Cena" lepote"

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

3. jan 2010 21:23

za kozmetiko porabim verjetno preveč. Pa mi ni žal, ker pri izbiranju in uporabi uživam. Ali ni prijetno, ko si narediš piling obraza ali celega telesa, nato pa se namažeš s kremo, ki ti ustreza in po telesu z mlekom, ki daje tvoji koži žameten otip in prijetno diši. Rada preizkušam različne kreme, parfume, senčila... Nenaličena ne grem nikdar iz stanovanja. Sem zagovornica zmernega ličenja in prepričana sem, da je lahko vsaka ženska privlačna, potrebno so samo primerna ličila, frizura in oblačila. Nikakor pa ne morem razumeti žena, ki bi s primerno uporabo ličil lahko izgledale veliko bolj privlačne, vendar zaradi določenih načel raje izgledajo nezanimive in par let starejše kot so v resnici. Dokler si mlad, je dovolj samo maskara in gloss. Ko pa prideš v resnejša leta je pa potrebno malo več pripomočkov... atic

krinolina  

član od: 29.5.2009

sporočila: 130

3. jan 2010 21:30

Ajda66, koža z ličili ne diha, imaš prav da je pogojeno tudi z geni, ampak tako kot kajenje tudi ličila botrujejo k temu. Srečujem veliko punc, mi imajo že pri dvajsetih izmozgano kožo. No kakorkoli že vsak ve kaj je zanj najboljše. Lp krinolina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

3. jan 2010 21:30

atic je napisal/a:
  vendar zaradi določenih načel raje izgledajo nezanimive in par let starejše kot so v resnici. atic

Zakaj bi človek moral zgledati mlajši, kot je? Menda ja ni sramota imeti toliko in toliko let (pa kolikorkoli to že je).

neznan uporabnik

3. jan 2010 21:47

Zaradi biznisa, Rimljanka, zaradi biznisa. japaja

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

3. jan 2010 21:50

Je pač dejstvo, da po določeni starosti vsi želimo izgledati in se počutiti mlajše. To je vendar dobro, ane. Mislim, da k mlajšemu izgledu v prvi vrsti pripomore zdrav, športen način življenja. In tudi kozmetika precej pripomore, tako negovalna kot dekorativna.

Sama sem pristaš zmernosti pri dekorativni in razvajanja pri negovalni. Bi rekla, da zapravim kar precej, vendar verjetno največ za razna mila, šampone, regeneratorje, mleka in olja za telo... potem so na vrsti parfumi, ki so moja strast. Kupim jih ene pet na leto, pa še kakšnega dobim. Kupim tudi kakšno kremo proti gubam, pa masko, piling. Rada imam kvalitetna senčila, ki jih lahko uporabim hkrati za lička in veke. Potem kupim še vsake toliko časa kakšno fajn šminko ali glos, pa lak za nohte, maskaro. Uh, se kar nabere.

Ampak to so stvari, ki nas delajo ŽENSKE, no, vsaj jaz se dobro počutim, ko brskam po svoji kozmetiki.

Uh, so moški prikrajšani!

 

jasna

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

3. jan 2010 22:23

korenckova je napisal/a:
Nekatere so za naravno, druge pa nismo (tudi moška mnenja se delijo) in to je to.korenckova

...in konec koncev je pomembno le to, da sta s tvojim moškim enakega mnenja, in je vse ok.

tulka

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

3. jan 2010 22:28

No,  da še jaz napišem, ker spadam med ene tisti ki smo nezanimive, zadolgočasene, in ki imamo nesamozavestne može.

Imam puder-po moje je star že enih pet let. Uporabim ga ene dvakrat letno.

Imam eno črno spiralo ki je že tudi kar mal bol trda, uporabim recimo ene parkrat na mesec.

Nohtov si nisem nalakirala že kar najmanj enih 15 let.

Imam pa sitk za pod pazduho -redno vsakič po tuširanju- približno enkrat na teden

Kremo za obraz kar otroško ali pa aloe vero -to pa skor vsak dan enkrat.

Vse šampone za tuširat in za lase uporabljam od otrok .

V svojem življenju sem imela do sedaj eni tri parfume, ker ga ne uporabljam vsak dan.

 

Če je vaše mnenje, da smo ljudje ki se v te stvari ne spuščamo nesamozavestni in neurejeni potem OK.

Če pa poleg tega , da pridelate na kg.odpadnih embalaž za to,  da ste bolj samozavestni in ste potem grozno naravovarstveno naravnani pa tudi OK.

 

PS.

Pred časom sva z možem na Rudniku zjutraj čakala v avtu, da se je odprla neka trgovina in sva opazovala okolico.Pripelje avto iz katerega stopi  mlajša ženska -približno 35 let-lepa, urejena in nekoga čaka. Kmalu pripelje drugi avti iz katrega stopi starejša ženska 60.let  najbrž njena mami, ker sta se lepo stisnile. Dol padeš . Lasje visoko natopirani.Naličena. Narisane obrvi po sredini čela........ Pa sem rekla možu. Veš kaj bom najprej naredila, ko bom prišla domov. Mamici bom dala en velik poljubček, zato ker je naravna.(Še ni imela pudra na sebi)

Zdaj moram pa končati.Grem še polubčkati svoje otroke , ker jih učim, da bodo nesamozavestni in potem se bom še stisnila k svojemu nesamozavestnemu može.

Lep pozdrav od nesamozavestne mizarke.

 

 

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

3. jan 2010 22:29

Tudi jaz za kozmetiko porabim kar nekaj denarja, za ličila niti ne toliko, čeprav vsakdan nosim make-up. Se mi zdi, da če kupiš kolikor toliko solidne izdelke, dolgo časa zdržijo in niti ni potrebe, da bi kupovala nove, razen včasih, ko me kaj premami in preprosto moram imeti, čeprav v resnici ne rabim, hehe. Razen mascare, ki jo zamenjam na 3 measece. Zelo sem zadovoljna z Isa dorinimi senčili za veke, uporabljam pa rjavo zlate odtenke, ker mi drugi enostavno ne pašejo-žal!!! sem pa porabila kar nekaj časa in denarja, da sem prišla do tega spoznanja:) Veliko več zapravim za negovalno kozmetiko: kreme, olja, pilinge in pa seveda za parfume, mmm... da lepo dišim, to mi polepša dan in mi ni žal odšteti tistih 50 ali 100 evrov za najljubši parfum. Koliko na leto porabim za kozmetiko bi pa težko ocenila, okoli 1000 evr verjetno?! mala zelena

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. jan 2010 23:03

[citat=--mizarka--]

Imam pa sitk za pod pazduho -redno vsakič po tuširanju- približno enkrat na teden

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/[/citat]

Enkrat na teden tuširanje????

lp

cervus

korenckova  

član od: 14.10.2008

sporočila: 222

3. jan 2010 23:15

Vsak teden, pa če je treba ali ne korenckova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti