Čiščenje furnirja

tanasa  

član od: 28.12.2009

sporočila: 26

tema odprta - 28. dec 2009 9:14 | ogledi: 5.057 | odgovori: 13

S čim naj očistim prstne odtise s furnirja na kuhinji (mastni flekci)? Poskusila sem s Prontom (emulzija) in Stelexom. Hvala.

tanasa

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

28. dec 2009 9:19

kaj je že to furnir? Mastni odtisi morajo it dol z nečem kar razmaščuje, če ni šlo z steleksom, mogoče Cif sive barve, ki je za inoks. Kakšna je pa ta pronto emulzija? jaz poznam le printo za les in za ploščice. steleks je bolj za steklo. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

tanasa  

član od: 28.12.2009

sporočila: 26

28. dec 2009 9:37

Zmotila sem se, ni emulzija, ampak krema - za čiščenje in za poliranje. tanasa

neznan uporabnik

28. dec 2009 10:22

No, takole se pa potem dogajajo katastrofe pri čiščenju. Ko za čiščenja furnirja priporočaš "Cif sive barve, ki je za inox". Saj ni nujno, da vsi vse vemo, ampak, ne svetujmo nekaj kar počez, samo da smo prijazni. Katarina K, če odtipkaš v spletni iskalnik čudežno besedo, ti bo vse jasno. ajda66

tanasa  

član od: 28.12.2009

sporočila: 26

28. dec 2009 10:37

Zmotila sem se, ni emulzija, ampak krema - za čiščenje in za poliranje. tanasa

tanasa  

član od: 28.12.2009

sporočila: 26

28. dec 2009 10:43

Se opravičujem za še enkrat poslan isti odgovor. Ima katera torej kakšno idejo, s čim očistiti mastne odtise s furnirja? Izgleda, da se je "vlezlo", tanasa

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

28. dec 2009 11:19

ajda66 je napisal/a:
No, takole se pa potem dogajajo katastrofe pri čiščenju. Ko za čiščenja furnirja priporočaš "Cif sive barve, ki je za inox". Saj ni nujno, da vsi vse vemo, ampak, ne svetujmo nekaj kar počez, samo da smo prijazni. Katarina K, če odtipkaš v spletni iskalnik čudežno besedo, ti bo vse jasno. ajda66
Ja res sory ko nisem vedla točno kaj je furnir in sem vprašala avtorico posta. Drugače pa delam vsak dan s čistili, tako, da mi to še zdaleč ni španska vas. Povprečno na dan po 6 ur čiščenja, že pet let, mi je vseeno prineslo nekaj prakse, pa se zato nisem oglasla le zaradi prijaznosti, ampak mislim, da nekaj pač že znam na to temo. Cif je za inoks kar sem tudi napisala, ker nisem pač vedla kaj je to furnir. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

28. dec 2009 16:45

Poizkusi z razmaščevalcem, trim ali pa meglio, pa še kakšen bi se našel. Če pa se je maščoba "ulezla" kot pišeš, bo pa težka.

Lijana

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

28. dec 2009 16:49

Tanasa, verjetno bi bilo bolje, da rečeš: kako naj očistiš vrata na kuhinjskih omaricah, ki so iz furnirja. Špricat s čistilom nikakor ne, ker ti se bo "furnir" oz. vratca čez čas napela od vlage. Na krpo pošpricaj kakšno nevtralno sredstvo, ali toplo vodo s čistilom za posodo - obriši, nato še obriši s suho krpo.

 

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti