Cena" lepote"

pi.kica  

član od: 19.8.2007

sporočila: 75

6. jan 2010 0:54

Meni pa je lepše pogledat nenaličeno, če je tako dobro negovana, da je brez nepravilnosti . Meni še ni uspelo priti do te faze in na žalost še kar moram uporabljati ličila.

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

6. jan 2010 5:20

Berem to debato, se malo nasmiham in razmišljam, malo po vaše malo pa po svoje. Strinjam se z nekaterimi posto 100 %, z drugimi manj, Z nekaterimi pa čisto nič. Sama sem imela kar nekajkrat srečo v živo spoznati žensko, ki je krasila kakšno naslovnico ali celo nosila lento ene izmed mis. V čisto vsakdanjem življenju se mi punca niti ni zdela tako zelo zelo izstopajoče lepa, po mojem (pa brez foušije) po tem svetu hodi mnogo mladenk, ki so v dokaj natur stanju veliko lepše, pa se nikoli ne bodo prijavile na nobeno tekmovanje in nikoli ne bodo pretiravale z ličenjem, je bila pač mati narava z njimi milostna. Poznam tudi ženske, ki so ogromno zapravile za kozmetiko in druge, ki niso zapravile skoraj nič, pa čez leta mogoče te druge izgledajo celo bolje. Italjani imajo celo pregovor - Stuco e pittura fa bella figura. Všeč mi je tudi misel, ki sem jo nekje prebrala, da je tudi gube treba znati nositi. Pa še nekaj o pretiranem ličenju - včasih se človek vpraša kaj bi bilo, če bi kakšno tako močno in do potankosti naličeno žensko popolnoma "sprali" - najbrž bi se pogosto izgubila v povprečju in to ni lepota. Menim, da s primernim ličenjem naravi lahko pomagamo in poudarimo tisto, kar je lepega, da še bolj zasije, spreminjanje pa je pogosto prav groteskno. Toliko mogoče v razmislek. Sama pa ravnam takole sredi štiridesetih let. Malo kreme, ki jo uporabljam vse leto, pozimi več, poleti manj. Malo tekočega pudra in pudra v kamnu - poleti skoraj nič. Črtalo za oči, maskara 1-2 letno, senčilo za oči v rjavkastih naravnih tonih, kakšna šminka, deodorant, ki mi je všeč, ker me po močnih parfumskih vonjih neizmerno boli glava (pa ne zaradi cene), pa kakšen lak za nohte, predvsem na nogah in to je več ali manj to. Ličenje diskretno, naravno. Vem da bi lahko dala nase več, predvsem so roke moja šibka točka, pa trda koža na petah, ki se je ne morem rešiti, pa še kaj bi se našlo. Za moje vsakodnevno ličenje ne porabim več kot 10 minut v kopalnici in to je to. Lep dan vam želim tedyka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

6. jan 2010 6:35

Se strinjam s tabo tedyka. Pa se osebna izkusnja z eno misico (moj necak je hodil svoje dni z njo). Enkrat sta prespala in pri nas in ko jo je zjutraj videl moj moz senza pittura (brez barve) ga je skoraj kap. In je privatno doborohotno svetoval necaku, da ce jo misli vzdrzevati, naj se preusmeri v soboslikarstvo, ker mu bo sicer trda predla. Imam prijateljico, kozmeticarko, ki mi vcasih pripoveduje naravnost znastvenofantasticne storije cesa vse si ne zelijo in kaj vse bi dale nekatere zenske za lepsi in mlajsi videz.Brez imen seveda. Tudi to, kako je ze kar nekaj takih gospa uzaljeno zamenjalo salon, ker jim je posteno povedala, da naj ne pricakujejo prevelikh cudezev, ker jih pac ni. Sama se zmerno licim, torej tudi zapravim bolj malo, zato pa veliko prevec zapravljam za cunje... P.s. nasi moski pa se razen ezoja niso oglasili, pa bi bilo zanimivo slisati tudi njihove izkusnje in mnenja.Pa tudi kak nasvet, zakaj pa ne? Lepo jutro -z barvo ali brez -vam zelim. lp Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 06. 2010 07:08

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. jan 2010 8:53

pi.kica je napisal/a:
Meni pa je lepše pogledat nenaličeno, če je tako dobro negovana, da je brez nepravilnosti . .
Po mojem se ti je tole bolj zapisalo, kot pa si napisala. Ciljam na ključni besedi: "brez nepravilnosti". Evo, to je tista šifra zadaj! Vsi iščejo/iščemo neko stanje "brez nepravilnosti". In tista/tisti, ki je "brez nepravilnosti", tisti ni treba uporabljati mejkapa, vse ostale pa "no, pa naj, če je že narava tolikanj kiksnila" Ampak štos je v tem, da "brez nepravilnosti" ni čisto nobeno bitje na svetu. Pa da se ne bi tule vozljali o kakšni notranji lepoti in teh poduhovljenostih....to pot ostajam čisto na fasadnem delu. Tudi osebe, ki imajo fizionomijo in postavo skladno z vsemi kanoni estetike in kjer so proporci taki, kot jih je že Leonardo izračunal....tudi te imajo kak del, ki bi ga rade malo spremenile. Ne živite v iluziji, da se to dogaja samo vam, pa Francki in Micki iz službe in Pepci iz sosednjega stopnišča. Čisto vsak lahko, če vztrajno išče, najde kje kakšno piko, pa kakšen muskel bi bil lahko bolj razvit, pa uhelj je za pol mikrona prenizko in z brado bi se dalo tudi kaj storiti. Pa kolobarja okoli bradavic sta čudne barve. Pa prsti na nogah so hecne oblike.....In tega je še in še. Linda Evangelista je imela obupen občutek zaradi svojih ustnic, ker so bili kotički po njenem mnenju obrnjeni navzdol. Eva Herzigova se je frustrirala zaradi svojega nasmeha, ker pač pokaže veliko dlesni, čim se nasmeje. Claudia Schiffer se je frustrirala zaradi svojih oči, ki so "take, kot bi na medvedka našili gumbke".... Kaj hočem reči? To, da ima vsakdo svoje negative body issues. Razlika je samo v tem, koliko jih je vsak/a nabral/a in koliko pusti, da ji/mu njena/njegova percepcija o teh negative body issues onemooča, da bi se kolikor toliko korektno samoocenil/a. In smo seveda s fasadnega dela vstopili spet v glavo, se ne da brez tega... Ker tiste oznake tipo: jaz sem "še kar", jaz "nikoli nisem izstopala", jaz sem bolj za umirjeno, jaz bi bolj naravno... to so v obupno visokem odstotku predvsem evfemizmi za "nisem zadovoljen/a s svojim videzom, samo sem odnehal/a na poti k njegovemu izboljšanju, ker nimam pojma, kaj bi bilo treba narediti, pa še malo me je sram....Pač, eni so lepi in brez napak, eni smo pa povprečni". To vem zaradi tega, ker sem se s tem momentom srečala že ogromnokrat. V zadnjih petnajstih letih sem pomagala marsikateri znanki ali pa frendici od kolegice ali pa kolegici od kolegice (in tega je več kot kakih 60 žensk) pri stilski preozbrazbi in pri tem se vedno zgodi, da punca nekje osupne in si z rokami zakriva ali obraz ali pa odprta usta in šok traja nekaj časa in na koncu pride tisto vprašanje: A sem to jaz? Pa saj DOBRO izgledam!!!! Pa to ni res!!! In spet s fasade nazaj v glavo:Michelle Obama nima idealne postave. Pa tudi verjetno bi ortodont imel kaj za popraviti. Ampak Barack jo obožuje. In to zaradi tega, ker je imela Michelle že pred Barackom dobro mnenje o sebi. Ker so jo v mladosti spodbujali tako bratje kot seveda oče (jasno, kaj bi dekle brez očija) in so ji dajali vedeti da je lepa in pametna. In Michelle je to informacijo ponotranjila. In ni imela nikoli razlogov, da bi morala dodatno razlagati zakaj uporablja puder in ostale stvari. Tako, kot nimamo s tem problemov tudi druge punce, ki sicer nismo Michelle, pa imamo svoje "baracke" (ali pa vsaj mislimo, da so "baracki"). In ki smo imele to srečo, da so nas v otroštvu naučili, da smo "lepe in pametne" in da bomo v očeh tistih, ki nas imajo radi, vedno "lepe in pametne". In smo pač ponotranjile to. Tiste, ki so imele pa manj sreče in so ponotranjile raznorazna zmerjanja, pa s tem nadaljujeo tudi v odraslem življenju. In morda bi bilo fino, če bi v tem letu, ki se je ravno začelo, sklenile, da bodo spremenile špuro. P. S. Sama izvrstno delujem brez make-upa. In zmorem brez njega pri športu in adrenalinskih in divjih počitnicah. In mi to čisto zadošča. Vendelina jr.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. jan 2010 10:54

perpetua ( ne vem zakaj se zmeraj spomnem Rablais-a in njegovega gargantua in pantagruela, ko vidim tvoj nik, po čem imaš tak nik? ), seveda sem vesel "podpore ", čeprav se mi sploh ne " šajna " , da bi ti kdaj stopil na stran pod drugim nikom.

Mi pa nismo imeli ( še ) nobenega semestra celične biologije, trenutno je aktualen semester glagolov, pomožnih in ostalih ( mi študenti ), tako da sem v genih in kromozomih bolj " švoh ".

Pravzaprav se nisem mislil več oglašat v tej temi, zdi se mi, da je to prepričevanje prepričanih, obe strani so za okopih in se ne pustijo prepričat o čem drugem. My dear lady frend pa me je sprovocirala. Podal bom le lastno mnenje, brez pretenzij, da kogarkoli prepričam in brez pretenzij na absolutno resnico ( čeprav si sam imam dokaj dobre predstave o tem, kaj je res).

Prej sem omenjal IQ, in sem si sam za sebe mislil, kaj ga pa se*jem, tega argumenta je boljše ne omenjat, pa znova ne morem čez to: moderna ženska, pripadnica vrste homo sapiens, razmišljajoče bitje, v enaindvajsetem stoletju, planet nekam drvi, lačni po svetu, roparski kapitalizem na pohodu, zahod pripravlja novo vojno, tistega nigerijca je verjetno sfabricirala CIA, bogsigaved kaj se bo vse iz tega izcimilo, da ne omenjam zakladnice znanj, dostopnih bodisi v knjižnicah bodisi na internetu, in pri vsem tem razmišljajoča ženska ( takorekoč intelektualka ) prvo kaj pomisli, ko se zbudi je, kako se bo pofarbala. Pol si pa o IQ res lahko kaj mislim.

Z vsem tem ženskam, ki se tako lipšajo je nekaj narobe psihološki: verjetno so jim doma nenehno govorili: ti si ena navadna koza, nič ni s tabo............ in vse v tem stilu, ravno nasprotno od tega kar razlaga  may dear lady frend. Kajti, če znaš razmišljat, normalno človeško bitje v fazi odraščanja, se nauči, da sprejme sebe takšnega kot si. Sam o sebi imam sicer visoko mnenje (), vendar se postaviš enkrat v realne okvirje: v čisto ničemur nisem najboljši na planetu, ma kaj planetu, v Slo. tudi nisem, pa kaj Slo. tudi v naši vasi nisem prvi v ničemur. Pa kaj za to? Bom nesel lasuljo, če mi lasje izpadajo, da bi bil videti lepši, in kolk me bo to vzdignulo na neki lestvici lepotcev? Ne sem takšen kot sem, z vsemi takimi lepotnimi ukrepi se le smešim, vsaj pri večini razmišljajočih. Nisem ne bogat ne lep ( razen notranje, kar očitno pri veliko vas ne šteje ), na športnem polju sem nula, pa kamorkoli se obrnem je nekaj podobnega. Sem pa unikum, takšen kot sem, sem edini na celem planetu in takega me imajo radi, njih nekaj na tem planetu in mi to zadostuje.

Večkrat se potegne nekakšen imaginarni argument, češ, nafarbano žensko si moški (??? ) ne upajo ogovorit. Bolj neumnega argumenta si ne morem mislit. Taki neumni moški, seveda s tem nimajo težav, ostali pa : imajo si doma ljubečo ženo, mater svojih otrok, stotine dnevnih skrbi o tem in onem, in sedaj si bodo razbijali glavo z eno napirlitano neumnico.

Nekaj dni nazaj, je v odmevih na TV bila gostja Cveta Zalokar Oražem, čisto naravna, naravnost lepa. Lahko si samo mislim, kako bi zraven bila videti, kot opica kakšna Majda ali Irma.

Kako so videti obrazi žensk, ki niso kozmetično negovani, lahko vsak vidi pri branjevkah na trgu ( pa četudi to ni ravno merilo, zaradi izpostavljenosti vremenskim vplivom ) in to primerjajte z obrazom kakšne igralke, ki se je močno šminkala: poglejte, primerjajte in se zjokajte.

Pa, ne nazadnje, kot je ena rekla: tudi gube je treba znat nosit ( pa ku*c gleda šezdeset letnico, ki misli da izgleda kot štirideset letnica, kdaj bo uživala dostojanstvo in modrost svojih let ).

May dear lady frend je napisala: sama izvrstno delujem brez make-upa. Koliko časa še, če si kožo nenehno izpostavljaš kemikalijam, vprašam jaz.

ežoj

neznan uporabnik

6. jan 2010 11:08

No vidiš Ežoj, zato si ti meni lep! japaja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. jan 2010 11:14

Ma, če bi me še videla v naravi, z lasuljo, pa usnjen brezrokavnik, pa bajk...............

ežoj

neznan uporabnik

6. jan 2010 11:20

Heh..lasulja, bike, rutka...dodana vrednost, kar je dandanašnji aktualno.. Ampak če nimaš osnove, na katero dodajaš, pol je pa kriza, a? japaja

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

6. jan 2010 11:24

No ežoj, moj mož vedno pravi, da bi jo bilo treba videt kako bi izgledala, ko bi poleti na njivi krompir pobirala ali seno grabila, ko vidi kakšno zelo umetelno naličeno žensko. Pa da ne bo nesporazuma nima nič proti ličenju - seveda v mejah normale. Vsaka stvar svojim letom in meni ni bolj hecne pojave kot štirideset, petdeset ali šestdesetletnica, ki ponosno nosi hčerina najstniška oblačila in je na to celo zelo ponosna, pa ne zato, ker jih lahko obleče (na to je res lahko ponosna, da je uspela ohraniti tako dobro postavo) ampak na to ker misli, da dobro izgleda v njih. Obraz, ki bolj ali manj izdaja leta in te cunjice nikakor ne grejo skupaj, mogoče je so sprejemnljive na plaži, v mestu in službi pa izgleda po moje zelo hecno. Pa lep dan vsem skupaj tedyka

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

6. jan 2010 11:25

jasna 1,pozabila si na pomebnem podatek: denar! Tista ,ki ima 500 evrov na mesec, dva otroka za preživet, pa najemnino, pa...sto drugih mislli zraven, lahko o (dragi )kozmetiki le sanja.Da o obiskih kozmetičnih salonov ne izgubljam besed. Ni jih tako malo, veste. Kozamurnik izhajam iz familije, ki jo opisuješ. Moja dva sta zelo malo zaslužila, imela dva otroka, visoko najemnino, krediti, visoki računi, v glavnem težko smo shajali iz meseca v mesec. Res je, da lačni nismo bili, denarja pa za kozmetične salone o katerih pišeš ni bilo. Za nikogar v familiji.Pa vendar! Tudi z malo denarja se da narest ogromno! Znotraj svoje familije sem imela oba primera. Pri nas je bil oče tisti, ki se je bolj rihtal, pa je bil zidar po poklicu. Vendar zjutraj nikoli ni odšel iz hiše ne da bi se namazal po obrazu, ne da bi namazal roke. Čevlji so bili vedno čisti, urejeni, vedelo se je, v katerih gre v službo in katere je imel za "sprehode! Vedno ko je zapustil stanovanje, se je lepo oblekel, v trenirki ni šel odnest niti smeti. Stušira se je vsak večer, skratka bil je urejen. Po drugi strani pa mama, ki se v življenju ni namazala z nobeno kremo, kaj šele maskaro, šminko! Pa je ena od tistih, o katerih ste pisale. Klasična lepotica, v bistvu prej ni rabila ničesar na sebi, pa je bila lepa. Dolgi črni lasje, temno rjave oči, temna čokoladna polt, da bi jo kar pojedel. Je bila pa istočasno neurejena. na tem mestu pisala, kaj vse ni ok, ker jo imam rada in jo spoštujem, ker je ogromno naredila zame in me je strah, da me boste določene napadle, kako grdo govorim o mami, čeprav se trudim, da pišem izključno o njenem izgledu. Skratka kar hočem povedat je to: Denar je pomemben, ampak ne pri osnovi negi. Eno afroditino kremo, ki stane pet evrov, si lahko privošči vsaka ženska (no 99% zagotovo!) In če ne gre, naj kupi tisto nivejino za dva evra. Eno kremo pač rabiš, tako kot rabiš zobno pasto! In ni ti treba kupit Sensodina, ki stane 4 evre, kupi tisto za evro. Skratka osnovna nega mora bit. In nadaljevanje. Obstaja tudi ličenje za malo denarja. Imaš pudre pa 5 evrov in imaš take za 50! In tudi s plačo za 500 evrov se da kupit en puder in ena maskara na leto, ker te to stane 10 evrov na leto. Tega mi nobena ne more zatrdit, da se ne da, ker vem, kaj pomeni živeti z malo denarja! Ampak ženske smo očitno namontirane na to, da znamo ščarat kosilo "iz ničega", pa znamo narest iz enega dinarja dva, da kupimo zvezke in knjige za novo šolsko leto, sebi pa ne bi pričarale malo lepote iz ničega, to pa ne! Vsak izgovor prav pride ja, denar najbolj! Kar se tiče mojih dveh, da nadaljujem zgodbo. Oče je danes star 66, pa zgleda urejen, kaj urejen kot avion, in tudi mlajši, čeprav res ni point v tem, da zgledamo manj kot jih štejemo. Po drugi strani jih ima mama 58, pa ni ok. Kozamurnik še ena replika na temo, o kateri si pisala dlje nazaj, da nepobaravnih las ne gre enačiti z neurejenostjo. Tista siva gospa, o kateri pišeš. Verjamem, da je lepa, da ji to celo pristoji, ampak verjetno je cel njen videz "v stilu", da si to lahko dovoli?! In ja, verejtno obstaja celo deset 70- letnic v celi Sloveniji, ki delujejo privlačno tudi s sivimi lasmi. In zakaj pogovor in izpostavljanje redkih? Mogoče zato, da bomo same imele izgovor, mogoče zato, da bi zakrile svoje prave razloge? Da zaključim. Point moje zgodbe je, denar je izgovor. Tudi z malo denarja se da ščarat lep videz. Ki vključuje tako osnovno urejenost kot minimalno ličenje Pika. amen. Vilma

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti