Cena" lepote"

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

3. jan 2010 19:47

Jaz zapravim za kozmetiko precej. To je pač moja slabost. Čeprav sem se začela v zadnjem času precej brzdati (ne preizkušam več novih in dragih stvari), saj sem zadovoljna s kozmetiko, ki jo imam trenutno. Je naravna in poceni, vsebuje antioksidante, več pa ne potrebujem (mimogrede, to je Alverde).

MU-ja se lotim samo takrat, ko grem kam izven službe - če grem poslovno kam ali pa tudi kam ven. Pri MUju prisegam na MAC, drag vendar kvaliteten.

Potem pa moram vedno imeti na zalogi vsaj 2 različna šampona, gela za prhanje, kremi za obraz in še kaj. Ne prenesem stalno istih izdelkov, mora biti malo popestritve. :)

krinolina  

član od: 29.5.2009

sporočila: 130

3. jan 2010 19:48

A je kdaj katera primerjala svojo kožo z žensko, ki ne uporablja make-upa s tisto, ki ga? Vse, ki se rade lišpajo imajo po nekaj letih uporabe zelo utrujeno in zgubano kožo, še posebej okoli oči. Jaz ne uporabljam ličil in sem pri 32-ih zelo zadovoljna s svojim izgledom obraza. krinolina

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

3. jan 2010 19:58

Punce, kozamurnik vas je le povprašala, koliko denarcev namenite lastnemu razvajanju, nikjer ne piše, da jo zanima, kaj menite o nališpanih in kaj o nenališpanih. Res ni v vsaki drugi temi prijetno brati le zbadanj, vsaj začetek leta bi lahko bil lepši, se mi zdi. Ognjič

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

3. jan 2010 19:59

Za kozmetiko namenim kar nekaj časa pa tudi sredstev: vendar le za nego in higieno. Za ličila pa nič, ker se ne ličim Enostavno se dobro počutim v svoji koži, včasih se nisem tako zelo, z leti pa sem si čedalje bolj všeč, khm ... naravna veliko bolj kot naličena (smo tudi to že probali) Verjamem v notranjo in zunanjo lepoto, notranja lepota in dobro počutje ter samozavest povzročita en tak fajn žar na obrazu, pozna se tudi na hoji, drži ... in na odzivih okolice lunacka

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

3. jan 2010 20:01

Ja, res je, Ognjič, tudi mene je zmotilo tole "presojanje" Vendeline jr. glede make upa in neizpolnjenih željah obeh spolov ... lunacka

korenckova  

član od: 14.10.2008

sporočila: 222

3. jan 2010 20:02

Ognjič je napisal/a:
Punce, kozamurnik vas je le povprašala, koliko denarcev namenite lastnemu razvajanju, nikjer ne piše, da jo zanima, kaj menite o nališpanih in kaj o nenališpanih. Res ni v vsaki drugi temi prijetno brati le zbadanj, vsaj začetek leta bi lahko bil lepši, se mi zdi. Ognjič [zmaj][vrtnica][zmaj]
Pa saj nikoli ne ostanemo strogo pri tem, kar kdo sprašuje, ja kam bi pa prišli, živ dolgčas korenckova

neznan uporabnik

3. jan 2010 20:04

Ne bi se strinjala s tem, da se koža zaradi uporabe make-upa hitreje postara. Vse je odvisno od posameznika (od genov). Ker pri ličenju je zelo, ali najbolj pomembno, odstranjevanje ličil. Utrujena in zgubana koža pa je posledica kajenja, življenja in dela v zaprtih prostorih ... Krinolina, pri tvojih rosnih 32. letih je normalno, da si zadovoljna s svojim izgledom. Ampak jaz, ki se vse življenje ličim, še zdaj, ko sem verjetno starejša od tvoje matere, sem tudi zelo zadovoljna s svojim videzom. Pa še drugi ljudje me zelo pohvalijo. Veš, nobeno posploševanje ni dobro. Niti tole ne. ajda66

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

3. jan 2010 20:23

Vendelina jr. je napisal/a:
No, ja....nesamozavestni moški pač nagovarjajo nemejkapiran tržni segment. In z lačnimi okicami pogledujejo mejkapiran segment, samo fazon je v tem, da se ga ne upajo nagovoriti. Vendelina jr.
S prijateljico radi sediva zunaj in ob kafetu opazujeva ljudi, ki hodijo mimo-tudi mlada dekleta. Vcasih se vprasam ali gredo v maskare ali v solo...in me niti ne cudi, ce se jih fantje ne upajo nagovoriti. Nekatere dobesedno vzbujajo strah ! Le nekatere, k sreci. Bog se usmili,osemnajst, dvajsetletnice pa res ne potrebujejo bojnih licil in pol kile pudra...ima ezoj kar prav: kemija je le kemija in svoj davek bo se tako draga in reklamirana kemija prej ali slej pobrala. Prejsni teden sem na TV poslusala komentatorja iz Cortine, ki je na ulicicah tega mondenega mesteca nosatalgicno pogresal kak zdrav ,naraven, kmecki dekliski obraz, ker da ima poln kufer premocno nalicenih, plasticnih lepotic, ki so si podobne kot jajce jajcu.Ampak to je ze druga zgodba. Sicer sem pa mnenja da je srednja pot najboljsa pot. lp

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

3. jan 2010 20:48

ajda66 je napisal/a:
Ne bi se strinjala s tem, da se koža zaradi uporabe make-upa hitreje postara. ajda66
Jaz tudi ne, meni redna uporaba pudra opazno izboljša kožo. Pa če se vrnem k vprašanju: za kozmetiko porabim malo, po mojem mnenju veliko premalo. Se pa strinjam, da moški radi pogledajo urejeno žensko, vsekakor pa vsaka mejkapirana ženska še ni urejena... matilda

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

3. jan 2010 20:52

Časi se spreminjajo ... ko sem sama hodila v gimnazijo, so bile naličene punce v šoli redkost in atrakcija v negativnem smislu. Mi smo imeli recimo samo eno sošolko, ki se je ličila za šolo. (no, za v disko je bila druga zgodba, a pri pouku ...)

Ko sem šla v gimnazijo v drugi vlogi, sem pa doživela marsikaj: punce brez ličil so redkost, pa tudi med poukom se zgodi, da katera na skrivaj potegne kakšen glos ali trikrat med uro z ogledalcem preveri, če je 'vse na svojem mestu'.

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti