Ekološki nadomestki čistil

IvoC  

član od: 7.2.2010

sporočila: 5

12. feb 2010 9:56

ajmar je napisal/a:

Za čiščenje WC školjke: pločevinko Coca-Cole zlijte v školjko, pustite eno uro in izperite z vodo. Citronska kislina v Coca-Coli bo očistila madeže vodnega kamna.Za odstranjevanje rjastih madežev z avtomobila: zmečkano alu-folijo namočite v Coca-Colo in madež zdrgnite.Korozivni madeži na avtomobilskem akumulatorju: Pločevinko Coca-Cole zlijte preko akumulatorskih baterij in korozija bo izginila.Vse rjaste madeže boste očistili s krpo, namočeno v Coca-Colo, ki jo za nekaj minut položite na madež.Odstranjevanje mastnih madežev: s Coca-Colo namočite oblačila, dodate detergent in operete v stroju. Coca Cola bo pomagala odstraniti mastne madeže.Če se v avtu rosijo stekla, jih premažete s Coca Colo.(citirano kača)

amelie3
Križan Jezus, a je Coca-Cola primerna tudi za pitje? IvoC

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

14. feb 2010 14:35

Kot obljubljeno:

  • Čaše, steklenice, ki so postale motne od apna, ki je v vodi, čistimo s kisom. Če ne pomaga, vzamemo solno kislino.
  • Prevelikega zamaška iz plutovine ne obrezujemo, temveč izrežemo zagozdo. Pa bo šel v steklenico. Zamašek ne bo prepuščal vode, če ga vtaknemo za nekaj minut v olje.
  • Verižice, zlate in srebrne, čistimo s pepelom cigar.
  • Ščetka za obleko potrebuje od časa do časa kopel v bencinu.
  • Srebrne žlice in srebrnina sploh, ke je postala motna, spada v skledo - preko vsega zlijemo toplo krompirjevo vodo. Čudež.
  • Mastni madeži na dokumentih in papirjih sploh - vata, namočena v bencin - pa smo uredili.

Vir: Kar po domače, Osip Šest & Simon Preprost, Mohorjeva Družba v Celju, 1994, str. 173, 174

Drejček

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

14. feb 2010 15:45

IvoC je napisal/a:

Križan Jezus, a je Coca-Cola primerna tudi za pitje?

IvoC

Ne!

ežoj

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. feb 2010 20:17

kotliček za zavretje vode sama najlažje očistim z alkoholnim kisom. kotliček napolnim z vodo in vanj vlijem nekaj kisa, pogrejem in ves kamen izgine! bannanna_v_slo ;)

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

17. feb 2010 20:01

pri nas imamo tudi izredno trdo vodo, zato pri vsakem pranju perila nalijem v posodico tudi malo kisa, pa naj bo to k prašku ali v prostor za mehčalec. Ko čistim filter stroja, ni ne duha ne sluha o vodnem kamnu, da ne govorim kako je bilo včasih, o grelcu, tisti, ki so v reklami za tisto čistilo zgledajo kot novi proti mojemu staremu stroju. Saj skoraj ne moreš verjet, koliko se ga lahko nabere. anitram1

Miro  

član od: 6.9.2007

sporočila: 40

18. feb 2010 14:15

No, vsi dosedanji komentarji so v glavnem v stilu: zamenjajmo kemikalije za druge kemikalije. O ekološkosti nekaterih pa so mnenja deljena. Vinska kislina je na spisku E-jev in kup ljudi ne proba hrane če vidi kakšen E na spisku sestavin. Najbolj ekološko pa je čiščenje z vodo in pripomočki, kot je npr. že omenjeni pesek. Za raznorazna čiščenja trdih površin se odlično obnese Wipe it gobica. Za čiščenje oljnatih stvari (ja tudi posode po pečenki) pa krpa Celo in hladna voda. Miro

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

18. feb 2010 14:50

Miro, tole CELO krpico si moram ob priliki ogledat v živo.  Doma imam eno, na videz čisto podobno, reče se ji AKWA, ampak ta mi je bila prodana za umivanje brez šamponov  in posebej poudarjeno, da ne razmaščuje kože. Ja, pa to so mi tudi rekli, da z njo lahko pomivam posodo, ampak nisem niti poskusila, ker imamo samo eno.  Po zunanjem izgledu sodeč (preverila na Googlu) bi vseeno znalo iti za eno in isto reč.

Drugače pa za čiščenje največ uporabljam originalno krpico iz mikrovlaken ter vodo in alkoholni kis.

Cila

TUMAAVGUST  

član od: 2.9.2009

sporočila: 120

26. avg 2011 14:29

Jaz sem dobila sodo Blues BICARBONATO DI SODIO - purissimo na sprednji strani je naslikano razno sadje in zelenjava, na zadnji strani pa še pralni stroj, hladilnik, bana in pa sadje iz prve strani.Nič pa ne piše o čiščenju, v bani za sprostitev, hladilnik za vonj, sadje in zelenjavo oprati  v sodi, pralni stroj- odstranjuje vodni kamen.

Ta soda najbrš ni za čiščenje, ker ko sem posula po pomivalnem koritu ni bilo nič drugače, kot prej. Zato bom morala poiskati drugje pravo sodo. če bom hotela z njo čistiti.

TUMAAVGUST

neznan uporabnik

26. avg 2011 16:31

Za vse lahko vzameš kis. To razredčiš nekak 1-3. Al pa limono ožmeš pa zliješ na krpico in zdrgneš.

 

Me pa zanima ono, da kis vlijete v kotliček wc in pol segrejete. A majo po novem kotlički wc kako gretje al kak?

 

Bom hvaležen za pojasnilo.

 

Multivitamin

multivitamin

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

26. avg 2011 16:47

Kotliček za zavretje vode, je napisala banana - to je tak električni vrč, kjer segrevaš vodo. Kje si ti našel wc?

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti