Mene pa žuli...

tema je zaklenjena

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

29. dec 2009 11:24

Ja, jaz pa bi dala tole temo med večno mlade, ker je zelo zanimivaDenimo, da lahko bi spremenila naslov... me ne žuli več!

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 29.dec 2009 11:25

MiškaMiša  

član od: 30.1.2004

sporočila: 66

29. dec 2009 14:05

Muffin in kolaček pa ni eno in isto! Muffin je posebne vrste "kolaček", vsi dobro vemo kakšen. Tega prisilnega slovenjenja res ne maram. In ko pride iz ust nekoga, ki ves čas piše v tujkah...

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

29. dec 2009 14:16

O čem ti to . Nekaj nas je tukaj bolj kratke lajtunge, dej mal pojasni. Ali pa to ( pod vplivom polne lune ) prilivaš olje ( verjetno jedilno, če smo že kulinarika ).

ežoj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. dec 2009 15:01

Hm, malo vrele vode bi bilo dovolj, da kuram perje ne bi preveč frčalo ...

 

Mamamia

mamamia

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

29. dec 2009 15:26

MiškaMiša ima po mojem prav, kolaček je res preveč splošen izraz za to vrsto peciva. Mafin je recimo tudi v Velikem Oxfordovem angleško-slovenskem slovarju in meni se zdi kar v redu, čeprav sicer nisem ravno ljubiteljica takega polovičarskega prevzemanja tujih besed. RadaJem

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

29. dec 2009 15:37

Vendelina jr. je napisal/a:
In dokler ni vešč v osnovah, se v elementu rabe jezika ne more primerjati s tistimi, ki znajo poleg knjižne slovenščine uporabljati tudi druge stilske izvedbe jezika. Recimo, forumaško slovenščino, kjer se uporablja pidžin ingliš, smeškoti, SMS okrajšave, žargonski izrazi in še mnogo tega. Pa narečne posebnosti Vendelina jr.
Načeloma se strinjam s celotnim sporočilom, ampak skoraj dvomim, da se tisti, ki ni vešč v osnovah, zaveda, da dela napake. In nehote dobim občutek, da tisti, ki ni izobražen in ne zna pisati zahtevnih tekstov, da naj bo raje tiho. Ker jezikovno spakedranščino si lahko privoščijo samo tisti, ki obvladajo. Mislim, da je kulinarika.net tako mesto, kjer se dejansko LAHKO primerjajo tisti, ki imajo osnove v izražanju in tisti, ki jih nimajo. Ker prva stvar je tu še vedno izmenjava izkušenj povezanih s kulinariko. To, ali bo želel izboljšati v veščini pisnega izražanja, je pa njegova stvar. Če človek sam ne razume, kaj je zanj koristno, mu tega tudi mi tukaj ne bomo vcepili. matilda

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. dec 2009 16:03

Sneguuuujeeeeee!!! (hm, a veste, da v smeških ni snežink????)

lp

P.s. Bolje, da žuli, kakor da tuli.... (ali je pa ravno obratno, kaj pa vem...)

cervus

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

29. dec 2009 16:36

Mene pa vedno bolj žuli ugotovitev, da je vedno več pomanjkanja spoštovanja do okolice v kateri se ljudje nahajajo (okolica je lahko tudi virtualna).

Ko bodo ljudje spoštovali svojo okolico (druge ljudi, živali, naravo, predmete,...), bodo razprave v takšnem, razglašenem tonu, odpadle.

 

P.S. smeško v obliki angelčka bi pa včasih res prav prišel...

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

29. dec 2009 16:39

Mislim, da se, ne glede na debate, nakljucnemu obiskovalcu nase strani zdi vsaj nenavadno, da ne uporabim kak drug izraz, ko bere naslov recepta kot je" Maffin ta pa ta "( le kot primer, takih je ogromno). Ce smo ze poslovenili, pa naj je vsaj mafin, dva f jed ne bosta naredila nic bolj imenitno. Pizzo smo tudi poslovenili in je zdaj pica- hvalabogu se nisem zasledila da bi kdo napisal picca. Itd.Itd. Slovenscina je jezik, ki nam ga zavida pol sveta. Res si zasluzi malo vec spostovanja. Da pa se nekaj spostuje, ni treba imeti v zepu dveh,treh diplom.Le malo( osnovne )kulture. lp

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

29. dec 2009 17:29

elaphus je napisal/a:

Sneguuuujeeeeee!!! (hm, a veste, da v smeških ni snežink????)

lp

P.s. Bolje, da žuli, kakor da tuli.... (ali je pa ravno obratno, kaj pa vem...)

cervus

Elaphus, a veš kako pravijo naši južni sosedje?

"Bolje da ljulja nego da žulja!"

PS: Glede na trenutno smer debate se zaradi tega srbohravaškega/hrvaškosrbskega "vsadka" opravičujem vsem, ki jih bi tuje besede v tej temi utegnile močno motiti.

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti