Cena" lepote"

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

6. jan 2010 11:25

jasna 1,pozabila si na pomebnem podatek: denar! Tista ,ki ima 500 evrov na mesec, dva otroka za preživet, pa najemnino, pa...sto drugih mislli zraven, lahko o (dragi )kozmetiki le sanja.Da o obiskih kozmetičnih salonov ne izgubljam besed. Ni jih tako malo, veste. Kozamurnik izhajam iz familije, ki jo opisuješ. Moja dva sta zelo malo zaslužila, imela dva otroka, visoko najemnino, krediti, visoki računi, v glavnem težko smo shajali iz meseca v mesec. Res je, da lačni nismo bili, denarja pa za kozmetične salone o katerih pišeš ni bilo. Za nikogar v familiji.Pa vendar! Tudi z malo denarja se da narest ogromno! Znotraj svoje familije sem imela oba primera. Pri nas je bil oče tisti, ki se je bolj rihtal, pa je bil zidar po poklicu. Vendar zjutraj nikoli ni odšel iz hiše ne da bi se namazal po obrazu, ne da bi namazal roke. Čevlji so bili vedno čisti, urejeni, vedelo se je, v katerih gre v službo in katere je imel za "sprehode! Vedno ko je zapustil stanovanje, se je lepo oblekel, v trenirki ni šel odnest niti smeti. Stušira se je vsak večer, skratka bil je urejen. Po drugi strani pa mama, ki se v življenju ni namazala z nobeno kremo, kaj šele maskaro, šminko! Pa je ena od tistih, o katerih ste pisale. Klasična lepotica, v bistvu prej ni rabila ničesar na sebi, pa je bila lepa. Dolgi črni lasje, temno rjave oči, temna čokoladna polt, da bi jo kar pojedel. Je bila pa istočasno neurejena. na tem mestu pisala, kaj vse ni ok, ker jo imam rada in jo spoštujem, ker je ogromno naredila zame in me je strah, da me boste določene napadle, kako grdo govorim o mami, čeprav se trudim, da pišem izključno o njenem izgledu. Skratka kar hočem povedat je to: Denar je pomemben, ampak ne pri osnovi negi. Eno afroditino kremo, ki stane pet evrov, si lahko privošči vsaka ženska (no 99% zagotovo!) In če ne gre, naj kupi tisto nivejino za dva evra. Eno kremo pač rabiš, tako kot rabiš zobno pasto! In ni ti treba kupit Sensodina, ki stane 4 evre, kupi tisto za evro. Skratka osnovna nega mora bit. In nadaljevanje. Obstaja tudi ličenje za malo denarja. Imaš pudre pa 5 evrov in imaš take za 50! In tudi s plačo za 500 evrov se da kupit en puder in ena maskara na leto, ker te to stane 10 evrov na leto. Tega mi nobena ne more zatrdit, da se ne da, ker vem, kaj pomeni živeti z malo denarja! Ampak ženske smo očitno namontirane na to, da znamo ščarat kosilo "iz ničega", pa znamo narest iz enega dinarja dva, da kupimo zvezke in knjige za novo šolsko leto, sebi pa ne bi pričarale malo lepote iz ničega, to pa ne! Vsak izgovor prav pride ja, denar najbolj! Kar se tiče mojih dveh, da nadaljujem zgodbo. Oče je danes star 66, pa zgleda urejen, kaj urejen kot avion, in tudi mlajši, čeprav res ni point v tem, da zgledamo manj kot jih štejemo. Po drugi strani jih ima mama 58, pa ni ok. Kozamurnik še ena replika na temo, o kateri si pisala dlje nazaj, da nepobaravnih las ne gre enačiti z neurejenostjo. Tista siva gospa, o kateri pišeš. Verjamem, da je lepa, da ji to celo pristoji, ampak verjetno je cel njen videz "v stilu", da si to lahko dovoli?! In ja, verejtno obstaja celo deset 70- letnic v celi Sloveniji, ki delujejo privlačno tudi s sivimi lasmi. In zakaj pogovor in izpostavljanje redkih? Mogoče zato, da bomo same imele izgovor, mogoče zato, da bi zakrile svoje prave razloge? Da zaključim. Point moje zgodbe je, denar je izgovor. Tudi z malo denarja se da ščarat lep videz. Ki vključuje tako osnovno urejenost kot minimalno ličenje Pika. amen. Vilma

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5189

6. jan 2010 11:42

Draga Vilma, pa še kar nekaj drugih, imeti svoje mnjenje seveda spada med osnovne človekove pravice. Ampak tole ":..verjetno obstaja celo deset 70-letnic v celi Sloveniji, ki deljujejo privlačno tudi s sivimi lasmi", gre pa daleč daleč čez meje dobrega okusa. Pa ne samo dobrega okusa Enkrat je Vendelina napisala, da je kdaj pametno v svoje dobro izkoristiti pravico do tega, da ne poveš vsega, kar ti ravno pade na misel, sploh, če ti po naravi jezik deluje hitreje kot pamet. Ko bi se le tega bolj držali. Lep pozdrav, Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. jan 2010 11:43

Ežoj, ženske smo drug "gender". Če boš presojal našega s svojim, boš vedno brcnil mimo. Vendelina jr.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

6. jan 2010 12:06

Nekje v prvi polovici prejšnjega stoletja so mladega študenta fizike na izpitu vprašali, kako bi izmeril višino Empire State Buildinga s pomočjo barometra. Študent je odgovoril takole: "Barometer bi privezal na vrv in ga spustil z vrha ESB, dokler se ne bi dotaknil tal. Vsota dolžine vrvi in dolžine barometra bo enaka višini ESB." Ocenjevalec je bil zaradi odgovora precej razjarjen in je študenta vrgel. Študent se je pritožil, in univerzitetna komisija je odločila, da je bil odgovor sicer pravilen, vendar da ne izkazuje zadostnega znanja fizike, tako da dovolijo, da se izpit ponovi. Študenta so ponovno poklicali pred komisijo in mu dali šest minut časa za odgovor. Študent je sedel pet minut in globoko razmišljal. Ko ga je član komisije opozoril, da se čas približuje izteku, je odgovoril takole: "Imam več rešitev, vendar se ne morem odločiti, katera od njih je prava, zato bom povedal kar vse, ki mi tale hip padejo na pamet: 1. Lahko bi vrgel barometer s strehe stavbe in izmeril čas padca, nato pa izračunal višino stavbe s pomočjo formule H = 0.5g x kvadrat časa. 2. Če bi sijalo sonce, bi lahko izmeril dolžino barometra, ga nato postavil navpično, izmeril dolžino njegove sence; potem bi izmeril višino sence nebotičnika in s križnim računom ugotovil višino stavbe. 3. Lahko bi privezal barometer na kos vrvice, ga zanihal najprej ob vznožju, nato pa še na vrhu stavbe; iz razlike med nihajnimi časi bi lahko izračunal razliko v gravitacijskih pospeških in iz tega razdaljo po enačbi T= 2* pi* koren (l/g). 4. Najbolj dolgočasen način bi bil seveda to, da bi izmeril razliko med atmosferskimi pritiski in iz nje preračunal višino. 5. Najenostavnejši način pa bi bil, če bi potrkal na okno recepcije v pritličju in rekel vratarju: "Imam lep barometer. Dam vam ga, če mi poveste, kako visoka je stavba." Aja, študent je bil Niels Bohr, kasnejši nobelovec. (menda pa ni jasno, ali je zgodba resnična ali ne.) =========== Zgodbico pišem sem iz dveh razlogov: prvič, ker mi je neznansko všeč, drugič pa zato, ker je poučna v smislu tega, da obstaja veliko vprašanj, na katere je možnih več odgovorov, ki so lahko vsi pravilni, čeprav se precej razlikujejo med seboj - kot velja tudi za tole temo. lp, proxima Sporočilo je spremenil(a) proxima dne 06. 2010 12:10

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

6. jan 2010 12:12

za proximo, Mamamia

mamamia

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

6. jan 2010 12:13

Limnol pozdravljena, seveda imaš pravico zapisati svoje mnenje tako kot ga imam sama. Ampak zapisala sem veliko več kot samo stavek, ki si ga vzela iz konteksta. Ki je mogoče napisan nerodno? Ki bi mogoče rabil dodatek, da bi bil bolje razumljen? Ne vem, mogoče. Raje bi poudarila to, (kar verejtno v mojem sestavku nisi zaznala), da sem pisala tudi oz. predvsem o sebi, svoji familiji, izpostavila sem del svojega privat življenja na forum. Nisem pisala, kar mi je padlo na pamet. Vedno poskušam premisliti, preden povem in napišem. Sploh če se osebno izpostavljam z lastnimi izskušnjami. In nisem ženska, ki želi prizadeti pripadnice svojega spola. Pa še to. Na hitro sem pregledala vseh 12 strani te teme, pa tvojega mnenja o vsem nisem zasledila? Vilma Sporočilo je spremenil(a) Vilma dne 06. 2010 12:17

neznan uporabnik

6. jan 2010 12:17

In ravno zaradi tega ne odobravam predavateljsko intoniranih postov, iz katerih naj bi bilo razbrati, da so razen predavatelja vsi ostali idioti. Se navezuje na Proximin prispevek (in seveda ne na njo). japaja Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 06. 2010 12:18 Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 06. 2010 12:31

neznan uporabnik

6. jan 2010 12:21

Vilma, jaz poznam najmanj 11 sivolasih lepotic pri 70 in 70+ Res pa je, da se ne švercajo v nižjo kategorijo.. japaja Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 06. 2010 12:22

neznan uporabnik

6. jan 2010 12:51

Vilma je napisal/a:
In tudi s plačo za 500 evrov se da kupit en puder in ena maskara na leto, ker te to stane 10 evrov na leto. Vilma
Jaz res srčno upam, da ni kje kakšna ženska, ki bi 1 leto uporablja isti puder in isto maskaro. Ta replika ne gre direktno nate, Vilma, najbrž si hotela samo ponazoriti svoje mnenje, ampak ista maskara 1 leto je gojišče bakterij, ki lahko povzroči nesramno grdo vnetje oči. Torej, punce, ki se mažete 1x na leto, če ne drugega, imejte ličila vsaj v hladilniku, pa nikar jih ne čuvajte tako dolgo. Tole je sicer res mimo teme, ampak res vam polagam na srce, pazite na starost svojih ličil. jancka

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

6. jan 2010 13:17

Da še jaz pristavim piskrček: moja maskara stane reci in piši 2 EUR in je ne zamenjam za nobeno dražjo. Poskusila sem jih že ogromno, od najcenejših, do zelo dragih, pa mi ta najbolj ustreza. Tako da, če želiš biti naličen, boš naličen, pa četudi imaš minimalno plačo. Drugače pa sem tekom branja naše debate prišla do spoznanja, da ne bomo prišle do konca. Nekatere smo zagovornice, druge pač ne, tako je vedno bilo in tako vedno bo. Nekateri so za "naravno", drugi spet ne. Kar se pa moški tiče: Ežoja ne bomo spreobrnile, doma imamo pa itak tako, kot same želimo :) Gigi_84

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti