Cena" lepote"

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. jan 2010 9:53

[citat=--Atina--]

[citat=--elaphus--]

[citat=--mizarka--]

Imam pa sitk za pod pazduho -redno vsakič po tuširanju- približno enkrat na teden

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/[/citat]

Enkrat na teden tuširanje????

lp

cervus [/citat]

Elaphus, pa kaj je to čudno, a ti se ne tako pogosto?

Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 04. 2010 08:35[/citat]

 

Ma, Atina, pa si me dobila - vsako leto 1. januarja, čeprav Ferdo Godina pravi: Na novo leto se ne smeš umiti!

lp

cervus

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

4. jan 2010 10:36

Dokler je make up v funkciji, da poudari tiso, kar je že itak lepo, in malce prikrije kakšno napakaico, sem z vsemi štirimi za uporabo ličil.

 

Naraven videz in neurejenost sta dva različna pojma. Sem pa prepričana, da lepemu naravnemu videzu kak poudarek nič ne škodi, prej nasprotno.

In kot sicer na vseh področjih je pravšnja mera tisto, kar najbolj šteje, nas pa različne izkušnje in prepričanja pripeljejo so spoznanja, kaj nam najbolj odgovarja. Ker se med seboj zelo razlikujemo.

In dokler se jaz urejam zase, in ne za moškega, me bo tako lepo urejeno in z make upom opazil tudi kak moški, pa ne zaradi make upa ampak zaradi tega, ker izžarevam zadovoljstvo.

 

Mamamia

 

 

 

 

 

 

mamamia

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

4. jan 2010 11:00

Mamamia je res lepo zapisala. Se strinjam in dodajam, da mi "hvalabogu" ni žal denarja zase, niti da si kaj privošćim, kaj lepega kupim niti da trošim na kozmetiki oz. sredstvih za nego sebe. Ker če mi je že tole telo dano in se povrh vsega še dobro počutim v njem, ga je vredno negovati! Ja komu boš pa kaj privoščil, če ne najprej sebi! Pred kratkim sem poslušala en dober intervju z Louis Hay (npr. "Telo je tvoje" je eno od njenih del). In je rekla: Vsako jutro se poglej v ogledalo in si reci, da se imaš rad. Zveni "blesavo" in težko se je navaditi, a je neverjetno močno! In če se imaš rad, potem boš tudi menda privoščil sebi. Jasz hodim 1x mesečno h kozmetičarki, vmes pa porabim še kar nekaj zase. Pa bi težko ocenila. Imam ogromno različnih krem in po občutku uporabljam enkrat bolj vlažilno, drugič hranljivo, tretjič mastno itd...

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

4. jan 2010 11:04

Po mojem je se najvec odvisno od matere narave, ki ti je dala določen tip kolagena ali pa ne, in religioznega izogibanja ultravijoličnemu sevanju (ki ti taisti kolagen zj*** v nekaj letih) - torej nočem biti zdrava in zagorela, ampak bleda in zanimiva (če je treba, tudi s pudrom z obilnim UV filtrom ali s slamnikom tipa Joan Collins iz Dinastije). Poleg tega pa seveda veliko naredi: * telovadba (Madonna nima take postave zaradi plastičnih kirurgov ali carskih rezov, ampak zato, ker preživi 8 ur dnevno v telovadnici, osebni trener gor ali dol :)); ko bom jaz v penziji, ce jo bom docakala, bom tudi :)))) * voda, voda in še enkrat voda - od znotraj, vsak dan, najmanj en liter vsakih 8 ur, v poostrenih klimatskih razmerah pa še več; * hormonski status. Nekaj zaključnih fasadnih del in slikopleskarstva vsekakor izboljša videz, priznati pa moram, da se v zadnjih letih počutim nekoliko za cajtom, ko gledam jatice najstnic, ki jih ne morem lociti med sabo, ker imajo vse na isti nacin populjene obrvi in pobarvane lase (na tej strani meje z Italijo so vse rdeče, sicer v različnih odtenkih, na drugi pa vse sajasto črne). Pa zavedati se je treba, da NVidia z dovolj visoko številko dela čudeže - namrec v reklamah. lp, proxima

neznan uporabnik

4. jan 2010 11:04

[citat=--ežoj, Ko vidiš žensko vso nafarbano, lahko takoj sklepaš tudi kaj o njenem intelektualnem nivoju, no vsaj nekateri ( ocenjevalci ).

Kaj si lahko misliš o ženski, ki, ko se zjutraj vstane, takoj pomisli kako se bo nafarbala, pa cucka peljat s*at in scat. Intelektualni nivo, da te kap.

Komu paše, pa kar naj, me nič ne moti, sam ne prodajat nobene visoke filozofije o tem.

ežoj[/citat IQ morda res nimamo vsi kot Ežoj, ampak s "farbanjem" se nam nič ne zmanjša (pa tudi nepofarbane nimajo avtomatsko višjega). ajda66

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

4. jan 2010 11:15

Elaphus, saj sem vedela, samo za datum nisem bila ziher

Atina

Majolčica  

član od: 2.2.2008

sporočila: 98

4. jan 2010 11:19

In dokler se jaz urejam zase, in ne za moškega, me bo tako lepo urejeno in z make upom opazil tudi kak moški, pa ne zaradi make upa ampak zaradi tega, ker izžarevam zadovoljstvo. mamamia[/citat] Pod tole se pa podpišem 120%... Vedno sem bila načela, da se urejam zase in za svoje zadovoljstvo. In moški to opazijo. In jih ne moti tudi če je kakšna kila preveč ali pa kaj drugega... Če je ženska urejena s pomočjo kozmetike (dekorativne in druge) ali brez nje, to sploh ni važno...pomembno je, da je samozavestna in da se v svoji koži dobro počuti. Drugače pa sama opažam, ko obiščem prijateljice, da imam manj kozmetike kot povprečna ženska. Pa uporabljam dekorativno in ostalo kozmetiko. 1 puder in maskaro na pol leta, nekaj senčil, dva laka za nohte na leto, 2 parfuma na leto, 1 dnevna in 1 nočna krema za obraz, mleko za obraz in telo...mogoče par sto € na leto?! Več sigurno ne....

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

4. jan 2010 11:29

Ah, Ežoj ga je malo biksnil tule. Dejstvo je, da je zelo malo ženska na svetu, ki si lahko privoščijo "naraven videz". To so ženske, ki so res lepe, ki imajo lepo zagorelo kožo, prekrasne obrvi, trepalnice, skratka, da tudi brez mejkapa izgledajo zanimive. Vse ostale smo pač take, da moramo svoje najlepše poteze na obrazu ustrezno poudariti. Vse v mejah normale. Tako da mislim, da tale teorija o inteligentnem nivoju ne zdrži. Poglejte nemško Angelco. Dokler ni bila kanclerka je bila ena siva miš, ko je prišla na položaj, je dobila en makeover in poglejte jo sedaj. Kaj naredi malo pudra, rdečila in maskare. Pa seveda en dober frizer :) Tako da Ežoj, bi se dala razviti debata o tem, da je tvoja teorija ravno obratna, kot si napisal :) Gigi_84

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. jan 2010 11:43

Gigi_84 je napisal/a:
Poglejte nemško Angelco. Dokler ni bila kanclerka je bila ena siva miš, ko je prišla na položaj, je dobila en makeover in poglejte jo sedaj. Kaj naredi malo pudra, rdečila in maskare. Pa seveda en dober frizer :) Gigi_84
Če bi Angelca poslušala moje nasvete o tem, kakšne kostime naj nosi, bi se Nemčija že prej pobrala iz recesije, pa tudi Opel bi že rešili. Se pa strinjam, da je bila prej mnogo bolj siva do dolgočasna. Nevertheless, tipični primer tega, kakšna je moč makeoverja, je demonstrirala Margaret Thatcher. S tem je dokaz končan, bi rekli v matematiki. Drugače pa slab mejkap ni argument za to, da "ga ni čez naravni videz". Je kvečjemu argument za to, da vaja dela mojstra in da v prvem poskusu redkokatera stvar uspe. Glede najstnic s slabim do pretiranim mejakapom si pa mislim, da smo vse delale oblačilne in ličilne kikse, ko smo bile toliko stare. Z leti jih pa delamo manj. Pa to, da vse najstnice delujejo enako - hja, to je tisto, ko se pač v teh letih punce identificirajo s skupino in posnemajo ena drugo in pač posnemajo slabe kopije. Vendelina jr.

neznan uporabnik

4. jan 2010 11:51

Včeraj sem gledala koncert Katalene po teve. Poskusila sem si predstavljati Vesno Zornik brez mejkapa a mi ni šlo prav dobro. Potem sem si poskusila predstaviti Meryl Streep z make upom Vesne Zornik. Ni šlo. Sem tudi že večkrat opazila, da so koga v stilski preobrazbi pokvarili s tistimi slikopleskarskimi posegi. Za moje pojme ne moreš vse malat na isti način, tako kot trenutna moda narekuje.. Sem šla enkrat iz štosa na en stilski stol..katastrofa! Niti me ni nihče pogledal, niti spregovoril z menoj, bili so zgolj naučeni gibi in tehnične poteze... in so mi namalali lička, čeprav moje ličnice tega ne potrebujejo, veke sem imela rjavkasto rdeče pobarvane (je bil tak trend), čeprav imam zabuhle podočnjake in sem zgledala kot da bi me ravnokar kdo treščil z levim ali desnim krošejem.. Z vizažistkinega stališča je bil posel profesionalno opravljen, pokazala je vso svojo razgledanost in izobraženost. A kaj morem, meni je pred leti nek homoseksualni profi pokazal in razložil ene par trikov in mi razložil zakonitosti, ki veljajo za moj karakter in mojo fizično podobo. Sploh bolj verjamem moškim kot ženskam v tem poslu. Se mi zdi, da oni bolj vedo, kaj bi radi od nas.. japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti