Foie gras

neznan uporabnik

10. feb 2010 21:48

Po tem smo znani japaja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. feb 2010 22:41

no, zdej pa res ne razumem. očitno tudi nekdo drug briše sporočila.. bil je objavljen en link do videa kako ravnajo z gosmi namenjenimi za foie gras. in bil je tudi moj komentar. sedaj pa ničesar več ni. oprostite če je bil off topic. samo bolj kot ne je cema tema off topic? bannanna_v_slo ;)

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

10. feb 2010 22:42

Zbrisano je, kar pač ne sodi v to temo. Ne vidim potrebe, da se tu razvije debata o hranjenju gosi, zato je pač zbrisan zapis in vsi tisti, ki se nanj vežejo.

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

11. feb 2010 5:58

Oprostite, mogoče se malo motim, ampak kar 12 prispevkov ne odgovarja na vprašanje avtorice tega foruma. Kolikor se jaz na to spoznam, je bil samo en odgovor na zastavljeno vprašanje, vse ostalo sama slava in razpravljanje kaj paše v forum in kaj ne, vključno z mojim prispevkom. Mogoče je krivo vreme, ampak danes sem res malo žleht - se pa vsem "okrcanim" globoko opravičujem in želim lep dan. tedyka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

11. feb 2010 7:37

Jaz tudi ne razumem, zakaj lahko razpravljamo o sajenju topinamburja, je pa narobe, če ljudstvo vidi, kako nastane surovina za foie gras (se pravi: na silo bolezensko povečana jetra). Po moje to kar lepo spada h kuharski izobrazbi. Lep dan, pa uspešno kidanje, Sonja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

11. feb 2010 8:48

Ta video pa tudi mene zanima. Vem, da se jetra povečajo zaradi prekomernega pitja alkohola, da se pa zaradi ene trave oz. kot pravi Ežoj, regrata pa še nisem slišal. Naj mi to kdo razloži, prosim. BTW, do regrata še dolgo ne bomo prišli, pri nas v osrednji Sloveniji je snega za znoret veliko. hedonist

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

11. feb 2010 8:51

hedonist, saj ga lahko na youtubu poiščeš in si ga ogledaš. Ognjič

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. feb 2010 9:23

Mene je zbodlo edino to, da nekdo sprašuje o gosjih jetrih, drug pa omenja gosjo pašteto ...

Jeter ne maram, pašteto pa zelo ....

 

Mamamia

 

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. feb 2010 9:23

Tale "mastna jetra" prodajajo na gurmanski kotičkih v sosedovih hipermarketih. Francozi jih pripravljajo na različne načine (za kakšno bolj praznično obedovanje), receptov je kot solate, človek poskusi nekaj različic (s pomarančo in s pikantno gorčico) in potem si na nek način pove, da drobovina ravno ni dietetična in da k boljšemu počutju ne pomaga in da je veliko prehrambenih produktov iz Francije, ki dajo več haska. Še največ koristi pri teh jetrih daje tista pesmica, s katero tisti, ki se učijo francoščine, trenirajo svoje razumevanje in se začne takole: C'etait une fois que j'etais en Foix pour acheter la foie (Enkrat sem v Foixu kupoval jetra...) Vendelina jr.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

11. feb 2010 11:29

linki do videov so v temi mučenje živali.. bannanna_v_slo ;)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti