Porodniško in starševsko nadomestilo

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

tema odprta - 22. feb 2010 17:45 | ogledi: 2.203 | odgovori: 1

Spoštovani,

Mogoče moje vprašanje ne spada ravno na kulinariko, vendar se tu najbolje počutim . In mogoče me bo katera izmed članica napotila na kateri primernejši forum za takšna vprašanja. Zagotovo je med nami tudi kakšna socialna delavka, oz. oseba, ki se spozna na te zadeve.

Rok poroda imam 24.04. 2010 - zaposlena sem za polovični delovni čas - 20 ur/teden. Ne plačujem si dodatnega pokojninskega zavarovanja. Pogodba o zaposlitvi se mi izteče 30.03. 2010, porodniški dopust nastopim 27.03. 2010.

Zanima me, ali se moram po izteku pogodbe vseeno prijaviti na zavod za zaposlovanje?

Koliko mi pripada porodniškega nadomestila oz. kasneje nadomestila za nego otroka? Na CSD mi je rekla, da toliko kolikor sem imela plače. Vendar po izračunih na spletnih straneh CSD Lj-Šiška mi pride precej manj. Kaj je merodajno?

Na CSD mi je rekla, da bom zavarovana samo za polovico (?). Kaj to pomeni, ker mi tudi sama ni znala razložiti.

Za vsa pojasnila se vam vnaprej najlepše zahvaljujem!

Moycaa

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

22. feb 2010 18:42

Imaš zs.

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti