Pečica miele ali...

menola  

član od: 30.8.2010

sporočila: 126

16. sep 2012 16:15

zanima me , če ima kdo pečico MIELE in če je vredna svojega denarja, enako pralni stroj ?

menola

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

16. sep 2012 16:22

menola je napisal/a:

zanima me , če ima kdo pečico MIELE in če je vredna svojega denarja, enako pralni stroj ?



menola

 

Če mene vprašaš, ne.

 

Vanja

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

16. sep 2012 16:27

Jaz nimam ne pečice ne pralnega stroja te znamke. Sem pa slišala nekatere, da je to edino kar bodo odslej kupovali, mene sicer zanima zakaj, ker imam s svojimi aparati zelo dobre izkušnje.

zeta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. sep 2012 16:27

Odvisno, katero pečico in kateri pralni stroj? In o kakšni ceni govoriš, tudi miele ima širok nabor modelov in cen.

Meni je bolj znamka pomemben nabor funkcij glede na to, koliko pečico upurabljam. Sama zato ne potrebujem kdo ve kako zahtevnih pečic, posledično tudi dragih ne. Mene na primer ne gane upravljanje pečice na daljavo ali kaj podobnega, zamik začetka pečenja ...  Enako je pri pralnem stroju - vem iz izkušenj katere programe najbolj pogosto uporabljam in temu primerno se ravnam pri nakupu novega. Mene ne ganejo stroji s 136 programi, 56 prikazanimi funkcijami na displayu in kaj vem kaj  še vse ponujajo, in doslej sem še vedno dobro izbrala.

Nikdar ne bom imela miele pomivalnega stroja, zaradi neverjetno slabih izkušenj z dvema - kakšne cirkuse smo imeli z njima, a mislim, da smo pač imeli smolo, kot jo je mel kdo drug s kako drugo znamko.

 

Zato kupuj predvsem glede na tvoje potrebe in želje, samo tako se ti bo povrnil vloženi denar.

mamamia

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

16. sep 2012 16:49

mamamia je napisal/a:

 

Meni je bolj znamka pomemben nabor funkcij glede na to, koliko pečico upurabljam. Sama zato ne potrebujem kdo ve kako zahtevnih pečic, posledično tudi dragih ne.


mamamia

Žal gre eno z drugim, draga pečico tudi peče bolje. Govorim čisto o osnovni peki zgoraj/spodaj naprimer. Moja je bila 200k sit, se mi zdi draga, ne uporabljam nobene dodatne funkcije in receptov ki so že naloženi. Peče pa neprimerno bolje kot pečice osnovnega razreda.

Commis débarrasseur

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. sep 2012 17:05

Ampak ni nujno, da je dotične znamke. Moja (ne)miele pečica je super in je ne zamenjam za nobeno drugo... Pri znamkah sem neobčutljiva, kot pravi mamamia, funkcije so važne...

Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. sep 2012 17:18

zza1977, za to, kar jaz potebujem, ne nameravam plačat dva ali več tisoč evrov za pečico katerekoli znamke, zveneče ali ne, da ne govorim o tistih za tri ali celo štiri tisoč evrov, ki so mi jih ponujali. Ne potrebujem vsega, kar ponujajo, in pika.

Tudi tiste, za katere sem se doslej odločala, so pekle dovolj dobro, da nisem imela pripomb, zgoraj in spodaj.  Sama pečico itak potrebujem le občasno za kak večji kos pečenke (morda dva krat na leto), za kakšno torto ali rolado, največ pa je v uporabi v decembrskem predprazničnem času času, ko pečem piškote. To je vse, za kar jo potrebujem. Za velike pekače in drugo posodo večjega premera pa je poponoma vseeno, ali so spravljenii v pečici za 500 ali tisti za 2500 evrov.

mamamia

menola  

član od: 30.8.2010

sporočila: 126

16. sep 2012 18:28

Gledam Miele ( H5681 BP9 nov tip pečice z veliko prednastavljenimi programi ( ki sami regulirajo, vklopij, izklopijo ...), kombinirana je s parno funkcijo, pirolizo( ki je zame zakon) in sicer zakaj? Ker bo na easy način lahko moj najstnik začel peči  in nam pripravil jedi , ko sem na delu. Ima tudi hitro funkcijo pogrevanja ... Sedaj imam Bosch pečico s pirolizo, ki mi dobro služi a jo bom prenesla v drugo kuhinjo. 

Pralni stroj pa imam Gorenje - star tri leta boljši njihove vrste , ki mi je preglasen in ker veliko perem brisače, le oznojenih ali praktično neumazanih oblačil  uporabljam v glavnem program jogging, ki je 45 min dolg medtem ko ima Miele ecologic več kratkih programov in glede na količino perila prilagodi pranje...

Zato sprašujem tiste, ki imajo izkušnje s temi aparati in ne tiste, ki imajo mnenje o tem in o ceni.

Za pomivalne Miele pa sem že  slišala od znanke, da ni bila zadovoljna in da ni izpolnil osnovnih pričakovanj, ona pa isto še od ene druge. 

menola

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

16. sep 2012 18:29

Saj ne govorim o pečicah za nekaj tisoč evrov, pravim da je ogromna razlika v peki med pečico za 400€ ali 800€. Miele tudi sam ne bi nikoli kupil.

7 let lavfa skoraj dnevno, pa še vedno deluje kot takrat ko je bila nova, moja mama ki razmišlja o vseh napravah na podoben način kot ti, je nekatere vmes menjala že nekajkrat. Tudi računica se podre. Verjamem pa da se najda kje kakšna vmes ki spodbija moje mnenje, ampak pred to sem uporabljal 3-4 po različnih stanovanjih in vse so bile veliko slabše.

Commis débarrasseur

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. sep 2012 19:48

menola, gorenjev pralni stroj ima precej prednastavlenih programov, tudi skrajšnaih (recimo na 40 stopinj ali na 60 lahko pereš skoraj dve uri ali pa dobrouro, kakor izbereš s posebnim nastavkom, pa kratko 17 minutno pranje, eko programi ...).

Aja, sem spregledala, da lahko odgovarjajo samo tisti, ki imajo izkušnje z miele, čeprav si to z boldanjem poudarila.  Oprosti, da sem zasmetila temo.

Ampak menola, prosim, a lahko zzaku kar tu odgvoorim?

zzak197, tu nekje smo, ja, do 800 evrov še dam za pečico, te pa imajo resnično še kakšno stvar več, kot jo potrebujem. In v svoji 30 letni samostojni kuharski karieri uporabljam zdaj tretjo. Ni tako hudo, ne, na deset let menjat?

 

uboga menola, kaj vse mora brat ...

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti