj najdražji prišel s podstrešja čisto rdeč, prestrašen, jecljajoč z besedami: "Jooooj, Silva,....! Joooj, kaj se mi je naredl`o! Joooj, torta....!" Sam bog si ga vedi, kaj je delal (ga tudi vprašala nisem), vendar še ga danes po petih letih, vsako leto ob istem času zafrkavam: "Ej, pa pazi, da se ne boš spet vsedel na torto..." On seveda trdi, da se ni vsedel na njo. Je pa po tolikih letih pač eden od štosov, ki ti ostanejo...

Torto sem takrat rešila tako, da sem jo malo obrezala, s smetano pa dodala "oblačke", tako, da je "Nodi" pač namesto hodil po travniku, lebdel med oblaki...

Kaj češ, moški pač.

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

10. mar 2010 18:32

Nekatere torte se lahko tudi zamrznejo. Morda je to rešitev. Migla

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti