Koliko brisač?

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

18. jan 2010 18:55

Mene pa bolj zanima, kako pogosto bi prali brisače, če bi jih prali na roke ali ob mrzlem potoku... Če pomislim na mojo nekdanjo "šefico", ki je cel teden hodila v eni bluzi, četudi je bila vsa obrobljena od pudra - ona bi verjetno prala oz. samo splakovala brisačo enkrat na mesec

kača

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

18. jan 2010 18:57

Ne morem, da ne bi malo .....

Če združim odgovore od spodaj omenjenega linka in odgovore pod to temo, ne gre brez, da ne mi "orgi" potegnilo na smeh.

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2011

Pa, da ne bom jaz tista, ki gre vedno iz teme, lahko povem,  da mi ne uspe kontrolirati , kdaj kdo zamenja brisačo, in tudi ne na koliko jih perem. Enkrat tako, drugič drugače.

Mi niti na misel ne pride, da bi stala za vsakem in gledala kaj dela z njo. Ko se   nabere cunj glede na barvo in temperaturo pranja jih operem.

lp

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

18. jan 2010 19:00

Se popolnoma srtinjam. Ne da bi koga kritizirala, vsak pač dela kar mu paše, vendar bodimo malo bolj šparovni pri vodi, prosim. Jaz menjam brisače enkrat na teden. Tiste, ki jih rabimo za tuširanje se posušijo na radiatorjih. Razen poleti, jih menjam dvakrat ali celo večkrat , smo s kmetov doma. Se še spomnite da smo se pod Jugoslavijo kopali enkrat na teden ?? banana130

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

18. jan 2010 19:03

rimljanka je napisal/a:

Ne morem, da ne bi pomislila, kaj bi ta hip mnogi dali, da bi imeli vedro pitne vode..........................

zadela si žebljico na glavico ;) bannanna_v_slo ;)

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

18. jan 2010 19:19

Pri nas sploh ni važno kolikokrat menjam brisače, najbolj važno je, da vsi otroci dobijo TANAAAAJTAVEČJO brisačo in, da jih ati na glavo obrnjene nese ven iz kopalnice v sobo, brisača pristane vsepovsod, od tega, da se zaviti v njo plazijo po tleh, ker so ugotovili, da so gosenice, včasih iz njih nastane indijanski šotor, parkrat pa se je sine s pomočjo brisače spremenil v supermena.

Če mi uspe vse brisače najti jih posušim, pa so dobre še par  dni, itak so v brisačo zaviti celih 10 sekund kolikor traja pot iz kopalnice v sobo, potem pa nagi skačejo po sobi in se izogibajo "tečne babnice", ki jih sekira, da se morajo oblečt, pa it jest, pa zobe umit, pa pravljico poslušat, pa spat it, ker je treba zgodi vstat.

Če bi jih vsak dan menjavala, pa potem lahko skoz pralni straj matram. Sam ne mi rečt, da jih še likate???

jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

18. jan 2010 19:20

Aja večkrat pa prakticiramo kopalni plašček tudi tiste posušim in jih menjam po potrebi.

jade

emina  

član od: 15.10.2006

sporočila: 126

18. jan 2010 21:09

banana130 je napisal/a:
Se še spomnite da smo se pod Jugoslavijo kopali enkrat na teden ?? banana130
Heheeh prav res lp!

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

18. jan 2010 22:55

Ja saj konec koncev se z brisačo obrišemo, ko smo umiti oz. čisti, a ne?

No ja, ne rečem, če se brisača kljub temu umaže, gre v pranje. Da pa bi jo prali kar tako, za vsak slučaj po vsaki uporabi, mi pa še ni prišlo na misel.

Pri nas pač brisače standardno visijo na radiatorju in se sproti sušijo. Ko se katera umaže, gre v stroj. Pa ločena za telo in obraz, jasno.

Nasja

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

19. jan 2010 0:08

rimljanka je napisal/a:

Ne morem, da ne bi pomislila, kaj bi ta hip mnogi dali, da bi imeli vedro pitne vode..........................

Jaz sem pa na nekaj bolj khmmm ... žgečkljivega  pomislila - če je nemarno brisati "spodnji del" čistega, okopanega telesa z brisačo za "zgornji del", in dva dni zaporedoma svoje lastne okopane "dele" z isto brisačo, kako gre potem v postelji v stiku z drugim (tudi čistim) telesom, kadar se "zgornji" in "spodnji" del zamenjata?

Ne bom več dražila, obljubim, le nocoj mi gre nekako vse na hec.

Mojca

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

19. jan 2010 0:27

MamaF, nisi samo ti na to pomislila :)) RadaJem

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti