Koliko vina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

24. feb 2010 9:27

Da ne bo izpadlo, da mi tako vsako nedeljo, daleč od tega. Je zdaj tako po nekaj mesecih naneslo.

Je pa seveda druga zagodba, ko družbo povabim na večerjo in je v ospredju kulinarična ponudba, takrat je sicer tudi veliko pozornosti namenjene vinu, a zgolj glede kombinacije s posameznimi jedmi, količine so seveda bistveno manjše.

Je menda tako izpadlo, da se ga mi samo nalivamo, hehe

Kakorkoli obračamo, tudi sama sem prepričana, da smo do alkohola še vedno preveč tolerantni. Saj veste, zakaj v Sloveniji ni bil sprejet zakon o 0,0 promila v izdihanem zraku? Zato, ker je na Štajerskem 0,2 že v zraku ....

 

Po kozarčkih torej ...

Mamamia

mamamia

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

24. feb 2010 11:18

Ravno prejšnji vikend smo spili 3 kozarčke na osebo po kosilu, ampak je prijalo. Drugače pa med tednom skoraj da ne pijem, med vikendi pa samo ob skupni večerji/kosilu, pa še to kozarček ali 2, več ne. Mi sploh ne paše piti zvečer vina, ker sem naslednje jutro vedno utrujena. Ne rečem,da bi imela mačka, ampak tudi po kozarčku se mi pozna. Glede količine mislim da je veliko odvisno od družbe. Če se takole zasediš, ješ, grickaš, sir, sadje .... pogovor se razvija, družba je fajn, se lahko pije počasi, na koncu pa ugotoviš, da je zmanjkalo buteljk. Zagotovo se ne počutiš pijano, a vendar si malo bolj sproščen in nikakor ne smeš za volan. To je tisto, kar mi jemljemo preveč zlahka. "Ah, po 2 kozarcih pa ja lahko vozim", a v resnici jih je bilo več. Ta stavek sem slišala že 1000x. V pitju vina ne vidim problem, dokler je kulturno in ne vsak dan, da ti ne preide v navado. Tako da mamamia, po tvojih izračunih sodeč ste se imeli res fajn in ostali na "nivoju" :) Gigi_84

korenckova  

član od: 14.10.2008

sporočila: 222

24. feb 2010 11:52

Mamamia, ne se sekirat. Ob druženju se dogaja, da se spije nekoliko več, kot se je pričakovalo. Tudi pri meni se je že kdaj zgodilo, da je v petih, šestih urah prijetne družbe stekel kak liter ali več na osebo, seveda ob hrani. Je pa tudi odvisno od dneva, počutja, kakšna je hrana zraven.... Tudi jaz imam navado, da vina ne mešam z nobeno drugo tekočino, tudi piva ne, pa zato vmes pijem navadno vodo. In nikoli ne vozim, če pijem. Pa tudi za kakega alkoholika se nimam, med tednom večinoma sploh ne spijem nič, pridejo pa dnevi, ko mi paše. Par let nazaj sem bila na zdravniškem pregledu s še dvema sodelavcama, ki sta oba v firmi znana alkoholika, tudi v službo hodita nakresana. In onadva sta na zdravnikovo vprašanje, če kaj pijeta, odgovorila, da nič. Jaz sem pošteno povedala, da spijem kaj in pri meni piše, da sem "občasni pivec", pri njiju pa, da sploh ne pijeta. Moje mnenje je, da je treba ohranit pravo mero, ne spravljati drugih v nevarnost, če si pa kdaj pa kdaj privoščimo malo več, pa tudi ni katastrofa, bolje to, kot pa kakšna pomirjevala ali antidepresivi korenckova

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

24. feb 2010 13:02

Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. feb 2010 13:03

Tule bom skrajno dolgočasna, ker je pač vsakemu vzorec, ki ga je prinesel od doma, najbližji. Recimo, na kosilu ob koncu delovnika je čisto okej kozarec vina. V ednini. Tudi familijarna sobotna in nedeljska kosila upoštevajo en kozarec vina ob hrani. Če se gremo kakšno družabnost (in potem ni vožnje nikamor) ob koncu dneva ali pa romantiko, se doda še kak kozarček več. Ampak moje najboljše zabave so se zgodile takrat, ko smo bili po kakih štirih, petih urah morda res na koncu drugega in začetku tretjega kozarca (in z organiziranim prevozom domov), ampak smeh nas je pa spremljal od samega začetka. To, da bi dva zmogla buteljko in se potem šla še romantiko - mi empirija pokaže, da je potem romantike hitro konec in spanec pobije vsak motiv proxy, vidim pri vas ste tozadevno bolj v formi Drugače pa meni nikoli niso potegnile osebe, ki menijo, da morajo spiti en kozarec, ker eden ni nobeden, pa potem še enega za korajžo in potem še ne vem kakšen razlog je bil tretji kozarec....potem je bilo ta oseba čez eno uro že zelo neprijetna, čez dve uri se je junačila "da sej js nism nč pjan", čez tri ure je pa zaspala na kakšnem stolu in pred tem še malo jokala nad svojo bridko usodo. In ki so imele naslednji dan totalno amnezijo, potem so se nekaj časa ogibale vseh znancev, čez dva meseca pa spet isto. Tudi mi niso nikoli potegnile osebe, ki potrebujejo "en kozarec" za pobiti tremo pred kakšno pomembno zadevo. Če ne zmoreš brez tega, potem se raje ne loti, prav? Tudi mi niso nikoli potegnile osebe, ki razumejo zabave (bodisi v kakšnem klubu, bodisi kje na obisku), kot možnosti, da se napijejo in "malo sprostijo ventile" - naj izvolijo malo športati in obiskati terapevta in bodo ventili okej. To make a long stroy shorter, ne potegnejo mi ljudje, ki mislijo, da jih alkohol dela pomembne in pogumne in zabavne. Kdor je zabaven, je to tudi ob vodi, kdor to ni, mu pa itak nič ne pomaga. Kdor ne zmore plesa na mizi trezen, ga tudi v alkoholiziranem stanju ne bo. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 24. 2010 13:05

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

24. feb 2010 13:23

Meni pa ne potegnejo ljudje ki nimajo jajc spiti ene buteljke ali dveh in ob tem ne imeti slabe vesti. Moje mnenje je, da imaš ti probleme z dojemanjem alkohola, Vendelina, ne pa ljudje kot si jih opisala. Tvoj post zveni precej klišejsko in prežvečeno, predvsem izgovarjanje na šport in zdravo življenje. Btw, "romantika" po parih buteljkah zna biti doživetje katerega brez njih ne doživiš. Tako da rimljanka, za moj okus je vaše početje še vedno veliko bolj zdravo kot zatiskanje oči pred alkoholom, zdrava pamet pa narekuje potem mere in pogostost takega početja. zzak1977 Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 24. 2010 13:24

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

24. feb 2010 13:30

zzak1977 je napisal/a:
Btw, "romantika" po parih buteljkah zna biti doživetje katerega brez njih ne doživiš. zzak1977 Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 24. 2010 13:24
Dej no, lepo te prosim , menda ne misliš, da smo vsi od včeraj? Romantika po parih buteljkah??? Če je romantično komu bruhat, potem že... Pa, če buteljka ni običajnih mer. Ognjič

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

24. feb 2010 13:41

Bruham po slabem vinu ali hrani. Če par spije dve buteljke ob kakem koncertu in romantični večerji, kar se razpotegne do zgodnjih jutranjih ur je potem sledi tudi logičen romantičen zaključek... zzak1977

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

24. feb 2010 13:50

Seveda, steklenica vina (govorim o steklenici, ker "butelje"...., ja, saj veste, kaj mislim) danes; steklenica naslednji teden ali mesec; steklenica in pol naslednje leto; dve steklenici čez dve leti...

In potem vse tiho je bilo...                    in se pri 50-ih dobite v centru za odvajanje od alkohola.

 

Pozdravček!     

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. feb 2010 13:52

Hja, kdor je pameten, upošteva, kdor ima pameti malo manj, se pa repenči. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti