Ekološki nadomestki čistil

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. feb 2010 12:19

jaz velike "packe" sode vzamem v eurospinu. res so "đabe". hahah. mislim da je notri ene 200-300 gramov, se ne spomnim, in stanejo evro ali nekaj takega.. bannanna_v_slo ;)

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. feb 2010 12:21

aja, drejček mogoče je ne najdeš ker nima ravno tipične embalaže. je v kartonasti škatli v obliki kvadra, prevladuje modra barva, gor so pa slike zelenjave in sadja. vprašaj prodajalko drugače pa super tema! bannanna_v_slo ;)

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

8. feb 2010 12:48

Lizzie, to je to, samo ceno na kg poglej ...

OK, bannanna, najlepša hvala, bom naslednjič res vprašal; jako čudno bi bilo, da je ne bi imeli (Italijani), v Cooperativi pa ...

LP

Drejček

ajmar  

član od: 7.12.2009

sporočila: 142

8. feb 2010 17:13

Super Drejček, tulka razpredelnica bo pa tudi super. Za hitro iskanje in za vse, ki bi radi nekaj naredili zase in za okolje. Jaz sem doma vsa čistila zamenjala za ekološka (posebna polica, sicer zelo skrita in majhna v HM).

 

amelie3

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

8. feb 2010 17:56

Ja, to sodo poznam, sem mislila, da gre za kaj drugega. Sicer pa jo v Italiji gospodinje na veliko uporabljajo za pranje sadja in zelenjave, baje gredo pesticidi in ostala svinjarija hitreje stran. Tudi zato je v Italiji soda poceni.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. feb 2010 18:18

Sama sebi sem hotela dokazati, da coca cola ne odtrani mastnih madežev! In imela prav, kaj pa drugega. Masten madež sem namočila in oprala po navodilu s prve strani. Madež je ostal. Zdaj gre krilo iz raztegljivega bombaža še enkrat v pralni stroj, madež sem pa premazala s tekočino za ročno pomivanje posode.

Če se mi kakšna hrana pošeno zažge, dam v posodo nekaj vode, pralni prašek in pustim vreti par minut.

 

Vanja

ajmar  

član od: 7.12.2009

sporočila: 142

8. feb 2010 18:33

Vanja, seveda, tako je delala in še dela moja mama. Jaz sem hotela samo alternativo, bolj ekološko. Če dam prašek v zažgano posodo imam pa potem predsodek, kdaj je dovolj spran, da ga lahko normalno uporabljam in da ne bom jedla praška.

Zadnjič sem gledala neko oddajo, da je treba krožnik, ki ga vzamemo iz pomivalnega stroja, 24 krat oprati v topli vodi, da izginejo sledi pomivalnega praška (pa je vseeno verjetno bolj primeren kot prašek). Obstaja pa seveda tudi ekološka varianta.

amelie3

ajmar  

član od: 7.12.2009

sporočila: 142

8. feb 2010 18:34

Še tole, kaj je manj škodljivo prašek v lonuc kjer kuhamo ali Coca Cola. Včasih je prav, da razmislimo in izberemo manjše zlo.

amelie3

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. feb 2010 18:59

Ajmar, prvi pomivalni stroj sem imela pred 24imi leti. Po moje bi morala biti vsa moja mala družinica že dolgo 6 čevljev pod zemljo, če bi res pojedli toliko praška! Jaz pri vsem raje uporabim malo zdrave pameti. Po mojih opazovanjih je posoda iz pomivalca dosti bolj čista, kot tista, ki je na roke pomita.

Kako dobro ali slabo je izprana posoda iz pomivalca lahko čisto enostavno preizkusimo...z jezikom.  Enostavno poliži krožnik.  Jezik bo zagotovo zaznal okus po prašku.

Rada bi vedela, koliko časa je treba posodo namakati v koka koli, preden vse zažgane ali prismojene zadeve odstopijo. Ko se mi naslednjič kaj pošteno prismodi, bom v posodo nalila koka kolo in poročala o rezultatu. Sem pač nejeverni Tomaž. In ponosna na to!

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti