Cena" lepote"

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

8. jan 2010 10:17

Draga Matilda - glede na to, da se v principu strinjava, me zanima kako to, da si za citiranje izbrala ravno mene? Se ti zdim manj pomembna od nekaterih somišljenic, misliš da od mene ne bo "priletelo" tako močno kot bi od teh? Preberi si par zadnjih strani in boš čisto konkretno lahko prebrala kdo se norčuje ali spreneveda okrog pojma "urediti se". Če ne najdeš - povej, pa ti bom na ZS pošto povedala za stran in avtorja. OK? Lisa

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

8. jan 2010 10:39

Mislila sem, da bo na to temo do danes povedano že vse. Pa vendar se debata nadaljuje...

Dejansko, če vse skupaj povzamemo, pridemo do zaključka, da so vsi ljudje radi urejeni, se pravi v prvi vrsti čisti in negovani. Koliko in kdaj se kdo olepša še z dekorativno kozmetiko pa je odvisno od vsakega posameznika.

Pa vendarle, ves čas, ko sem prebirala te strani, mi je naprej hodil tale vic:

Lev in bik sedita v gostilni, ko levu pozvoni telefon:

"Da draga, seveda. Takoj pridem." Na hitro spije pijačo in se hoče poslovit, ko bik reče:

"Ja kaj pa je s tabo. Kam se ti tako mudi? Če bi mene moja poklicala, sigurno ne bi tako skočil."

Pa mu odgovori lev:

"Poglej bik. Jaz sem lev, ti si bik. Jaz imam doma levinjo, ti pa kravo."

 

neznan uporabnik

8. jan 2010 10:58

Silva, eno figo je bilo že vse povedano, haha! Nič ni bilo povedano! Vprašanje je bilo, koliko približno na leto zapravimo za kozmetiko japaja

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

8. jan 2010 11:06

Potem bi se pa itak lahko pogovarjali samo v številkah.  

cca 700€

 

(Takšna komunikacija je živ dolgčas)

 

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

8. jan 2010 11:16

DRAGA Lisa - ne bodi tako pesimistična, kako da nisi pomislila, da se mi mogoče zdiš ti bolj pomembna od nekaterih somišljenic? Po pravici povedano, se mi sploh ne da debatirati s tistimi, ki se res norčujejo okrog pojma "urediti se". In bodi brez skrbi, da bi od njih "priletelo", pa če citiram tebe ali koga drugega. Sta se mi pa tvoji sporočili zdeli primerni, da izrazim SVOJE MNENJE - to je, da se že od začetka te teme zamenjuje urejenost z ličenjem. In se mi zdi, da nihče ne očita tistim, ki so urejeni in ne poskušajo dokazovati ničesar, le branijo se pred tistimi, ki trdijo, da je "naravna ženska" (če lahko uporabim ta izraz) neprivlačna, nesamozavestna in je izgovor za neurejenost. Tudi razumem kozamurnik, ki namenoma pretirava pri razlagi stvari "za vsak dan" in "za nobl". Ljudje imajo različne kriterije za urejenost, ki so nekoliko odvisni od vzgoje in zgleda pri starših, veliko pa tudi od okolja, v katerem živimo. Mislim, da je vsem logično, da mora dekle s kmetije, ki redno dela npr. na polju ali v hlevu, BISTVENO več narediti, da pride od urejenosti "za vsak dan" do "za nobl" kot tista, ki živi v mestu, od katere že služba zahteva določeno urejenost in ki ne opravlja opravil, pri katerih se oblačila pogosto strgajo ali umažejo (ja, zato nekateri nosijo stare trenirke, ne pa zato, ker bi uživali v njih;)). Občudujem sicer Sarajevske ženske, ampak vsak pa le nima toliko volje in si tudi ni nujno sam kriv za to. Po eni strani se mi zdi neumno to razlagati, po drugi strani pa mi je taka tema všeč, ker mogoče spodbudi koga, da bo naredil malenkost več za svojo urejenost in tudi ličenje. Sama priznam, da sem se čisto odvadila dnevno ličiti potem, ko sem imela otroke, ker sem jih veliko ljubčkala in objemala in se mi je zdelo, da jih bom s pudrom umazala. In sem začela zdaj razmišljati, da je mogoče pravi trenutek, da se spet navadim in si poleg tega privoščim še kakšno razdvado za svojo kožo in zase. Kolikor bo moj proračun pač prenesel;) matilda

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

8. jan 2010 11:18

silva je napisal/a:
Lev in bik sedita v gostilni, ko levu pozvoni telefon:

"Da draga, seveda. Takoj pridem." Na hitro spije pijačo in se hoče poslovit, ko bik reče:

"Ja kaj pa je s tabo. Kam se ti tako mudi? Če bi mene moja poklicala, sigurno ne bi tako skočil."

Pa mu odgovori lev:

"Poglej bik. Jaz sem lev, ti si bik. Jaz imam doma levinjo, ti pa kravo."

 

V bistvu zelo narada priznam, ampak v tem vicu je ogromno resnice;) matilda

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

8. jan 2010 16:07

Če mislite, da bi bila za bika levinja lepa........in za leva krava...... No way.

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

8. jan 2010 16:21

rimljanka je napisal/a:

Če mislite, da bi bila za bika levinja lepa........in za leva krava...... No way.

Točno tako.

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

8. jan 2010 16:30

Ej, se mi zdi, da je obojim všeč isti tip ženske, samo da vsak gleda le ekstrem na svojem koncu spektra.

  1. Ežoj &co pač vidi make-up le pri tistih, ki so nenormalno in pretirano prepleskane in jim je smisel življenja, da dobijo ravno pravi odtenek sence za oči.
  2. Vendy &co pač meni, da je popolnoma nenaličen obraz neurejen in zanemarjen, da je pač treba poskrbeti za nego in poudariti kakšno potezo.

 

V bistvu pa vsi/večina želimo izgledati nekako vmes: z diskretnim makeupom popraviti nepravilnosti v naravnem izgledu, a le do takšne mere, da se sploh ne opazi na prvi pogled, da smo naličene...

Nasja

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 08. 2010 16:31

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

9. jan 2010 21:42

Nasja, zdi se mi, da si v štiri stavka zajela vso modrost šesnajstih strani. Popolnoma se strinjam s teboj: .

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti