Mene pa žuli...

tema je zaklenjena

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. dec 2009 20:08

No, če mene vprašate, je prav enako napisano že v komentarjih na prvi strani........

Ni pa prav nobenega razloga (kar je napisala že tulka), da bi temo zaklenili.

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

27. dec 2009 20:12

anamarija1 je napisal/a:

Zaključek, če bom kdaj šla v tujino in bom imela srečo, da mi zaupajo recept, takrat bom napisala državo izvora a prav mislim?

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 27.dec 2009 18:54

Ekola, to je to! Enako tudi, če boš gledala npr. kakšne italijanske kuharske knjige ali oddaje in si boš njihovo originalno - tradicionalno jed vzela za izhodišče za tvoje eksperimente, boš napisala pod državo izvora Italija.

Mojca

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

27. dec 2009 20:17

fresh je napisal/a:
Vanja, ti se samo lepo drži pravila, da vse, ker se francoskega skuha izven Francije ali z nefrancosko roko, pač ne more biti francosko! Anamarija, evo, pa smo na zeleni veji! fresh

 

Huh? a sem prav razumela? Če naredim Boef Bourguignon po svojem spominu, recept ne bo izviral iz Francije?

Vanja

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

27. dec 2009 20:34

Ah, to pa bo! Ampak pravo francosko pa ne bo! (vsaj za frogse ne) fresh

kozamurnik

sporočila: 2311

28. dec 2009 14:18

Mislim, da spada k temi, ker tole pa mene malo " žuli". Ali se sploh še pregledujejo recepti? Mislim slovnično? Maffini so mi pravkar padli v oko, pa razstopimo, dva jajca , pa tičina torta so le nekatere, ki mi trenutno padejo na pamet. Se mi le dozdeva, ali besedila ostajajo taka, kot jih napišejo avtorji ? G.Jernej, prosim, da ponovno prebere moj post. Tu res ne vidim nobenega nekonstruktivnega jamranja. Le vprašanje. Ki pa se je ( kot izgleda) izkazalo za konstruktivno.To je bil tudi namen. Hvala! murnik Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 28.dec 2009 16:46

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

28. dec 2009 14:47

kozamurnik je napisal/a:
Ali se sploh še pregledujejo recepti? Mislim slovnično?
To se tudi jaz sprašujem. Mislim, da bi KulSlo poleg moderatorjev potrebovala tudi lektorja. Ampak najbrž večine šlampasta slovnica ne moti.

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

28. dec 2009 14:54

Garant, da pregledajo in popravljajo, ker, ko jaz pošljem recept je kar nekaj  slovničnih napak in ne le to , če samo pomislim koliko dela imajo z mojimi recepti punce moje, ne me spomnit...

Zakaj pa ne podate mnenje pod receptom? Mislim, da bi bilo lažje, ker če mene nekdo opozori, da je kaj narobe, sama popravim.

Anamarija

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

28. dec 2009 15:15

Ja Anamarija, se strinjam s tabo. Se mi pa zdi, da si ti ena redkih, ki vzame na znanje. Se bojim, da bi komu nos zlezel do tal, če bi jih opozorila na napako. Pravzaprav se je to že zgodilo. Bom vseeno upoštevala tvoj nasvet. Samo ne vem, ali javno ali kar na zs. Ker teh bo potem res veliko.

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

28. dec 2009 15:18

kozamurnik je napisal/a:
 Se mi le dozdeva, ali besedila ostajajo taka, kot jih napišejo avtorji ?  murnik

 

Bo treba kakšen recept v "originalu" semle prilepiti, da se bo videla razlika ;-) Pa ne od vseh, da ne bo pomote. Nekateri pa LE KRIČIJO VSE Z VELIKIMI, brez vejic, brez razmika za vejico itd. itd.

Tako da se pregledujejo, brez skrbi... Največ pa na poti do "pravega lektorja" pomagata z naročilom na Plus paket. In se opravičujem, če zvenim nesramen, me pa vedno pogreje, da se najbolj jezijo tisti, ki ne prispevajo receptov in ne prispevajo finančno s Plus paketom temu portalu. To je zame narobe svet.

Delamo po svoji moči. Slovnične cvetke pa lahko sporočiš avtorju ali meni na ZS in jih popravim. Potem bom pa rekel, da konstruktivno prispevaš k tej skupnosti.

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

28. dec 2009 15:18

Jaz sem v receptih zasledila že droptine, korenjček, potem je nekdo napisal, da jedi ni pripraviti teško itd. Vem, da je bilo pri nekem receptu malo morje napak, ampak če kdo kaj pripomni, potem takoj dobi servirano, da nismo vsi slavisti, glavno je, da se vsi razumemo, da je to amaterski forum. Ravno zaradi tega se jaz ne oglašam, kar se slovničnih in pravopisnih napak tiče. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti