Ežojevo potovanje v čile (prej "dopust 2010")

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

28. feb 2010 8:42

Tudi jaz upam, da je z ežojem vse ok.

Pravkar sem zvedela, da je moj brat, ki je tudi v Čilu ok. Mislim, da bi sicer v ponedeljek moral priti domov. Zdaj pa še iščejo variante, kako.

Nena

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

28. feb 2010 15:53

Da ne boste preveč v skrbeh za Ežoja.  Kot so napisala dekleta, je na morju kar se potresa tiče najbolj varen.    Puerto Natales, kjer naj bi pristali in Punto Arenas, kamor gre z avtobusom  sta  po mojem merjenju zemljevida od Valparaisa oddaljena več kot 2.000 km. Tam doli nekje blizu repa kontinenta. Tam potresa morda niti čutili niso.

Ognjič, tisto modro črto moraš potegniti še krepko proti jugu - do tja približno, kjer se konča meja z Argentino.

Cila

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

28. feb 2010 17:45

Ežoj, upam, da boš čimprej med tistimi Slovenci, ki so se oglasili in sporočili, da je z njimi vse ok.

 

Mi smo pred nekaj leti na Kubi čakali hurikan,  z nahrbtnikom in načrtom za evakuacijo. Prikovani  pred televizorji opazovali, kako se oko hurikana pomika proti nam. K sreči se je vse dobro izteklo in  zdaj na to gledamo kot na izjemno doživetje in izkušnjo.

http://en.wikipedia.org/wiki/Hurricane_Charley 

 

 

barbara9

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8700

1. mar 2010 6:06

Nič novega, kaj?    

 

Pozdravček!

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

1. mar 2010 6:42

ezoj je napisal/a:
Torej: cilj: Puerto Natales, odhod ladje danes ob 16 00, vkrcanje ob 14 30, prihod v Pt. Natales v ponedeljek ob 11 ( ce bo vreme ), na ladji ni interneta. Od Pt.Natales do Punta Arenasa je cca 2 uri z avtobusom ezoj

 

Računajte še, da je Pt. Natales kar nekaj ur za nami!

Cila

beatrice  

član od: 18.11.2009

sporočila: 137

1. mar 2010 7:57

Prepričana sem, da je z ežojem vse v najlepšem redu. Meni osebno se je že dogajalo, da so domači trepetali zame ob poslušanju in branju novic o dogodkih v državah po katerih sem se klatila. Ob prihodu domov so me zasuli z vprašanji, meni pa nič ni bilo jasno o čem govorijo. Res pa je, da je tale potres kar močan in bo ežoj zanjo zagotovo slišal. Ob prvi prliki nam bo s kakšnega varnega kotička poslal sočno zgodbico v svojem stilu. Buena suerte, nuestro querido ezoj!!! Beatrice beatrice

neznan uporabnik

1. mar 2010 8:20

In iz Punta Arenasa gre potem kam? Me bolj skrbi, kako bo nazaj prišel. In upam, da ima denarja dovolj za morebitno spremembo plana. No, Ežoj, zdaj pa res že komaj čakam(o), da se javiš! japaja

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

1. mar 2010 8:38

Iz Punta Arenasa naj bi šel nazaj v Santiago z letalom in ima karto rezervirano, če sem ga prav razumela. Odhod domov ima planiran 11. marca...držim pesti, da usposobijo letališča in se vse srečno izide. Ognjič

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

1. mar 2010 8:47

Moji prijatelji iz Santiaga pravijo, da imajo strašne težave s komunikacijo, povezavami, telefonijo... ni nujno, da bo ežoj kar tako prišel do cybercafeja. Poiskati si mora tudi prenočišče.

Tudi meni so že spremenili odhod letala in vlaka zaradi hudih poplav, hkrati so organizirali brezplačna prenočišča ter alternativni prevoz brez dodatnih stroškov. Brez skrbi, ežoj je iznajdljiv in se bo znašel. V Santiagu je tudi veleposlaništvo, kamor se lahko zateče.

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti