Cena" lepote"

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

6. jan 2010 13:33

Gigi84, izdaš še znamko maskare? RadaJem

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. jan 2010 13:41

................. pa japaja, če se kje srečava, saj veš, jaz na bajku, zgoraj le usnjen brezrokavnik, sončni špegli, da mi noš sločajno poskusila lasuljo odlimat, cukajoč me za lase!

ežoj

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

6. jan 2010 13:52

RadaJem, imaš na ZS. Reklam pa ne bomo delali :) Gigi_84

neznan uporabnik

6. jan 2010 14:02

In glede na to, da sem mrha, ki ustavlja promet, Ežoj, ne bo problema.. mi boš ustavil in boš vedel, da sem jaz jaz. Za vsak slučaj pa - takole med nama - bom imela Kamo sutra v torbici, bo samo tisti del "Kamo" ven gledal... Bom prevedla, da ne bo nesporazuma: HECAM SE! japaja

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

6. jan 2010 14:52

Brala sem tole in se muzala (no,sem in tja malo zavijala z očmi) in se nisem mislila oglasiti. Potem sem se pa spomnila na svojo babico (letnik čisto konec 19.stoletja) in mojo mamo (letnik začetek dvajsetih let 20.stoletja) Obe v bistvu živeči v skromnih razmerah, moja babica- vdova, prava proletarka, potem ko je oddelala svoj uradni "šiht", je delala do polnoči in še dlje - dragocena ročna dela za priboljšek. Moja mama je v malo boljših razmerah, ob ljubečem možu ostala doma kot gospodinja. Vstala je navsezgodaj, čistila, prala, obdelovala vrt, šivala, pletla, kvačkala.Pri nas se ni kupovalo, pri nas se je naredilo. Sedenje brez dela - strašen greh. Sedeti se je smelo ob sobotah popoldne in nedeljah in takrat se je bralo, bralo...za ves teden nazaj. In obe ti gospe (namenoma uporabljam ta izraz), sta se zjutraj najprej "uredili". To je razen umivanja pomenilo brezhibno frizuro, kremo, majčkeno pudra v prahu na nos in lica, babica si je potemnila trepalnice z ugaslo vžigalico, moja mama je že poznala maskaro. Pa majčkeno šminke na ustnice. Potem sta se oblekli v čisto,brezhibno zlikano obleko in začeli delati. Moje prijateljice še sedaj pravijo, da ko so prišle na obisk, nikoli niso vedele, ali je moja mama ravno prišla od nekod, ali odhaja. To je nekako standard na katerega sem navajena. Obe ženski sta se - kot v LOrealovi reklami - cenili. Nobena ni "lovila" moškega, nobena ni bila butasta, z nizkim IQ, nobena ni zapravljala denarja (ga ni bilo),hotela izgledati mlajša in oh, nikakor ni izgledala smešna.Delali sta vse (in več)kot sosede, poleg tega pa sta si odtrgali še čas za nego. Obe sta bili v bistvu zgarani ženski, ki nista dovolili, da bi ju razmere dotolkle tudi kot človeška bitja. Nič me ne briga, če se človek (ni važno katerega spola) odloči za "naravno lepoto", tudi če se s tem označuje preprosto le zanemarjenost. Vsak po svoje. Le da se mi zdi nekoliko "mimo", ko taka oseba očita urejeni negovanost, namesto da bi bilo obratno. Če ti ni do spremembe, daj mir in uživaj. Lisa

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. jan 2010 15:02

proxima je napisal/a:
Aja, študent je bil Niels Bohr, kasnejši nobelovec.(menda pa ni jasno, ali je zgodba resnična ali ne.)===========Zgodbico pišem sem iz dveh razlogov: prvič, ker mi je neznansko všeč, drugič pa zato, ker je poučna v smislu tega, da obstaja veliko vprašanj, na katere je možnih več odgovorov, ki so lahko vsi pravilni, čeprav se precej razlikujejo med seboj - kot velja tudi za tole temo.lp, proximaSporočilo je spremenil(a) proxima dne 06. 2010 12:10

 

Srčkana legenda. Če ste kdaj v dvomih, če se je nekaj res zgodilo ali ne,  je tale spletna stran zakon.

 

http://www.snopes.com/college/exam/barometer.asp

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

6. jan 2010 16:52

Lisa, tvoja zgodba me spominja na mojo babico. Živela je v krutih razmerah, bogu za hrbtom, kjer je še vode bilo komaj dovolj (ponikalnica sredi polja, ob hiši pa studenec), poleg treh svojih še šest "posvojenih" otrok od sorodnikov. A se je negovala, imela kremo in milo ne le ob umivalniku ampak tudi med perilom, da je dišalo (ne torej samo po kutinah ...). In nikdar ni bila brez urejene frizure in zunanjosti sploh, skrb za negovan videz je prenesla tudi na svoji hčeri.

 

Sem z užitkom prebrala tvoje pisanje.

 

Mamamia

mamamia

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

6. jan 2010 21:52

japaja je napisal/a:
In glede na to, da sem mrha, ki ustavlja promet, Ežoj, ne bo problema.. mi boš ustavil in boš vedel, da sem jaz jaz. Za vsak slučaj pa - takole med nama - bom imela Kamo sutra v torbici, bo samo tisti del "Kamo" ven gledal... Bom prevedla, da ne bo nesporazuma: HECAM SE! japaja
...je že prepozno, sem prej videla enega na čoperju, irokeza je malo izpod klobuka kukala, bajkerski brezrokavnik...ni mogel bit kdo drug, kot naš ežoj...Moraš naslednjič tisto, kar si na koncu napisala, dat na začetek . In zdaj ga počakaj, da te ne bo do "sutra" iskal po tem snegu. Ognjič

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

6. jan 2010 21:59

Kak bajker je pa to, da ima irokezo? Bo potreboval stilski nasvet. RadaJem

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

6. jan 2010 22:06

Ja, on je mejčken poseben, sej ima tud klobuk gor posajen . Da ne bom čisto ven iz te teme: malo več bi tudi lahko za "vonj po pravem moškem" zapravil, on pa še vedno uporablja tisto "pokošeno seno" in "črno mačko". Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti