Mene pa žuli...

tema je zaklenjena

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

28. dec 2009 15:19

petkica je napisal/a:
Ja Anamarija, se strinjam s tabo. Se mi pa zdi, da si ti ena redkih, ki vzame na znanje. Se bojim, da bi komu nos zlezel do tal, če bi jih opozorila na napako. Pravzaprav se je to že zgodilo. Bom vseeno upoštevala tvoj nasvet. Samo ne vem, ali javno ali kar na zs. Ker teh bo potem res veliko.

 

Pošlji na ZS "damjana" pa bo prišlo v prave roke, nobenemu ne bo nos padel dol in hitro se bo popravilo. In rekli ti bomo hvala za odkrito napako. Velja?

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

28. dec 2009 15:26

mambica je napisal/a:
Jaz sem v receptih zasledila že droptine, korenjček,..   ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

Korenjčke sem popravil, 10 jih je bilo pri 10500 receptih... Droptin pa žal (oz. na srečo) nisem našel med sestavinami.

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

28. dec 2009 15:32

No, jernej, saj nisem mislila, da je treba takoj popraviti napake. Kar se pa droptin tiče, pa je možno, da je avtor recepta sam popravil napako. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. dec 2009 15:34

Pa razstopiti maslo večkrat piše ...

 

Tudi jaz nočem biti malenkostna, sploh ker zase vem, da se velikokrat zatipkam, ampak ko kdo že opozori na nekatere napake (spomnimo se samo malancanov namesto melancanov ali, še lepše, jajčevcev).

Saj vsi delamo napake, tudi nismo vsi vešči pisanja po vseh slovničnih in pravopisnih pravilih, je pa res, da se še bolj različno odzivamo na opozorila o napakah. Če mene kdo opozori, bom vesela.

 

Mamamia

mamamia

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

28. dec 2009 15:37

mambica, kar sem želel povedati je, da ŽELIMO da je čim manj napak, takih in drugačnih. Če KulSlo narobe dela, če so slovnične napake, podvojeni recepti... SMO VESELI če kdo kaj opozori. Ampak žal je ZELO MALO opozoril 

Seveda da bom takoj popravil, kdaj pa ;-) Drugo leto ;-)))) Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

kozamurnik

sporočila: 2311

28. dec 2009 16:06

jernej je napisal/a:

mambica, kar sem želel povedati je, da ŽELIMO da je čim manj napak, takih in drugačnih. Če KulSlo narobe dela, če so slovnične napake, podvojeni recepti... SMO VESELI če kdo kaj opozori. Ampak žal je ZELO MALO opozoril 

Seveda da bom takoj popravil, kdaj pa ;-) Drugo leto ;-))))[jernej] Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Ja kdo si pa upa? Ker potem dobi nazaj, da nima plus paketa.... in da ne prispeva...No ja. A to ni pa ni prispevek k lepšši in boljši strani, kaj? . Sem vseeno vesela, ne glede nato da sem jih "slišala".LP murnik

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

28. dec 2009 16:17

A je tako težko ločiti 2 stvari:

1. Pritoževanje, ali sploh kdo pregleda recepte, ker je v njih toliko napak - nekonstruktivno, ker ne izboljša ničesar.

2. Konkretna opozorila na ZS o napakah - konstruktivno, ker lahko napako dejansko popravimo.

Prvega ne maram, drugega sem pa vesel.

Sem bil dovolj razumljiv? Seveda tudi s korekcijo napak prispevaš... samo z jamranjem pa ne ;-)

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

kozamurnik

sporočila: 2311

28. dec 2009 16:48

G.Jernej, prosim, da ponovno prebere moj post. Tu res ne vidim nobenega nekonstruktivnega jamranja. Le vprašanje. Ki pa se je ( kot izgleda) izkazalo za konstruktivno.To je bil tudi namen. Hvala! murnik

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

28. dec 2009 16:54

mamamia je napisal/a:

Pa razstopiti maslo večkrat piše ...

 

Jaz vedno pišem razstopimosem pa šla pogledat recept in mi vednoooo popravijo, nehajte prosim, ki ne bom več upala poslati recepte

Hvala Mamamia, tole pa ne bopm več pozabila!

Anamarija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. dec 2009 18:49

Imam eno prošnjo: Da bi v novem letu (ali pa že zdaj) v nikalnih stavkih postavili predmet v drugi sklon. To je ena od delikates našega jezika in dajte, prosim, tole vadite. Pravilna uporaba drugega sklona (z velikimi črticami, ker mi urejevalnik ne sprejema polkrepke pisave) - TEGA ne bo pozabila - ne bo si upala poslati RECEPTOV - ne zna JEZIKA, ne dobi ČEBELICE.... in tako naprej. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti