Mene pa žuli...

tema je zaklenjena

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

29. dec 2009 7:45

Točno tako Atina jaz raje kuham, kuham in kuham, ko, da dvakrat preberem svoj blog, in bom s kuhanjem še v nadaljevanju vadila, zato sem TULE!

Ne vem, no recimo jaz, ko kuham ne govorim kaj pa vi? Ali je to kaka nova teorija?.Jožoš, spet bom zamudila...

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 29.dec 2009 08:44

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

29. dec 2009 8:07

Ponavadi pri žuljenju pomaga, če si nabaviš 1 številko večje...

jade

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

29. dec 2009 8:44

jade je napisal/a:

Ponavadi pri žuljenju pomaga, če si nabaviš 1 številko večje...

jade

No, no, spet nekaj pametnegain kot se za Kulinariko spodobi...dobra volja!

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 29.dec 2009 08:45

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. dec 2009 9:11

ežoj je napisal/a:

Vendelina jr. je napisal/a:
......................................................................

.......................................................................

- ne zna JEZIKA, ne dobi ČEBELICE....in tako naprej.Vendelina jr.

A se to na koga konkretno nanaša, ali je pa tako, splošno.

ežoj
Joj, krohot peklenski, ni kaj. To se zgodi, če človek pobira iz recentnih primerov. Takole gre, človek lahko improvizira takrat, ko zna osnove. Velja za glasbo, velja za kuho, velja za vse in tako velja tudi za rabo jezika. Najprej se nauči prav, če hočeš potem delati "narobe", pravi karakter ata Fallin svoji rejenki Shannon v Varuhu (The Guardian). Tule smo ljudje različnih provininec. In eni v svojem resničnem življenju moramo pišemo čisto resne tekste in jih poskušamo napisati tako, da pri tem ne delamo sili jeziku, drugim pa tekstov ni treba pisati. Nič hudega. Naj bo tudi tole mesto možnost, da se kdo izboljša v svoji veščini pisnega izražanja. In dokler ni vešč v osnovah, se v elementu rabe jezika ne more primerjati s tistimi, ki znajo poleg knjižne slovenščine uporabljati tudi druge stilske izvedbe jezika. Recimo, forumaško slovenščino, kjer se uporablja pidžin ingliš, smeškoti, SMS okrajšave, žargonski izrazi in še mnogo tega. Pa narečne posebnosti (kolegica, ki dosledno uporablja prleščino, je v resničnem življenju zelo vešča knjižne slovenščine). In vsekakor so -neustrezna uporaba četrtega sklona v nikalnih stavkih, - ignoriranje dvojine, - napačna uporaba petega sklona, ko bi morali tretjega, vejice, - napake pri stopnjevanju pridevnikov, - sklanjanje količinskih prislovov, tiste napake, ki se največkrat pojavijo. Zato bi bilo primerno, da bi bil vsak v svojem izražanju pozoren na njih. Bi bila raven našega izražanja mnogo boljša. Velja za vse, neodvisno iz katere regije kdo prihaja. In če bi se v receptih namesto štrudlov in štrudljev pojavljali zavitki in namesto muffinov, maffinov in mafinov kolački....bi bil to prvi korak v veščini uporabe boljše slovenščine. Vendelina jr.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

29. dec 2009 9:43

anamarija1 je napisal/a:

Točno tako Atina jaz raje kuham, kuham in kuham, ko, da dvakrat preberem svoj blog, in bom s kuhanjem še v nadaljevanju vadila, zato sem TULE!

No, jaz recimo vedno, tudi ko kaj že oddam, preletim (ne ravno preberem) in ponavadi najdem še kako malenkost, ki jo treba popraviti - kakšna spuščena črka, vejica ...Mi je ostalo od šole, ko sem si vedno rezervirala nekaj časa za pregled testa, preden sem ga oddala.

Zato pri mojih prispevkih tako pogosto piše 'sporočilo spremenil/a Atina dne, ura'

Atina

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

29. dec 2009 9:50

 

Vendelina jr. je napisal/a:
......................................................................

.......................................................................

Tule smo ljudje različnih provininec. In eni v svojem resničnem življenju moramo pišemo čisto resne teksteVendelina jr.

 

Vendy, zdej sm pa mau žleht  - ne pa nisem, ampak je res zanimivo, da velikokrat človek pred oddajo teksta le-tega še enkrat preleti in kljub temu se mu zgodijo takšne nerodnosti.

rrr

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

29. dec 2009 9:54

Vendelina jr. je napisal/a:
ežoj je napisal/a:

Vendelina jr. je napisal/a:
......................................................................

.......................................................................

- ne zna JEZIKA, ne dobi ČEBELICE....in tako naprej.Vendelina jr.

A se to na koga konkretno nanaša, ali je pa tako, splošno.

ežoj

Joj, krohot peklenski, ni kaj. To se zgodi, če človek pobira iz recentnih primerov. Takole gre, človek lahko improvizira takrat, ko zna osnove. Velja za glasbo, velja za kuho, velja za vse in tako velja tudi za rabo jezika. Najprej se nauči prav, če hočeš potem delati "narobe", pravi karakter ata Fallin svoji rejenki Shannon v Varuhu (The Guardian). Tule smo ljudje različnih provininec. In eni v svojem resničnem življenju moramo pišemo čisto resne tekste in jih poskušamo napisati tako, da pri tem ne delamo sili jeziku, drugim pa tekstov ni treba pisati. Nič hudega. Naj bo tudi tole mesto možnost, da se kdo izboljša v svoji veščini pisnega izražanja. In dokler ni vešč v osnovah, se v elementu rabe jezika ne more primerjati s tistimi, ki znajo poleg knjižne slovenščine uporabljati tudi druge stilske izvedbe jezika. Recimo, forumaško slovenščino, kjer se uporablja pidžin ingliš, smeškoti, SMS okrajšave, žargonski izrazi in še mnogo tega. Pa narečne posebnosti (kolegica, ki dosledno uporablja prleščino, je v resničnem življenju zelo vešča knjižne slovenščine). In vsekakor so -neustrezna uporaba četrtega sklona v nikalnih stavkih, - ignoriranje dvojine, - napačna uporaba petega sklona, ko bi morali tretjega, vejice, - napake pri stopnjevanju pridevnikov, - sklanjanje količinskih prislovov, tiste napake, ki se največkrat pojavijo. Zato bi bilo primerno, da bi bil vsak v svojem izražanju pozoren na njih. Bi bila raven našega izražanja mnogo boljša. Velja za vse, neodvisno iz katere regije kdo prihaja. In če bi se v receptih namesto štrudlov in štrudljev pojavljali zavitki in namesto muffinov, maffinov in mafinov kolački....bi bil to prvi korak v veščini uporabe boljše slovenščine. Vendelina jr.

 

Občutek imam, da to "morda" leti name, saj ravno jaz delam te napake.

Bom pa pisala v italijanščini! Mogoče ti bodo tako moji blogi berljivi. 

Tako kot so meni tvoji blogi neberljivi zaradi tujk, ki so včasih nepravilno uporabljene in vseeno veselo pišeš in jih vtikaš vsepovsod, dovoli, da tudi sama veselo pišem  tako kot meni paše! 

 

Anamarija

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

29. dec 2009 10:02

Pa dajte, no ...

Blanchy

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

29. dec 2009 10:23

Ma Blanchi, tiha bod no, a ne vidiš, da se lepo razvija ( polna luna in te zadeve ), moramo počakat do perja, pol se bo vse umirilo.

ežoj

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

29. dec 2009 10:23

Atina, hvala!

Opozarjam vas, da bom temo zaklenila, če boste začeli žaliti en drugega. Ne glede na to, kdo koga.

moderatorka tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti