Ekološki nadomestki čistil

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

9. feb 2010 9:24

Atina je napisal/a:

Coca cola vsebuje orto-fosforno kislino - natanko enako učinkovino, kot recimo Cillit. Samo za razmislek. Zato, ker jo (lahko) pijemo, še ni ekološka.

Atina
Tudi človek (in večina živih bitij vobče) vsebuje precejšnjo količino fosforne kisline(fosfatni ion v celicah deluje kot pufer, poleg tega je pa še ena glavnih "valut" v energetskih procesih žive celice). Kaj fosforno, celo solno kislino (pH vsebine želodca prav na račun HCl lahko doseže vrednosti pod 2...). lp, proxima

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

9. feb 2010 9:32

elaphus je napisal/a:

.....................................................

.....................................................

Tisto pa, da je treba krožnik iz pomivalca 24x oprati v vodi, da ni več sledov praška - kaj pomeni, oprati??? Splakniti? Zdrgniti z gobo? Zdrgniti s praškom?  In zakaj ravno 24x? Zakaj recimo ne 23x ali 25x? A je 24 kakšna magična številka, za katero do sedaj (na žalost) še nisem slišala?

.........................................................

.......................................................

cervus

Vidim jaz, nič ti ne razumeš! 24 mora bit. ne 23 in ne 25 ( to bi poremetilo energetske meridijane, ki se pretakajo....... ). 12 je ducat in 24 je 2x12. A zdej razumeš?

Ajmar, pazi mal kako pišeš ( suha oblika koncentriranega klora ), kakšnega kemika lahko kap trofne......

ežoj

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

9. feb 2010 9:40

proxima je napisal/a:
Atina je napisal/a:

Coca cola vsebuje orto-fosforno kislino - natanko enako učinkovino, kot recimo Cillit. Samo za razmislek. Zato, ker jo (lahko) pijemo, še ni ekološka.

Atina
Tudi človek (in večina živih bitij vobče) vsebuje precejšnjo količino fosforne kisline(fosfatni ion v celicah deluje kot pufer, poleg tega je pa še ena glavnih "valut" v energetskih procesih žive celice). Kaj fosforno, celo solno kislino (pH vsebine želodca prav na račun HCl lahko doseže vrednosti pod 2...). lp, proxima
A pol sem jaz tempirana ekološka bomba A tiste kisline se da kako prestrežt in domače uporabljat? Ognjič

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

9. feb 2010 10:42

Ognjič je napisal/a:
A pol sem jaz tempirana ekološka bomba A tiste kisline se da kako prestrežt in domače uporabljat? Ognjič
Vsekakor ne tako, da bi se dalo napisat "no animals were harmed during the production"...:))) lp, proxima

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

9. feb 2010 11:47

Uporabi solno kislino (HCl), kupiš lahko v trgovinah s tehnično robo

Drejček

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

9. feb 2010 12:00

Solno kislino se da tudi kupiti v Eurospinu, prav tako tudi amoniak in natrijev bikarbonat (zadnjega pri moki, pecilnih praskih in podobnemu, HCl in amoniak pa pri cistilih). lp, proxima

ajmar  

član od: 7.12.2009

sporočila: 142

9. feb 2010 12:11

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Ajmar, prvi pomivalni stroj sem imela pred 24imi leti. Po moje bi morala biti vsa moja mala družinica že dolgo 6 čevljev pod zemljo, če bi res pojedli toliko praška! Jaz pri vsem raje uporabim malo zdrave pameti. Po mojih opazovanjih je posoda iz pomivalca dosti bolj čista, kot tista, ki je na roke pomita.

Kako dobro ali slabo je izprana posoda iz pomivalca lahko čisto enostavno preizkusimo...z jezikom.  Enostavno poliži krožnik.  Jezik bo zagotovo zaznal okus po prašku.

Rada bi vedela, koliko časa je treba posodo namakati v koka koli, preden vse zažgane ali prismojene zadeve odstopijo. Ko se mi naslednjič kaj pošteno prismodi, bom v posodo nalila koka kolo in poročala o rezultatu. Sem pač nejeverni Tomaž. In ponosna na to!

 

Vanja

amelie3

ajmar  

član od: 7.12.2009

sporočila: 142

9. feb 2010 12:13

Vanja čistila so v 24 letih naredila kar dolgo pot, in vedno bolj so agresivna. Saj lahko vsak pere naprej kot je do sedaj, to je pač stvar odločitve vsakega posebej. Kaj je pa zdaj zdrava pamet, o tem bi se pa dalo razpravljat.

amelie3

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

9. feb 2010 12:15

proxima je napisal/a:
Atina je napisal/a:

Coca cola vsebuje orto-fosforno kislino - natanko enako učinkovino, kot recimo Cillit. Samo za razmislek. Zato, ker jo (lahko) pijemo, še ni ekološka.

Atina

Tudi človek (in večina živih bitij vobče) vsebuje precejšnjo količino fosforne kisline(fosfatni ion v celicah deluje kot pufer, poleg tega je pa še ena glavnih "valut" v energetskih procesih žive celice). Kaj fosforno, celo solno kislino (pH vsebine želodca prav na račun HCl lahko doseže vrednosti pod 2...).lp, proxima

Vem, vem, a kar se čiščenja tiče, jaz teh kislin vseeno ne bi imenovala 'ekološke'.

Atina

ajmar  

član od: 7.12.2009

sporočila: 142

9. feb 2010 12:30

Ajmar, pazi mal kako pišeš ( suha oblika koncentriranega klora ), kakšnega kemika lahko kap trofne......

ežoj[/citat]

amelie3

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti